5 نکته برتر برای کار حرفه ایی تر با هواپز

5 نکته برتر برای کار حرفه ایی تر با هواپز

سرخ کن های هواپز پخت سریع غذا را آسان می کنند. این نکات می تواند به شما در بهبود کیفیت غذا، صرفه جویی در زمان و حفظ حداکثر عملکرد دستگاه کمک کند.

بهترین فریلنسرهای امروزی می توانند انواع غذاها را از سیب زمینی سرخ کرده تا کیک های خوش مزه بپزند. آن ها از روغن بسیار کمتری نسبت به یک سرخ کن سنتی استفاده می کنند و استفاده از آن ها به راحتی مایکروویو است. از زمانی که این دسته بندی در سال 2017 محبوبیت خود را از دست داد، از یک ایرباد به عنوان دستگاه اصلی خود استفاده می کردم. از آن زمان به بعد ایو به یک علاقه مند فصلی تبدیل شد که از انواع این گجت ها برای ساخت هر چیزی از ماهی قزل آلای مرطوب گرفته تا استیک های لذیذ استفاده کرده است.

در طول این سال ها یاد گرفته ام که چگونه از هر هواخوری بیش ترین بهره را ببرم. اگرچه هر مدل در سطوح قدرت و چیدمان های مختلف می تواند متفاوت باشد، اما نکات زیر عمومی هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می توانید به نتایج دل خواه برسید و زمان پاک سازی را کاهش دهید.

از استفاده از اسپری های آئروسل خودداری کنید

سرخ کردن هوایی به روغن بسیار کمتری نسبت به سرخ کردن سنتی نیاز دارد. اگر نیاز به استفاده از یک پوشش دارید، یک اسپریت یا قلم مو به طور مستقیم بر روی خود غذا راه رسیدن به بافت های ترد است. اسپری های آئروسل سطوح غیر چسبنده را در طول زمان تجزیه می کنند زیرا در دماهای پایین تر می سوزند و به پوشش آسیب می رسانند. اگر می خواهید هواکش شما برای مدت طولانی دوام بیاورد، از آن ها دوری کنید.

از دماسنج هوشمند گوشت استفاده کنید

دماسنج گوشت گووی
(اعتبار تصویر: Govee)

هنگام پخت پروتئین های خام مانند استیک، ضخیم ترین برش گوشت را با این دماسنج گوشت گوساله بررسی می کنم و سپس آن را در سبد می اندازم. این سیم دماسنج به اندازه ای نازک است که اجازه می دهد در ورودی هوا بسته شود و به صورت زنده به گوشی من ارسال شود. دمای هدفم را روی پنج درجه پایین تر از سطح دلخواهم تنظیم کردم تا پس از بیرون آوردن گوشت، پخت وپز را جبران کنم. متغیرهای زیادی برای محاسبه در هر وعده غذایی وجود دارد؛ از تفاوت در اندازه گوشت گرفته تا محدوده انرژی که یک سرخ کننده هوا می تواند تولید کند. دماسنج هر بار کامل بودن غذا را تضمین می کند بنابراین هیچ حدسی در مورد اینکه آیا می خواهم غذا را کم یا زیاد کنم وجود ندارد. برای انتخاب بهترین دماسنج گوشت با ما همراه باشید.

یک دفترچه یادداشت برای شماره گیری در ظروف خود داشته باشید

من یک یادداشت فعال در آیفون خود نگه می دارم تا زمان آشپزی، دما و نتایج کلی دستور العمل هایی را که در هوای آزاد دنبال می کنم، ثبت کنم. اگر احساس می کنید غذا چیزی را از دست داده است، می توانید زمان بندی و مواد تشکیل دهنده آن را به خوبی تنظیم کنید. و اگر از چگونگی بیرون آمدن چیزی راضی هستید می توانید به سادگی مراحل تکرار آن را برای دفعه بعد بنویسید. همه فریلنسرها سطوح قدرت یکسانی از خود ساطع نمی کنند، بنابراین شما باید زمان پخت دستور پخت را متناسب با مدل خاص خود تنظیم کنید.

سبد را بیش از حد شلوغ نکنید

قرار دادن چندین بال مرغ یا فیله در سبد مرغ ها برای پخت غذای بیشتر در مدت زمان کوتاه تر می تواند وسوسه انگیز باشد. این کار را نکنید پروتئین ها و کناره های آن ها به فضای کافی برای گردش هوای گرم در اطراف خود برای پخت وپز یکنواخت و کامل نیاز دارند. سبد را ببندید و با مشکل رنگ و تردی مواجه شوید.

سرخ کن هوا با فویل قرار داده شده برای مرغ
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

تمیز نگهش دار

هنگامی که پخت وپز را به پایان می رسانید، مهم است که به طور منظم سرخ کن هوای خود را برای اهداف بهداشتی و عملکردی تمیز کنید. تنها کافی است پس از سرد شدن، آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید و به یاد داشته باشید که گوشه ها و بالای سرخ کن را که روغن ها تمایل به پاشیدن و آدامس گرفتن دارند، چک کنید. قبل از شروع پخت وپز می توانید فویل آلومینیومی را روی آن قرار دهید تا باقیمانده های مواد غذایی خرد شده یا چسبناک گرفته شود تا تمیز کردن آن ها بسیار آسان تر شود. فقط مراقب باشید که آلمان یا فن را نپوشانید چون این کار بر جریان هوا تاثیر می گذارد. برای اطمینان از ادامه کار و همچنین روزی که آن را خریداری کرده اید، نکات مربوط به تمیز کردن کولر گازی را بررسی کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *