ویندوز 11 در سال 2023 – هر چیزی که شما از ویندوز در سال جدید باید انتظار داشت


ویندوز 11 در طول سال 2022 شاهد چندین به روزرسانی کوچک و بزرگ بود که بزرگ ترین آن ها به روزرسانی اخیر 22H2 بود.ما چیزی واقعا به یاد ماندنی دریافت نکردیم، اما جریان مداوم به روزرسانی ها به قوی تر شدن سیستم عامل مایکروسافت اندرومدا کمک کرد.همان طور که گفته شد، ویندوز 11 بالاخره ارزش ارتقا دارد.

اما چه انتظاری می توانیم از ویندوز 11 در سال 2023 داشته باشیم؟حتی اگر این موضوع چندان هیجان انگیز نباشد، کاربران ویندوز حداقل می توانند با دانستن این موضوع آسوده خاطر باشند؛ احتمالا در سال 2023 تجربه بهتری خواهند داشت.

هرآنچه از ویندوز 11 در سال 2023 انتظار داریم

دیگر خبری از به روزرسانی های سالانه نیست

به نظر می رسد 22H2 آخرین آپدیت بزرگ ویندوز 11 بوده است.براساس گزارش سایت ویندوز سنترال (Windows Central)، مایکروسافت در حال بازگشت به چرخه انتشار سنتی سه ساله برای نسخه های اصلی ویندوز است و به روزرسانی های کوچک تر و مکرری را برای بسته های موجود بین نسخه های اصلی منتشر می کند.

از لحاظ داخلی، مایکروسافت این به روزرسانی ها را ولدکو (Andldquo) می نامد.

Windows 11 File Explorer
به روز رسانی ویندوز 22H2 ویژگی هایی مانند تبدینگ File Explorer را معرفی کرد. (اعتبار تصویر: مایکروسافت)

اما در مورد تعداد پتنت ها، گفته می شود که مایکروسافت بیش از چهار پتنت در سال منتشر نخواهد کرد.اگر این موضوع صحت داشته باشد، به نظر می رسد باید هر سه ماه یک بار یکی از این به روزرسانی ها را دریافت کنیم؛ که تقریبا یک به روزرسانی در هر فصل است.

باتوجه به اینکه به روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز تا سال 2024 اتفاق نخواهد افتاد، منطقی نیست که تصور کنیم این به روزرسانی می تواند ویندوز 12 باشد.اما هنوز برای بحث در این باره زود است.

چه ویژگی های جدیدی را شاهد خواهیم بود؟

بنابراین چه انتظاری می توانیم در بروزرسانی های لحظه ای داشته باشیم؟

Zac Bowden و Daniel Rubino از ویندوز سنترال در ویدیویی که از آوریل 2022 (فروردین 1400)منتشر کرده اند، در مورد آنچه که به باور آن ها 23H2 خواهد بود، بحث می کنند.باتوجه به اینکه به روزرسانی Sun Valley 3 دیگر به صورت یک به روزرسانی مستقل اتفاق نمی افتد، می توانیم شاهد توزیع ویژگی های آن در طول سال به صورت لحظه ای باشیم.

تصویری از منوی استارت ویندوز 11
انتظار می‌رفت به‌روزرسانی 23H2 (Sun Valley 3) در اکتبر 2023 ارائه شود. با این حال، به اندازه چهار به‌روزرسانی ویندوز معروف به «Moments» دریافت نخواهد شد. (اعتبار تصویر: فیوچر)

باودن معتقد است که ویندوز 11 حتی کاربردی تر هم خواهد شد.این بخش باتوجه به نحوه کار ویندوز 11 روی صفحات لمسی مانند آنچه در سرفیس پرو 9 مایکروسافت یافت می شود، چندان شگفت انگیز نیست.بادن می گوید رابط کاربری اختصاصی تبلت ممکن است سال آینده معرفی شود.

اپلیکیشن های اندرویدی بالاخره امسال برای ویندوز 11 معرفی شدند و به نظر می رسد این هم کاری در سال 2023 ادامه خواهد داشت.باودن فکر می کند که به روزرسانی آتی ویندوز، ارتباط بین ویندوز و اندروید را بهبود خواهد بخشید.اپلیکیشن فعلی Phone Link به کاربران اجازه می دهد تا گوشی و کامپیوتر خود را جفت کنند، اما به نظر می رسد این قابلیت در سال آینده بهبود خواهد یافت.

Lenovo ThinkPad X1 Fold 2022 در حال گشت و گذار در وب
طبق گزارش‌ها، ویندوز 11 روی دستگاه‌های تاشو مانند Lenovo ThinkPad X1 Fold 2022 که در تصویر بالا نشان داده شده است، بهتر کار می‌کند. (اعتبار تصویر: فیوچر)

رابینو در همین ویدیو اشاره می کند که ویندوز 11 بیشتر برای کار روی دستگاه های تاشوی ویندوز بهینه سازی خواهد شد.اگر این موضوع صحت داشته باشد، دستگاه هایی مانند لنوو تینک پد X1 فولد 2022 می توانند عملکرد بهتری داشته باشند، هرچند باید دید در چه ظرفیتی.

از دیگر ویژگی های احتمالی که در سال 2023 به ویندوز 11 می آیند می توان به حالت تاریک گسترده سیستمی و گزینه ای برای پوشه های برنامه در دسکتاپ اشاره کرد.

ویندوز 11 در سال 2023

ما اطلاعات زیادی در مورد ویندوز 11 در سال 2023 نداریم، اما اطلاعات کمی که می دانیم قطعا جذاب است.

بازگشت به چرخه سه ساله برای به روزرسانی های عمده قطعا اتفاق بزرگی است.برای کسانی که به یاد دارند، این نحوه انتشار به روزرسانی های ویندوز قبل از ویندوز 10 بود.اما دریافت آپدیت ها هر چند ماه یک بار باید اطمینان حاصل کند که بهترین کامپیوترها و بهترین لپ تاپ های ویندوز با آخرین ویژگی ها آپدیت می شوند.و در حالی که ممکن است بروزرسانی های اساسی کم باشند، ما مطمئن هستیم که ویندوز بروزرسانی های امنیتی را در صورت لزوم انجام خواهد داد.

بهتر کار کردن ویندوز روی دستگاه های تاشو یا دستگاه های ویندوزی با فرم فاکتورهای مختلف، نکته جالب دیگری است که باید منتظر آن باشیم.حتی اگر با لپ تاپ های تاشو به فروش نرسم، می توانم ببینم که این دستگاه ها در سال 2023 جذابیت بیشتری پیدا می کنند.اگر چنین باشد، خوب است که مایکروسافت در حال حاضر فبلت ها را در نظر گرفته است.

در نهایت باید منتظر ماند و دید مایکروسافت چگونه می تواند ویجت ها را به بخش مهمی از تجربه ویندوز تبدیل کند.من هم مثل برخی کاربران تقریبا هیچ وقت از ویجت ها استفاده نمی کنم.من می بینم که آن ها چگونه می توانند در گرفتن یک عکس فوری از اخبار، آب و هوا یا گزارش سهام مفید باشند، اما هنوز هم جمع آوری این اطلاعات در گوشی من آسان تر است.صرف نظر از این موضوع، من مشتاقم که در سال آینده شاهد پیاده سازی ویجت ها به شکلی شهودی تر باشم.

برای اطلاع از آخرین اخبار مرتبط با ویندوز، حتما به راهنمای بازارمگ در سال 2023 مراجعه کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *