ویژگی تایید کلید تماس iMessage: امنیت بیشتر در iOS 16.6

در IOS 16.6، آیفون به شما این امکان را می دهد افرادی که به آنها پیام ارسال میکنید را تایید کنید

آیفون شما به زودی به شما این امکان را خواهد داد که تأیید کنید به چه کسانی پیامک ارسال می‌کنید در iOS 16.6. این ویژگی جدید در iMessage با نام “تایید کلید تماس iMessage” معرفی خواهد شد.

به گزارش MacRumors، بتایی از iOS 16.6 و iPadOS 16.6 منتشر شده است که شامل تایید کلید تماس iMessage می‌شود. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این ویژگی در نسخه بتای اولیه فعال خواهد بود یا خیر.

این ویژگی برای اولین بار همراه با پشتیبانی از کلید امنیتی برای iOS و MacOS به کاربران اپل عرضه خواهد شد. تایید کلید تماس iMessage به شما اجازه می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید فردی که پیامک iMessage به شما ارسال می‌کند، واقعاً همان فردی است که می‌گوید.

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این ویژگی برای کاربرانی در نظر گرفته شده است که با تهدیدات دیجیتالی قوی مثل روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و اعضای دولت مواجه هستند. همچنین، این ویژگی یک لایه امنیتی اضافی برای کاربرانی که از آیفون‌های برتر استفاده می‌کنند، ایجاد خواهد کرد.

وقتی تایید کلید تماس iMessage را فعال کنید و با فردی چت می‌کنید که همچنین این ویژگی را فعال کرده باشد، اگر سرورهای ابری اپل نقض شود یا مکالمه در مقابل نفوذ آسیب‌پذیر باشد، اپل هشداری را ارسال خواهد کرد. همچنین، می‌توانید کد تایید تماس را به صورت شخصی، از طریق فیس‌تایم یا از طریق اپلیکیشن‌های پیام رسانی رمزگذاری شده دیگر مقایسه کنید. این بدان معناست که می‌توانید هویت شخص مقابل در مکالمات iMessage را تایید کنید.

آیا باید تأیید کلید تماس iMessage را فعال کنید؟

آیفونی که نشان می‌دهد تأیید کلید تماس iMessage در iMessage چگونه به نظر می‌رسد
(اعتبار تصویر: Apple/Tom’s Guide)

احتمالاً پس از ورود این ویژگی به مرحله بتا، اطلاعات بیشتری درباره تایید کلید تماس iMessage به دست خواهید آورد. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا ارزش فعال کردن این ویژگی در iOS 16.6 رسمی را دارید یا خیر.

بدون نیاز به استفاده از قابلیت تایید کلید تماس iMessage، باید آخرین نسخه نرم‌افزار اپل را بر روی دستگاه‌هایتان نصب کنید و استفاده از خدمات آیکلود در گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود را محدود کنید. اما به نظر می‌رسد استفاده از قابلیت تایید کلید تماس iMessage بسیار آسان‌تر و بدون هیچ محدودیتی است. اطلاعات بیشتری درباره این ویژگی امنیتی جدید را پس از عرضه عمومی توسط اپل دریافت خواهید کرد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *