توقف پشتیبانی از بازی های واقعیت مجازی در ایکس باکس سری X

توقف پشتیبانی از بازی های واقعیت مجازی در ایکس باکس سری X

باوجود موفقیت PSVR 2، ایکس باکس به این زودی ها به سراغ بازی های واقعیت مجازی یا افزوده نخواهد رفت.

رئیس استودیو بازی‌سازی اکس باکس، مت بوتی، توضیح داده است که هنوز مقیاس مناسبی برای واقعیت مجازی در اکس باکس (یا مایکروسافت) وجود ندارد تا بازی‌ها یا سخت‌افزارهای اختصاصی برای آن تولید کند.

بوتی در یک مصاحبه با هالیوود ریپورتر اظهار داشت: “ما ۱۰ بازی داریم که تا به امروز بیش از ۱۰ میلیون بازیکن دست پیدا کرده‌اند که این یک دستاورد بسیار بزرگ است، اما برای ما باید شاهد موفقیت این بازی و بازی‌های مشابه آن باشیم. هنوز مقیاسی برای AR و VR وجود ندارد.”

این اظهار نظر در زمانی مطرح می‌شود که PSVR 2 قرار است از هدست PSVR اصلی پیشی بگیرد و بازی‌های زیادی برای آن برنامه‌ریزی شده است. همچنین، متا کوئست ۲ طبق گزارشات بیش از ۱۴ میلیون واحد فروخته شده و کوئست ۳ قرار است در پاییز امسال عرضه شود.

به این ترکیب، هدست اپل ویژن پرو اضافه می‌شود که AR و VR را با هم ترکیب می‌کند و می‌تواند علاقه به واقعیت مجازی و افزوده را تقویت کند.

اما بوتی به این نکته اشاره کرد که اکس باکس احساس می‌کند باید تا حضور مخاطبان منتظر بماند. با توجه به اینکه اکس باکس به اندازه‌ای مانند کنسول‌های اکس باکس سری ایکس و سری اس به بازار عرضه نشده است، مسلماً در زمینه انتقال سخت‌افزار واقعیت مجازی به یک پایه ثابت، عقب‌تر خواهد بود.

آیا واقعیت مجازی برای Xbox مهم است؟

اگرچه من دوست دارم نوعی سخت‌افزار واقعیت مجازی هوشمند را از اکس باکس ببینم، به خصوص اگر از فناوری هولولنز مایکروسافت استفاده کند، اما متقاعد شده‌ام که یک هدست واقعیت مجازی اختصاصی اکس باکس می‌تواند یک تغییردهنده بازی برای اکس باکس باشد.

همانطور که پیش‌تر نیز مشاهده کرده‌اید، در این نسل کنسولی، پلی استیشن بیشتر به تجربه بازی‌های خالص می‌پردازد، در حالی که به نظر می‌رسد مایکروسافت کمتر به بازی‌های کنسولی می‌پردازد و بیشتر به این فکر می‌کند که به همه اجازه دهد تا بهترین بازی‌های اکس باکس سری ایکس را در هر کجا و هر زمانی اجرا کنند. معرفی سخت‌افزارهای بیشتر در این ترکیب، مانند هدست واقعیت مجازی، تا حدی با آنچه اکس باکس به عنوان یک برند به نظر می‌رسد، آب‌ها را آلوده خواهد کرد.

علاوه بر این، مایکروسافت کارهای زیادی در بخش ویندوز برای پشتیبانی از واقعیت مجازی انجام داده است. و اگرچه واقعیت مجازی مبتنی بر کامپیوتر نسبت به استفاده از PS5 و PSVR 2 آسان نیست، اما اگر یکی از بهترین هدست‌های واقعیت مجازی را همراه با یکی از بهترین کامپیوترهای شخصی یا بهترین لپتاپ‌های بازی داشته باشید، هنوز هم گزینه خوبی برای غرق شدن در بازی‌های واقعیت مجازی است.

بنابراین به اندازه‌ی یک اکس باکس هولولنز جالب خواهد بود. من فکر می‌کنم اکس باکس ممکن است عاقلانه باشد که فعلاً از فضای واقعیت مجازی/AR دور بماند و تمرکز خود را بر روی کاری که بهتر انجام می‌دهد، یعنی فراهم کردن بازی‌های اکس باکس برای همه.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *