یوتیوب به‌تازگی به‌روزرسانی بزرگی را برای خط‌مشی هوش مصنوعی خود اعلام کرد و آنچه لازم است بدانید

یوتیوب به‌تازگی به‌روزرسانی بزرگی را برای خط‌مشی هوش مصنوعی خود اعلام کرد و آنچه لازم است بدانید

یوتیوب به شرکت‌های ضبط موسیقی اجازه می‌دهد تا به عنوان بخشی از خط‌مشی جدید خود، درخواست حذف محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را داشته باشند.

ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده در یوتیوب که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده اند اما واقعی به نظر می رسند، در آینده باید برچسب محتوای تولید شده داشته باشند. این شامل اجازه دادن به برچسب های ضبط برای درخواست حذف آهنگی است که از هوش مصنوعی برای تقلید صدای یک خواننده یا خواننده رپ استفاده می کند.

یوتیوب در یک پست وبلاگی با اعلام این سیاست جدید می گوید در حال راه اندازی یک سیاست هوش مصنوعی مسئول جدید است و این شامل روشن کردن این موضوع است که چه زمانی چیزی توسط هوش مصنوعی ساخته شده است.

در ماه های اخیر چندین ویژگی جدید هوش مصنوعی توسط یوتیوب منتشر شده است که از جمله آن ها می توان به دسته بندی نظرات و ادغام با Bard برای آنالیز ویدیو اشاره کرد. ویژگی های هوش مصنوعی بیشتری در ماه های آینده عرضه خواهند شد، از جمله آن هایی که برای بهبود تعدیل محتوا طراحی شده اند.

چرا حالا؟

یوتیوب محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را پرچم گذاری خواهد کرد
(اعتبار تصویر: YouTube)

یوتیوب می گوید ماهیت محتوای تولیدشده نیازمند سطحی از مسئولیت پذیری بالاتر از دستورالعمل های عادی جامعه است.

قوانین اولیه احتمالا به خاطر گفتاری که خود هوش مصنوعی در حال تغییر آن است، تکامل یافته و تغییر می کنند. به عنوان مثال، انتظار می رود سال آینده گوگل مدل هوش مصنوعی پیشرفته نسل بعدی خود را که تصور می شود از GPT – 4 OpenAI قوی تر باشد، رونمایی کند؛ هرچند OpenAI آموزش GPT – 5 را آغاز کرده است.

این شرکت توضیح داد: ما سیاست های طولانی مدتی داریم که محتوای دستکاری شده فنی را که بینندگان را گمراه می کند و ممکن است خطر جدی آسیب بزرگ ایجاد کند، ممنوع می کند.

با این حال، می توان از شکل های جدید و قدرتمند داستان سرایی هوش مصنوعی برای تولید محتوایی استفاده کرد که پتانسیل گمراه کردن بینندگان را داشته باشد، به خصوص اگر آن ها از تغییر ویدیو یا ایجاد مصنوعی آن بی خبر باشند.

محتوای هوش مصنوعی YouTube: چه چیزی در حال تغییر است؟

نشان‌واره YouTube در تلویزیون هوشمند با کنترل از راه دور
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

در حالی که این سیاست ها استفاده از محتوای هوش مصنوعی را ممنوع نمی کند، سازندگان باید این هشدار را داشته باشند که آنچه بیننده می بیند واقعی نیست. این در حالی است که سهولت استفاده و کیفیت رسانه های مولد روز به روز بهبود می یابد. در حال حاضر ساخت ویدیو از متن امری بدیهی است و OpenAI تولید تصویر را به ChatGPT اضافه کرده است.

سازندگان باید اعلام کنند که چه زمانی محتوای تغییریافته یا مصنوعی ایجاد کرده اند که واقع گرایانه باشد، از جمله با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی. اگر به وضوح هوش مصنوعی تولید شده باشد، دستورالعمل های عادی جامعه اعمال خواهد شد. در مورد اجتناب از محتوای گمراه کننده است که می تواند مضر باشد.

یک حرکت جهانی برای مقابله با مشکل اطلاعات نادرست از هوش مصنوعی مولد وجود دارد، که در آن می توان تصاویر، ویدیوها و محتوای صوتی تولید کرد که معتبر به نظر می رسند اما کاملا تخیلی هستند. این مشکل خاص انتخابات است

همچنین می توان از شکل های جدید و قدرتمند داستان سرایی هوش مصنوعی برای تولید محتوایی استفاده کرد که پتانسیل گمراه کردن بینندگان را داشته باشد. YouTube

چگونه کار خواهد کرد؟

زمانی که یک سازنده ویدیویی را در یوتیوب آپلود می کند که شامل محتوای قابل قبول اما دستکاری شده مصنوعی است، از آن ها خواسته می شود که آن را در تنظیمات ویدیو، پست یا شورت اعلام کنند.

این پست وبلاگی توضیح می دهد: به عنوان مثال، این می تواند یک ویدئوی تولیدشده توسط هوش مصنوعی باشد که واقع گرایانه رویدادی را به تصویر می کشد که هرگز اتفاق نیفتاده است، یا محتوایی که نشان می دهد کسی چیزی را می گوید یا کاری را انجام می دهد که واقعا انجام نداده است.

کاربران برچسبی را در پنل توضیحات مشاهده خواهند کرد که نشان می دهد اگر محتوا کم خطر باشد، برخی یا تمام ویدئو به صورت هوش مصنوعی تولید شده است. برای محتوای پرخطر از جمله افراد حقیقی یا پیرامون مسائل سیاسی، هشدار در خود پخش کننده ویدئو خواهد بود.

حذف محتوای هوش مصنوعی

در مرحله بعدی شاهد عرضه ویژگی های جدیدی خواهیم بود که به افراد اجازه می دهد درخواست حذف محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی را بدهند که شامل یک کلون از صدا یا شباهت آن ها می شود.

این موضوع به ویژه برای موسیقی دانان در پی افزایش تعداد آهنگ ها با استفاده از یک کلون از صدای یک هنرمند مفید است. به عنوان مثال، چندین ویدئو در یوتیوب از کلون کردن جانی کش در حال خواندن هر چیزی از تیلور سوئیفت گرفته تا بریتنی اسپیرز وجود دارد.

یوتیوب توضیح داد: در تعیین درخواست حذف، فاکتورهایی مانند اینکه آیا محتوا موضوع گزارش خبری است یا تحلیل یا نقد صداهای مصنوعی را در نظر بگیرید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *