ویندوز 11: به دنبال آخرین به‌روزرسانی قبل از ویندوز 12

ویندوز 11: به دنبال آخرین به‌روزرسانی قبل از ویندوز 12

ناظران دقیق متوجه شده‌اند که فایل‌های ISO نسخه بعدی ویندوز 11 به نام 23H2 روی سرورهای مایکروسافت دیده شده‌اند. این نشان می‌دهد که این شرکت به زودی آماده‌سازی به‌روزرسانی برای عموم را آغاز کرده است.

فایل‌های ISO نسخه‌ها یا کپی‌های دیجیتالی از یک دیسک کامل مثل CD، DVD یا بلوری هستند، اما همگی در یک فایل کوچک تر جا می‌شوند. در این مورد، فایل‌های ISO (گاهی اوقات تصاویر ISO نیز نامیده می‌شوند) نسخه 23H2 ویندوز 11 را روی سرورهای مایکروسافت دیده شده‌اند.

منتظر هستیم که ویندوز 11 نسخه 23H2 تمام ویژگی‌های جدید به تازگی منتشر شده در به‌روزرسانی “لحظه 4” ویندوز 11 نسخه 22H2 را داشته باشد و تغییرات جدیدی همچون بهبود مرکز اطلاع‌رسانی، صفحه مؤلفه‌های سیستم و دستیار هوش مصنوعی تازه مایکروسافت به نام کوپایلوت را معرفی کند. به‌عنوان اینکه به‌روزرسانی ویندوز 11 نسخه 23H2 به تنهایی بهبود چشمگیری در تاریخچه ویندوز 11 ایجاد نمی‌کند، همچنان مفید است تا ویژگی‌های جدید را دریافت کنید و از پشتیبانی مایکروسافت برای کامپیوتر خود بهره‌برید.

با شایعاتی که ویندوز 12 ممکن است به زودی منتشر شود، این ممکن است آخرین به‌روزرسانی اصلی برای ویندوز 11 باشد. آخرین به‌روزرسانی اصلی ویندوز 11 نسخه 22H2 در سپتامبر 2022 منتشر شد و به‌روزرسانی‌های منظمی را دید. بر‌اساس سیاست چرخه عمر خود، نسخه‌های خانگی، حرفه‌ای، حرفه‌ای آموزشی و حرفه‌ای برای ایستگاه‌های کاری ویندوز 11 نسخه 22H2 تا 8 اکتبر 2024 توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شوند. در همین حال، نسخه‌های حرفه‌ای و آموزشی ویندوز 11 تا 14 اکتبر 2025 پشتیبانی خواهند شد.

زن جوانی که در شب از لپ‌تاپ داخلش استفاده می‌کند
(اعتبار تصویر: Getty Images)

چگونه به‌روزرسانی جدید ویندوز 11 را دریافت کنیم

مایکروسافت ادامه‌ی به‌روزرسانی‌های امنیتی، رفع اشکالات یا پشتیبانی فنی برای نسخه‌های 22H2 ویندوز 11 فوق‌الذکر تا تاریخ‌های مشخص شده انجام خواهد داد. این به این معنی است که نباید وقت زیادی صرف انتقال به ویندوز 11 نسخه 23H2 کنید، زیرا این ارتقا اطمینان حاصل می‌کند که شما از جدیدترین ویژگی‌ها و رفع اشکالات بهره‌مند شوید. اگر می‌خواهید تغییر را زودتر اعمال کنید، امیدواریم که به‌زودی به عنوان یک به‌روزرسانی اختیاری در بروزرسانی ویندوز در دسترس باشد – و به‌زودی به شما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

ویندوز لیتس، که درباره وجود فایل‌های ISO گزارش داده است، نتیجه می‌گیرد که به‌روزرسانی 23H2 آخرین به‌روزرسانی اصلی برای ویندوز 11 خواهد بود و منتظریم مایکروسافت به زودی نسل بعدی ویندوز را (که بسیاری از مردم به آن “ویندوز 12” می‌گویند، با وجود تنها مایکروسافت کم‌صدا در مورد هر جانشین احتمالی برای ویندوز 11) معرفی کند. ویندوز لیتس همچنین بیان می‌کند که مدتی است می‌دانیم که انتظار داریم ویندوز 11 نسخه 23H2 در مهر و آبان ماه امسال منتشر شود و این حالا با ظاهر شدن فایل‌های ISO به سرورهای مایکروسافت در طول ایام تعطیل آنچه گفته شده به نظر می‌آید.

به نظر می‌رسد که دو نسخه از فایل‌های ISO وجود دارند، یکی برای انگلیسی (ایالات متحده) و یکی برای چین، و می‌توان معقولانه پیش‌بینی کرد که به‌روزرسانی برای این زبان‌ها به پایان رسیده است و در حال آماده‌سازی برای ارسال تجاری به کاربران می‌باشد. تنها باقی می‌ماند که اعلامیه‌های رسمی مایکروسافت در مورد به‌روزرسانی را بررسی کنیم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *