3 افزونه برتر برای ChatGPT

افزونه ChatGPT

ChatGPT از زمان راه‌اندازی در سال گذشته تاکنون به طرز قابل توجهی پیشرفت کرده است. اما احتمالاً پلاگین‌ها بخش بزرگی از این پیشرفت را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید این خدمات شخص ثالث را تنها با یک کلیک در ChatGPT استفاده کنید، با این حال برای استفاده از آنها نیاز به اشتراک ChatGPT Plus دارید.

این پلاگین‌ها دارای طیف وسیعی از اتصالات هستند. شما می‌توانید سفر با اکسپدیا یا KAYAK را برنامه‌ریزی کنید، برنامه غذایی خود را با Instacart تهیه کنید و حتی با یک استاد بزرگ شطرنج بازی کنید. در حال حاضر 125 پلاگین مختلف وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید و با توجه به توسعه پلاگین‌های استاندارد باز توسط OpenAI و Microsoft، می‌توانید انتظار بیشتری داشته باشید.

با توجه به تعداد زیادی گزینه برای انتخاب، تصمیم گرفتم برخی از آنها را امتحان کنم. اگرچه نتوانستم همه 125 پلاگین ChatGPT را امتحان کنم، اما به نیاز به استفاده از مدل GPT-4 برای این کار رسیدم که هر 3 ساعت 25 چت را در اختیارم قرار می‌دهد و واقعاً مرا تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بازی شطرنج با ChatGPT

به عنوان یک علاقه‌مند به تاریخچه چت‌بات‌ها به عنوان چت‌بات‌های مبتنی بر متن، علاقه‌مند بودم ببینم چگونه ChatGPT این کار را انجام می‌دهد. اگرچه می‌دانم GPT-4 امکانات چندحالته‌ای دارد که اجازه می‌دهد از افزونه‌های تصویری استفاده کند، اما خودم تاکنون از آن استفاده نکرده‌ام.

پلاگین ChatGPT Chess
(اعتبار تصویر: Future )

من به بازی شطرنج علاقه‌مند هستم و می‌توانید با استفاده از چت‌بات که در صفحه به‌روزرسانی شده به صورت بصری در ChatGPT نمایش داده می‌شود، بازی شطرنج کاملی را انجام دهید. این چت‌بات حتی طیف گسترده‌ای از حریفان را برای شما در انتخاب قرار می‌دهد، از مبتدی تا حرفه‌ای و اساتید بزرگ.

بازی یک محدودیتی دارد، اما تجربه را کاهش نمی‌دهد. به دلیل اینکه این یک چت‌بات است، نمی‌توانید با کلیک روی ماوس بازی را به صورت تعاملی انجام دهید. به جای آن، باید دستورها را با استفاده از نمادگذاری SAN مانند “Pawn to d5” تایپ کنید. اما وقتی به این نتیجه رسیدید، مشکلی وجود ندارد. خب، جدا از اینکه ممکن است با یک ماشین شطرنج بازی کنیم!

استفاده از افزونه KAYAK به جای Expedia

با امتحان کردن افزونه KAYAK، بهبود قابل توجهی در عملکرد ایجاد شد. در این باره تصمیم گرفتم دقیق تر عمل کنم و مطمئن شدم که به جای استفاده از “نیویورک”، از “نیویورک” استفاده کنم. چرا که Expedia با این تغییر مشکل داشت، اما در غیر این صورت تغییری در نتایج ایجاد نمی‌شد. با ارائه یک فهرست از الزامات خود، من به ChatGPT کمک می‌کردم تا برنامه سفری به نیویورک برایم تهیه کند. با این روش، مشکل اکسپدیا بهبود یافت و من از طریق حلقه ای که باید به صورت دستی آن را متوقف می‌کردم، جواب موردنظر را دریافت می‌کردم.

افزونه ChatGPT Expedia
(اعتبار تصویر: Future )

این یک تغییر بزرگ در روش کار افزونه Expedia بود و به نظر می‌رسد که چرا افزونه KAYAK موفق‌تر بود. KAYAK تمام اطلاعات مورد نیاز را از من درخواست می‌کرد، از جایی که می‌خواستم به جایی که پرواز می‌کنم و ترجیح‌های دیگرم. حتی از من می‌پرسید که آیا به خودروی اجاره‌ای نیاز دارم یا خیر؟ در مقایسه، اکسپدیا به سمت خانه می‌رود و اینستاکارت به شدت با من همراه بود.

پس از گفتگوی کامل و کسب تمام اطلاعات مورد نیاز، افزونه KAYAK به من یک پرواز و هتل بر اساس ترجیحاتم ارائه داد و لینک‌هایی برای رزرو هر دو ارائه کرد. ChatGPT خود به صورت خودکار رزرو را انجام نمی‌دهد که از نظر امنیتی بهترین گزینه است.

افزونه ChatGPT KAYAK
(اعتبار تصویر: Future )

تنها نکته منفی برای افزونه KAYAK این است که به طور ضروری کمترین قیمت را برای شما انتخاب نمی‌کند، اما از آنجایی که به وب‌سایت KAYAK لینک می‌دهد، می‌توانید آن را باز کنید و سایر گزینه‌ها را به راحتی بررسی کنید و در صورت نیاز به یکی از آنها مراجعه کنید.

افزونه Instacart برای برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی

افزونه ChatGPT دارای گزینه‌های شگفت‌انگیزی است که می‌تواند به شما در پیدا کردن مکانی برای صرف غذا کمک کند. با استفاده از افزونه OpenTable می‌توانید رستوران‌ها را رزرو کنید، افزونه Tasty برای دریافت دستور پخت و پز، و افزونه Instacart برای کمک به شما در تصمیم‌گیری در مورد لیست خرید مواد غذایی مورد نیازتان وجود دارد. اما اینستاکارت تمام افزونه‌ها را در بر می‌گیرد.

افزونه ChatGPT Instacart
(اعتبار تصویر: Future )

تنها با یک اقدام اولیه می‌توانستم برنامه‌ی غذایی برای صبحانه، ناهار و شام تهیه کنم و یک لیست خرید براساس آن برنامه تهیه کنم. به محض اتمام ایجاد این لیست توسط ChatGPT، لینکی آماده بود تا من را به اینستاکارت هدایت کند تا بتوانم همه آیتم‌های لیست را با یک کلیک اضافه کنم. این فوق‌العاده ساده بود و بدون هیچ مشکلی کار می‌کرد.

متأسفانه نمی‌توانم در مورد OpenTable و QuickTable، که مشکلات فنی داشتند و احتمالاً به خاطر اشکالات در چت‌بات‌ها بود، نظری بدهم. با این حال، اینستاکارت به حدی خوب بود که من آن را به عنوان برترین گزینه در نظر نمی‌گیرم. دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که وعده می‌دهد و هیچ مشکلی ندارد.

افزونه‌ها قفل ChatGPT را باز می‌کنند

پس از استفاده‌ی مدتی از افزونه‌های ChatGPT، می‌توانم با اطمینان بگویم که آنها برای موفقیت هر چت‌بات در آینده ضروری هستند. با این افزونه‌ها، هوش مصنوعی احساس کاربردی بودن می‌کند و واقعاً در صرفه‌جویی در وقتم کمک می‌کند. اگر قبلاً ChatGPT Plus را نداشتم، جدی در نظر داشتم که برای 20 دلار در ماه اشتراک ChatGPT Plus را تهیه کنم.

اما خوشبختانه، اگر نمی‌خواهید برای پیشنهاد ویژه ChatGPTs آماده شوید، ممکن است نیازی به استفاده از افزونه‌ها نداشته باشید. در حالی که ChatGPT تنها با افزونه‌های موجود در ChatGPT Plus کار می‌کند، بینگ چت به صورت کاملاً رایگان و با استفاده از همان پلاگین استاندارد ChatGPT قابل استفاده است. مایکروسافت در بیلد 2023 تأیید کرد که KAYAK و Instacart به Bing Chat اضافه می‌شوند و OpenTable در حال حاضر بخشی از چت‌بات رایگان مایکروسافت است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *