راهکارهای ساده برای مرتب کردن کمد لباس خود

راهکارهای ساده برای مرتب کردن کمد لباس خود

اگر تعداد زیادی لباس نسبت به اندازه کمد خود دارید، باید راه های هوشمندانه برای سازماندهی آن ها را بشناسید تا امکان پذیر باشد تا لباس های شما را به راحتی در کمدتان قرار دهید و آن ها را به راحتی پیدا کنید.

تمیز نگه داشتن لباس ها بسیار مشکل است و اغلب می‌تواند باعث ریختن لباس ها، کفش ها و لوازم جانبی شما شود، به خصوص اگر بدون اینکه چیزی را از بین بندازید به آن ها اضافه کنید. همچنین، سازماندهی نکردن لباس های خود می‌تواند منجر به بروز محیط استرس‌زا در زندگی روزمره شما شود.

اگرچه، راه های ساده و کارامدی برای سازماندهی کمد لباس شما وجود دارد که بدون نیاز به سرمایه گذاری در کمد بزرگ، امکان سازماندهی لباس های شما را فراهم می‌کند.

بنابراین، برای کنترل بهتر لباس های خود، کارشناسان به شما توصیه می‌کنند که از راه های هوشمندانه برای سازماندهی لباس های خود استفاده کنید.

کمد لباس هایتان را تمیز کنید

انبوه لباس
انبوهی از لباس (اعتبار تصویر: Shutterstock)

هرچند این کار در برابر انبوهی از لباس ها به نظر طاقت فرسا می‌آید، اما زمان خوبی برای شروع پاکسازی است. مانند آموزش نحوه پاک کردن خانه، پاک کردن کمد لباس فرصتی برای دور انداختن لباس‌هایی است که شما نمی‌پوشید، نیاز ندارید یا حتی فضای با ارزشی را اشغال می‌کنند.

برای شروع، بهتر است با ساماندهی کمد لباس خود آغاز کنید. جنی شو، متخصص داخلی در زمینه نجات اموال، پیشنهاد می‌دهد که کمی زمان بگذارید و لباس‌های خود را در دسته‌بندی‌های مختلف دسته‌بندی کنید: نگه‌داری، خرید و فروش. همچنین در حال حاضر، سایت‌های زیادی مانند eBay و گروه‌های فروش شبکه‌های اجتماعی محلی وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند نه تنها از لباس‌هایی که دیگر نمی‌پوشید دوری کنید، بلکه در این فرآیند چند نکته را نیز رعایت کنید.

بهتر است در نظر داشته باشید که ساماندهی کمد لباس به شما کمک خواهد کرد تا فضای مینیمالیستی و تمیزی را ایجاد کنید. هرچند که گفتن آن آسان تر از انجام آن است، در تصمیم‌گیری برای خلاص شدن از لباس‌هایی که بیشتر نیاز ندارید بی‌رحم باشید و اتاق اضافی را با چیزهای جدید پر نکنید.

مرتب سازی فصلی

اسطوخودوس در کنار انبوهی از ژاکت
اسطوخودوس در کنار انبوهی از ژاکت (اعتبار تصویر: Shutterstock)

یکی دیگر از روش‌های سازماندهی کمد لباس، این است که لباس‌های زمستانی خود را پس از گرم‌تر شدن هوا به خوبی نگهداری کنید. بافتنی نه تنها در تابستان خسته‌کننده خواهد بود، بلکه ممکن است بخش بزرگی از فضای کمد را به خود اختصاص دهد.

اگر فضای کمد را محدود کرده‌اید، این کار با نگه‌داشتن لباس‌های حجیم در وسط تابستان یا استفاده از لباس‌های زیر در زمستان بدتر خواهد شد. شوفر معتقد است که با نزدیک شدن به فصل جدید، وسایلی را که برای مدتی استفاده نخواهند شد، حذف کنید و روی چند کیسه زیر تخت جاروبرقی سرمایه‌گذاری کنید تا آن‌ها را به خوبی و بدون اشغال فضای زیاد، نگهداری کنید.

علاوه بر این، اگر کت و شلوار زمستانی، کت و شلوار یا دیگر وسایل ظریف مانند خز دارید، این لباس‌ها را باید روی آویز آویزان کرده و داخل کیسه‌های لباس نخی قرار دهید. برخلاف کیسه‌های پلاستیکی، پنبه ۱۰۰ درصد برای تهویه مناسب قابل تنفس است و از گرد و غبار و چگالش محافظت می‌کند.

علاوه بر این، بیشتر کیسه های لباس ضد پروانه هستند مانند این کیسه های لباس تمیز برای لباس های آویزان (17 دلار، آمازون)برای محافظت از پلیور، کت یا هر لباس دیگری در برابر آفات.با این حال اگر سوراخ هایی در پلیور خود دیده اید، بررسی کنید که چگونه از شر پروانه ها در خانه خود خلاص شوید.

فضای کمد خود را تقسیم کنید

کمد سازمان یافته
کمد سازمان یافته (اعتبار تصویر: Shutterstock)

برای سازماندهی کمد لباس، یکی از راه‌های موثر، تقسیم فضا به صورت مناسب است تا جلوی جمع شدن لباس‌ها در یک ناحیه گرفته شود. این کار باعث می‌شود برخی از اقلام خاص در یک منطقه نگهداری شده و مکان یابی و ذخیره سازی آن‌ها را آسان‌تر کند. علاوه بر این، اگر یک کمد جمع و جور داشته باشید، باعث صرفه جویی در فضای ذخیره سازی و کم شلوغ شدن کمد می‌شود.

ویلیام دورانت، مالک آشپزخانه‌های هرینگبن، می‌گوید: “چیدمان کمد لباس شما تعیین می‌کند که چگونه در نهایت کمد لباس خود را سازماندهی می‌کنید. ما عاشق ترکیبی از کشوها، فضای آویزان، فضای باز و دیوار هستیم – این ترکیب برای هر نوع کمد مناسب است”.

برای سازماندهی آیتم‌های خود، می‌توانید به راحتی تقسیم کننده‌های قفسه اکریلیک را برای پارتیشن‌های شفاف نصب کنید، مانند تقسیم کننده‌های قفسه اکریلیک اکریلیک ۸ (موجود در آمازون با قیمت ۲۶ دلار)، و از قفسه‌های باز برای اقلامی که می‌توانید نمایش دهید، استفاده کنید. همچنین، سرمایه‌گذاری در کیسه‌های ذخیره‌سازی، مانند بسته‌های ذخیره‌سازی بزرگ شش تایی (موجود در آمازون با قیمت ۲۹ دلار)، برای قرار دادن در قفسه‌ها یا روی زمین، مفید است.

دورانت اضافه می کند: ذخیره سازی مناسب کلید اصلی در سازماندهی فضای کمد است و اگر ترکیبی از کشوهای بیرون زده و فضای آویزان داشته باشید، این فرصت را به دست می آورید که بدون نیاز به پرسه زدن زیاد، به راحتی آنچه در فضای خود دارید را ببینید.

لباس های خود را دسته بندی کنید

پیراهن های رنگی آویزان
پیراهن های رنگی آویزان (اعتبار تصویر: Shutterstock)

در صورتی که به دنبال پیدا کردن لباس مورد علاقه‌تان هستید، به جای جستجوی بالا یا شلوار جین در کمد لباس خود، بهتر است وسایل خود را دسته بندی کنید. این عمل باعث می‌شود تا با گروه‌بندی لباس‌های خود در دسته‌بندی‌های مشخص، پیدا کردن آن‌ها آسان‌تر شود و همچنین کمک می‌کند تا آیتم‌های شما به خوبی ذخیره شوند.

شما می‌توانید لباس‌های خود را به دسته‌بندی‌هایی مانند شلوار جین، لباس، تاپ، لباس ورزشی یا لوازم جانبی تقسیم کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را در طرح‌های رنگی دسته‌بندی کنید تا زندگی شما آسان‌تر شود.

حتی اگر فقط یک کمد کوچک دارید، با سازماندهی آن به صورت دسته‌بندی شده، به آن کمی شفافیت بدهید و صبح‌ها در وقت خود صرفه‌جویی کنید. به‌عنوان مثال، می‌توانید همه شلوارهای خود را با هم و همه لباس‌هایتان را با هم مرتب کنید. حتی می‌توانید یک قدم جلوتر بروید و سپس رنگ‌های آن‌ها را مرتب کنید. اگر می‌توانید، یک فضای کوچک در انتهای قفسه‌آویزان بگذارید و هر شب، لباس خود را برای صبح روز بعد انتخاب و آویزان کنید. این کار باعث می‌شود که شما به راحتی لباس مناسب را برای روز خود پیدا کنید.

لباس بافتنی را آویزان نکنید

انبوهی از ژاکت
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگرچه آویزان کردن همه چیز ممکن است جذاب باشد، اما برای لباس های بافتنی حجیم خود، این کار را انجام ندهید. این عمل نه تنها فضای با ارزش را اشغال می کند، بلکه ممکن است باعث گیر کردن پارچه های نازک در آویزهای دیگر شود و آن ها را خراب کند. علاوه بر این، در صورتی که کمد شما مرتب نباشد، آویزان کردن بافتنی ها ممکن است باعث خرد شدن آن ها و از دست دادن شکل آن ها شود.

شوفرها و ژاکت ها معمولاً زیادی فضای کمد را اشغال می کنند و ممکن است باعث بیرون کشیدن آن ها از کمد شود. برای این منظور، نصب چند قفسه در کمد می تواند بسیار مفید باشد. با این کار، می توانید لباس های بافتنی خود را به صورت مرتب در کمد قرار دهید و آن ها را به صورت تخت تا نگه داری کنید تا شکل و شمایل آن ها حفظ شود.

لوازم جانبی را کنار بگذارید

روسری آویزان
روسری آویزان (اعتبار تصویر: Shutterstock)

در صورت تمایل به نگهداری روسری و لوازم جانبی دیگر در کشو، بهتر است آن‌ها را به جای آن آویزان کنید. حتی اگر فضای ذخیره‌سازی شما محدود باشد، می‌توانید آن‌ها را پشت درها آویزان کنید.

برای آویزان کردن این لوازم، می‌توانید از آویزهای کت با گیره یا حتی فقط با گیره لباس استفاده کنید و آن‌ها را در کمد لباس یا پشت در آویزان کنید تا به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین، می‌توانید از سینی‌های مکعبی برای گوشواره‌ها استفاده کنید که علاوه بر جداسازی جفت‌ها، قابلیت جمع‌شدن دارند و در فضای کمکی کمد جای می‌گیرند.

در صورت داشتن یک کمد جمع و جور، می‌توانید از یک میله دو شاخه با دو سطح میله آویزان استفاده کنید که به طور موثر از فضای ذخیره‌سازی افقی استفاده می‌کند و می‌توانید لوازم جانبی خود را بر روی آن قرار دهید.

نگهداری کفش

انبار کفش
انبار کفش (اعتبار تصویر: Amazon)

نگهداری کفش ممکن است فضای کمد را اشغال کند و در صورت عدم سازماندهی، باعث به هم ریختگی شود. در صورتی که فضای کمی دارید، راه‌حل‌هایی برای ذخیره کفش‌های خود وجود دارد. اگر شما هم چون شو، طرفدار کفش هستید، می‌دانید که کفش‌ها می‌توانند فضای زیادی را اشغال کنند. برای اینکه فضای کمدتان را افزایش دهید، می‌توانید قفسه‌های کفش را در آن نصب کنید و کفش‌های خود را به جای آن‌ها قرار دهید. با تغییر جهت قرارگیری کفش‌ها، می‌توانید فضای بیشتری را برای خود ایجاد کنید. همچنین، با استفاده از کفش‌های خود می‌توانید به استایل خود یک حس جدید بدهید و از برخی از موردهای مورد علاقه خود برای تزئین استفاده کنید.

برای ساکنان آپارتمان‌های کوچک، قفسه‌های بیش از حد می‌توانند به‌عنوان یک راهکار ساده برای ساماندهی کفش‌ها استفاده شوند. درهایی که به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی روی درهایی با هر ضخامتی نصب شوند، دارای پدهای محافظ و نمدی برای جلوگیری از هرگونه آسیب هستند. این‌کار می‌تواند در شما را به یک محل مناسب برای نگهداری کفش‌ها و لوازم جانبی تبدیل کند. ما هولدر محافظ گوریلا گلس را برای Over the Door (11 دلار، آمازون) به شما توصیه می‌کنیم که برای ضدآب و ضدگرد و غبار طراحی شده است.

با این حال، اگر شما در ورودی خود انبوهی از کفش دارید، می توانید از این 9 ایده فضایی استفاده کنید تا آنها را سازماندهی کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *