چرا مک پرو 2023 از پردازنده گرافیکی جداگانه صرف نظر کرده است؟”

چرا مک پرو 2023 پردازنده گرافیکی مجزا ندارد

هنگامی که جان گروبر با کریگ فدریگی، رئیس مهندسی نرم افزار اپل، جان ترنوس، رئیس مهندسی سخت افزار، مایک راکول، رئیس AR / VR و گرگ جوسویک، رئیس بازاریابی نشست تا در WWDC 2023 در مورد اعلامیه ها صحبت کند، یک تی تر جذاب در مورد مک پرو 2023 منتشر شد.

مک رومرز اشاره کرد که جان ترموس توضیح داد که چرا اپل هیچ برنامه ای برای پشتیبانی از GPU خارجی یا کارت ویدئویی ندارد.

ترنوس به گروبر گفت: ” اساسا، ما معماری خود را حول این مدل حافظه اشتراکی و آن بهینه سازی ساخته ایم، و بنابراین کاملاً برای من روشن نیست که شما چگونه یک GPU دیگر می آورید و این کار را به گونه ای انجام می دهید که برای سیستم های ما بهینه شده است.”

به عبارت دیگر، انتظار پشتیبانی از GPU در پردازنده اپل را در آینده نزدیک نداشته باشید، چیزی که احتمالاً هر کسی را که قصد استفاده از کارت انویدیا و CUDA برای آموزش ML (یادگیری ماشین)را داشته باشد، آزار خواهد داد. به سختی می توان تلاش مخفیانه اپل برای از بین بردن تدریجی مک پرو و سوق دادن آن به سمت منسوخ شدن برنامه ریزی شده را مشاهده کرد؛ همان مسیری که مدت ها پیش توسط Xserve، سرور اختصاصی اپل طی شد.

چرا باید 14 هزار دلار سخت افزار بخرید در حالی که یک کامپیوتر 3 هزار و 999 دلاری می تواند همین کار را انجام دهد؟ (البته باید به این نکته اشاره کرد که مک استودیو احتمالاً یکی از بهترین ایستگاه های کاری در این زمینه خواهد بود)

در مورد حافظه چطور؟

این بخشی از آنچه نسل قبلی مک پرو ارائه می داد (1.5 ترابایت) و چیزی است که حاشیه کاربران فعلی مک پرو را تحت تأثیر قرار خواهد داد. وقتی از توسعه دهنده نرم افزارهای محبوب مک، افینیتی، در مورد اینکه آیا 192 گیگابایت برای اپلیکیشن های آن‌ها (ابزارهای خلاقانه) مشکلی ایجاد می کند یا خیر، پرسیدیم، آن‌ها گفتند که این مشکلی ایجاد نمی کند.

192 گیگابایت باید هنگام کار در اپلیکیشن ها بیش از حد کافی باشد.

با این حال، اپل به عنوان یک کسب وکار، بیشتر کاربران را جذب می کند و تنها یک اقلیت پر سر و صدا به کاستی های محصولات جدید خود اشاره خواهند کرد. پلتفرم سخت افزاری آن به سرعت در حال دور شدن از چیدمان سنتی آنچه یک کامپیوتر رومیزی باید به نظر برسد، است؛ محاسبات یکپارچه و همراه اول راه را با هر چیزی که نشانه ای از ماژولار بودن از پنجره به بیرون پرتاب می شود، پیش می برد. اینطور نیست که اپل در این باره محتاط باشد؛ این ویدیوی WWDC 2020 نشان داد که این آینده خواهد بود که همه چیز در یک تراشه به سیستم یک معماری حافظه یکپارچه می دهد.

ترکیبی از همه چیز یکپارچه و مالکیت پشته نرم افزاری به اپل یک مزیت ذاتی هم از نظر استقرار، عملکرد محض و هم ارزش پول می دهد که هیچ کس قادر به رقابت با آن نخواهد بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *