از متخصص بپرسید: آیا با جاروبرقی تشک من از شر ساس خلاص می شود؟

از متخصص بپرسید: آیا با جاروبرقی تشک من از شر ساس خلاص می شود؟

ساس ها در حال تجدید حیات ناخواسته هستند، بنابراین ما از کارشناسان کنترل آفات در مورد بهترین ماده برای حذف آنها از تشک خود سؤال کردیم.

حتی بهترین تشک ها با جدیدترین فن آوری هیپوآلرژی نیز از هجوم حشرات تخت خواب در امان نیستند. بنابراین، اگر شیوع اخیر باعث شده است فکر کنید که آیا ممکن است تشک شما آلوده شود، سوال بعدی که ممکن است داشته باشید این است که چگونه واقعا از شر این لکه های کوچک خلاص شوید.

حشرات بدبو، مکنده های خون پنهانی هستند که در گوشه های تاریک تشک و مبل های نرم شما کمین می کنند و منتظر فرصت حمله هستند. زمانی که آن ها در خانه شما تعبیه شوند، تغییر آن ها می تواند بسیار دشوار باشد – و حتی دانستن اینکه از کجا باید شروع کرد، دشوار است. یکی از سوالات رایجی که همواره مطرح می شود این است که آیا جارو کردن تشک شما از شر حشرات تخت خواب خلاص خواهد شد؟ ما این سوال را در اختیار کارشناسان قرار دادیم.

استفن ولز موسس و مالک شرکت کنترل آفات Bespoke Pest در بریتانیا است. ولز پس از کسب بیش از دو دهه تجربه به عنوان متخصص کنترل آفات، اکنون بر اقدامات پیشگیرانه کنترل آفات تاکید می کند و خدمات کنترل آفات فعال و واکنشی ارائه می دهد.

گئورگیوس لیاکوپولوس بیش از دو سال سابقه حضور در تیم کنترل پنل های شگفت انگیز را دارد که زیر چتر خدمات شگفت انگیز قرار می گیرد. لیکوپولوس در زمینه ریشه کن کردن حشرات و جوندگان مهارت بالایی دارد و علاقه زیادی به کمک به ریشه کن کردن آفات از خانه ها و کسب و کارها دارد.

آیا با جاروبرقی تشک من از شر ساس خلاص می شود؟

تمیز کردن کامل تشک جای خوبی برای شروع مبارزه با حشرات تخت خواب است. با این حال، استفن ولز، متخصص کنترل آفات از Bespoke Pest Control، هشدار می دهد که حشرات تخت خواب را می توان در سراسر خانه پیدا کرد، بنابراین جارو کردن تشک به تنهایی برای خلاص شدن از هجوم حشرات تخت خواب کافی نخواهد بود.

ویلز که بیش از 20 سال تجربه کنترل آفات را دارد، توضیح می دهد: حشرات در داخل و اطراف میزبان زندگی می کنند، آن ها فقط در داخل یا روی تشک زندگی نمی کنند. آن ها می توانند در قاب تخت، پریزها، کشوها، اسباب بازی های نرم، پشت تصاویر، در اتصالات سبک زندگی کنند – اساسا هر جایی با شکافی به اندازه کافی بزرگ که بتوانند پشت یا درون آن پنهان شوند. آن ها همچنین می توانند در کاناپه و صندلی زندگی کنند، بنابراین فقط مساله تشک یا اتاق خواب نیست.

گئورگیوس لیاکوپولوس، یک تکنسین کنترل Pest از کنترل فوق العاده Pest، جارو کردن را در کنار سایر اقدامات توصیه می کند. لیکوپولوس می گوید: ” در حالی که [ جارو کردن ] می تواند به از بین بردن حشرات بس تر، تخم مرغ و بقایای آن کمک کند، حشرات بس تر اغلب در شکاف ها، شکاف ها و در عمق تشک پنهان می شوند.” ” موثرترین راه برای مقابله با آلودگی، ترکیب جاروکشی با روش های دیگر مانند استفاده از آفت کش ها، عملیات حرارتی، یا تماس با یک شرکت حرفه ای کنترل آفات است.”

تصویر ساس‌هایی را نشان می‌دهد که در داخل چین‌ها روی یک تشک قرار گرفته‌اند
(اعتبار تصویر: Getty Images)

چگونه تشک خود را برای ساس بررسی کنیم؟

شما می توانید با برگرداندن روتختی و داشتن ظاهر خوب، توجه ویژه ای به درزها و چین های داخل تشک که حشرات تخت دوست دارند پنهان شوند، بس تر خود را برای حشرات تخت بررسی کنید.

جارو کردن تشک تنها بخش کوچکی از درمان کلی مورد نیاز برای از بین بردن آلودگی ناشی از بواسیر است. Stephen Wales, Pest Control Specialist

ماده مدفوع حشرات تخت خواب (که مانند لکه های کوچک تیره به نظر می رسند)، تخم مرغ هایی به اندازه 1 میلی متر، پوست ریخته شده، لکه های خونی و بوی نامطبوع همگی نشانه های بسیار قوی از وجود حشرات تخت خواب در تشک شما هستند. با این حال، حشرات تخت خواب علی رغم نام خود می توانند قاب تخت، دوش، بالش و هدآپ دیسپلی منزل شما را نیز بسازند، بنابراین ولز توصیه می کند که این مناطق را نیز به طور کامل بازرسی کنید.

ساس را در تشکم پیدا کردم حالا چی؟

پس از مشاوره اولیه با مراکز خدمات پس از فروش، هر نوع تخت خواب یا پیژامه را با یک دستشویی گرم بشویید و سپس تشک خود را کاملا جارو کنید. روی وارد شدن به هر چین و چروکی که حشرات رختخواب دوست دارند پنهان شوند، تمرکز کنید. پس از اتمام کار، جارو را به بیرون برده و قبل از قرار دادن در سطل زباله، آن را در کیسه ای خالی کنید.

حشرات بدبو می توانند تا یک سال در حالت خواب زمستانی در تشک شما خفته باشند جارو کردن منظم تشک، قاب تخت و هدبند به شما کمک می کند تا تشک خود را از شر این پارچه های کتانی خلاص کنید.

ولز می گوید: این کار برای جلوگیری از زندگی حشرات بس تر در داخل خلا است. قبل از شروع کار، اطمینان حاصل کنید که از بهترین خلا برای کار استفاده می کنید – لیاکوپولوس یکی از آن ها را با فیلتر HEPA و اتصال قلم مو توصیه می کند.

علاوه بر یک جاروبرقی کامل، لیاکوپولوس به کسانی که دچار حشره بس تر موجود هستند توصیه می کند که روی یک جاروبرقی بخار سرمایه گذاری کنند. لیکوپولوس می گوید: ” پاک کننده های بخار می توانند حشرات رختخواب و تخم های آن ها را بکشند.” تمیزکننده های بخار با اتصالات تشک برای تمیز کردن تشک مناسب هستند.”

اگرچه سرمایه گذاری روی یک تشک می توانست تشک شما را در برابر هجوم حشرات تشک محافظت کند، اما هنوز هم می تواند یک خرید ارزشمند حتی پس از شیوع بیماری باشد. کلر دیویس، ویرایشگر خواب تامز و مربی علمی خواب گواهی شده توضیح می دهد: اگر شما قبلا نشانه هایی از حشرات تخت خواب در تشک خود داشته اید، یک محفظه کاملا زیپ دار آن ها را تا زمان مرگ درون خود قفل نگه می دارد و مانع از هجوم آن ها به دیگر بخش های اتاق خواب و خانه شما می شود.

با این حال، در حالی که این استراتژی ها می توانند به ریشه کن کردن حشرات بس تر کمک کنند، هم ولز و هم لیکوپولوس توصیه می کنند که برای از بین بردن کامل حشرات بس تر از یک متخصص کنترل آفات کمک بگیرید.

فردی که تشک سفید با طرح گلدار را با بخار تمیز می کند تا از باقی مانده ساس خلاص شود.
(اعتبار تصویر: Getty Images)

آیا جاروبرقی تشک من از ساس جلوگیری می کند؟

جارو کردن تشک به تنهایی آلودگی ناشی از حشره تخت خواب را از بین نمی برد با این حال، ولز جاروبرقی زدن و تمیز کردن منظم تشک را به منظور دور نگه داشتن حشرات رختخواب از اتاق خواب توصیه می کند. به این ترتیب، شما هر گونه نشانه اولیه آلودگی را مشاهده خواهید کرد و قادر خواهید بود قبل از اینکه آن ها به طور عمیق در خانه شما مستقر شوند، مشکل را حل کنید. ولز که توصیه می کند تشک خود را هر ماه جارو کنید، می گوید: من جارو کردن نه تنها تشک و تخته سر بلکه چارچوب تخت شما را نیز توصیه می کنم.

برای محافظت بیشتر، توصیه می کنیم که روی یک تشک سرمایه گذاری کنید. دیویس توضیح می دهد: یک تشک کاملا زیپ دار بهترین راه برای جلوگیری از حشرات رختخواب در تشک شما است. در حالی که محافظ های معمولی تشک فقط بالا و کناره ها را می پوشانند، یک روکش تشک بالا، پایین و کناره ها را می پوشاند. سپس بسته می شود، بنابراین حشرات تخت خواب هیچ شانسی برای رسیدن به تشک شما ندارند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *