یوتیوب در حال بهره‌برداری از ابزاری قدرتمند هوش مصنوعی برای دوبله خودکار ویدئوها است

یوتیوب در حال بهره‌برداری از ابزاری قدرتمند هوش مصنوعی برای دوبله خودکار ویدئوها است

یوتیوب در حال بررسی ابزار جدیدی برای ترجمه خودکار ویدئوهای کاربران به زبان‌های مختلف با استفاده از هوش مصنوعی است. این شرکت در هفته‌ای که گذشت اعلام کرد که با سرویس دوبله مبتنی بر هوش مصنوعی Aloud همکاری می‌کند تا دسترسی سازندگان محتوا به مخاطبان بین‌المللی به طور چشمگیری آسان‌تر شود.

امجد حنیف، معاون محصولات سازنده‌ی یوتیوب، در روز پنجشنبه در مراسم VidCon اعلام کرد که این ابزار در حال حاضر با صدها سازنده در حال آزمایش است. این سرویس در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی در دسترس است و قرار است به زودی زبان‌های بیشتری به آن اضافه شود. شما می‌توانید نام خود را در لیست انتظار قرار دهید.

حنیف همچنین افزود: “یوتیوب تلاش می‌کند تا دوبله‌های ترجمه‌شده دارای صدایی شبیه به صدای اصلی سازنده باشند و هماهنگی لب‌ها نیز بهبود یابد.” جسیکا گیبی، سخنگوی یوتیوب، به Verge گفت که این ویژگی‌ها برای اجرا در سال 2024 برنامه‌ریزی شده‌اند.

این بروزرسانی جدیدترین تلاش یوتیوب برای گسترش دسترسی به محتوای خود برای مخاطبان بین‌المللی است. این شرکت به TechCrunch گفت که از ماه گذشته، سازندگان بیش از 10 هزار ویدئو را به بیش از 70 زبان در این پلتفرم دوبله کرده‌اند.

چگونه ابزار دوبله هوش مصنوعی Aloud کار می‌کند؟

بر اساس گزارش وب‌سایت Alouds.First، این ابزار با تولید خودکار رونوشتی از ویدئو شروع به کار می‌کند که سازنده می‌تواند در صورت نیاز آن را بازبینی و ویرایش کند. پس از این مرحله، برنامه دوبله‌ای برای ویدئو ترجمه و تولید می‌کند که می‌تواند در یوتیوب دمایش تبدیل شود.

Aloud از تکنولوژی هوش مصنوعی پیشرفته‌ای استفاده می‌کند که در زمینه‌ی ترجمه، تولید صدا و هماهنگی لب‌ها کار می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی، سیستم به طور خودکار یک صدای مصنوعی با تلفظ، لهجه و سرعت مناسب برای هر زبان تولید می‌کند. همچنین این سیستم از تکنیک‌های Deepfake برای هماهنگی لب‌ها با صدای ترجمه‌شده استفاده می‌کند.

با این حال، این ابزار هنوز در مراحل ابتکاری قرار دارد و پیشرفت‌های بیشتری برای بهبود کیفیت دوبله و کاهش نیاز به ویرایش دستی برای سازندگان محتوا نیاز است. همچنین یوتیوب باید مسائل حقوقی و حقوق مؤلفین را در نظر بگیرد، از جمله چگونگی محاسبه‌ی درآمد از ویدئوهای دوبله‌شده و تقسیم آن بین سازندگان اصلی و مترجمین.

با این حال، ابزار دوبله هوش مصنوعی Aloud قدم بزرگی به سوی دسترسی گسترده‌تر به محتوای یوتیوب به زبان‌های مختلف است و به سازندگان محتوا امکان می‌دهد با یک هزینه کمتر و زمان کمتر، مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

جای تعجبی ندارد که یوتیوب ادغام ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی را آغاز کند؛ زیرا گوگل سخت در تلاش است تا سرویس های دیگر خود را با قابلیت های هوش مصنوعی ارتقا دهد. این شرکت در حال آزمایش اضافه کردن عکس های فوری مبتنی بر هوش مصنوعی به نتایج جستجوی گوگل و همچنین توانایی پرسیدن سوالات بعدی است. گوگل بارد، چت بات آزمایشی گوگل و پاسخ به ChatGPT نیز سر و صدای زیادی به پا کرده است. اگر می خواهید آن را برای خودتان تست کنید، راهنمای استفاده از گوگل بارد را مطالعه کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *