این ویژگی Google Maps ممکن است در سال 2024 ناپدید شود

این ویژگی Google Maps ممکن است در سال 2024 ناپدید شود

سال گذشته، گوگل حالت “داشبرد حالت رانندگی” Assistant Driving Mode Dashboard را از اندروید حذف کرد و یک “حالت رانندگی” اساسی در اپلیکیشن نقشه‌ها برای رانندگانی که دوست دارند گوشی‌هایشان را به عنوان مکان‌یاب GPS استفاده کنند، باقی گذاشت.

خداحافظ حالت رانندگی؟

متاسفانه، حالت رانندگی نیز به نظر می‌رسد به زودی از بین خواهد رفت – حتی اگر گوگل به صورت رسمی اعلام نکرده باشد.

یک بررسی کد در آخرین نسخه اپلیکیشن گوگل توسط 9to5Google یک زوج رشتهٔ عجیب را کشف کرده است که به نظر می‌رسد با نابودی نزدیک این ویژگی مرتبط هستند. یکی از آنها می‌خواند: “این نمای رفته‌ای است در فوریه”، و دیگری می‌خواند: “برای تماس، پیام یا پخش رسانه در حین هدایت، بر روی میکروفون ضربه بزنید تا از Assistant استفاده کنید.”

سایت تصور می‌کند که این به حالت رانندگی اشاره دارد: رابط کاربری دلنشین و بزرگ رانندگی که ظاهر می‌شود زمانی که شما هدایت رانندگی را در Google Maps شروع می‌کنید. هنگامی که آغاز شود، دکمه‌های بزرگی برای تعاملات آسان و همچنین دسترسی سریع به Google Assistant، Maps و اپلیکیشن‌های مختلف موسیقی، پادکست، کتاب‌های صوتی و استریمینگ دارید.

گیف حالت رانندگی دستیار گوگل
(اعتبار تصویر: Google)

گیج‌کننده!

این امر غیرمنتظره است، زیرا گوگل در سال 2022 وقتی پایان Assistant Driving Mode Dashboard (در GIF پایین نمایش داده شده) را توجیح کرد، ادعا کرد که بیشتر رانندگان این را استفاده می‌کنند. همانطور که 9to5Google توضیح می‌دهد، در آن زمان بسیاری از کاربران این را به عنوان یک کاهش کیفیت در نظر گرفتند.

زیرا تغییر هنوز اعمال نشده است (9to5Google توجه می‌کند که رشته‌ها در نسخه زنده اپلیکیشن قابل مشاهده نیستند)، ما نمی‌دانیم که گوگل به چه دلیل این تغییرات را ایجاد می‌کند. اما با توجه به بهبود ورودی‌های صوتی رانندگی در ماه ژوئیه، شاید شرکت بخواهد به طور کلی وسایل کنترل لمسی را برای یک تجربه رانندگی ایمن‌تر حذف کند.

تغییر معقول

این احتمالاً تغییر مناسبی به طور کلی است. در حالی که بیشتر رانندگان کفایت کافی دارند که فقط زمانی که امن است (مانده در ترافیک، در چراغ‌های ترافیک یا پارک شده) دکمه‌های گوشی نصب شده‌شان را فشار دهند، تنها یک راننده ناامن می‌تواند تصادفی ایجاد کند و احتمالاً بر روی دیگران تأثیر بگذارد.

هرچند که رانندگان ایمنی که از استفاده از دستیار صوتی به دلایل حریم خصوصی یا قابلیت اطمینان ناراحت می‌شوند، ناراحت خواهند شد که مشاهده می‌کنند که کنترل‌های لمسی دیگر دیگر در دسترس نیستند. اگر خود را در این حالت می‌بینید، ممکن است بخواهید اطمینان حاصل کنید که ماشین بعدی‌تان دارای Android Auto است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *