ترفند جالبی برای تعویض باتری AirTag وجود دارد که به شما احساس یک شعبده بازی می‌دهد.

از این ترفند تعویض باتری AirTag استفاده کنید و احساس یک شعبده باز خواهید داشت

شرکت اپل از زمان عرضه AirTag در آوریل 2021 بیش از 55 میلیون واحد از آن فروخته است. با این حال، بسیاری از این AirTag ها به دلیل تمام شدن باتری‌های کوچک خود، به نیازمند تعویض هستند. اگر بدانید چگونه باید این باتری‌ها را تعویض کنید، زمان مناسبی برای انجام این کار فرا رسیده است.

من تقریباً دو سال است از ایرتگ‌ها استفاده می‌کنم و هر وقت به اپلیکیشن Find My و Devices نگاه می‌کنم، نمادهای قرمزی را بر روی تمام AirTag ها و مکانی که به آنها متصل شده‌اند، مشاهده می‌کنم. آیا شما می‌دانستید درون این ردیاب‌ها یک باتری مسطح و کوچک وجود دارد؟ این باتری نوعی باتری ساعتی به نام “لیتیوم-یون CR 2032” است که به راحتی می‌توان آن را از فروشگاه‌های دارو و راحتی تهیه کرد.

AirTag به عنوان یکی از نازک‌ترین و ظریف‌ترین قطعات فناوری تاکنون توسط اپل تولید شده است. آن دارای یک گنبد سفید پلاستیکی و یک پوشش فلزی از جنس فولاد ضدزنگ است که روی آن لوگوی اپل حک شده است. طراحی آن به‌طور کلی یکپارچه است و هیچ نقاط سختی در دست گرفتن یا خریداری آن ایجاد نمی‌کند، به طوری که لمس آن بسیار نرم و راحت است. از طرف دیگر، این طراحی باعث می‌شود در زمان تعویض باتری، AirTag ها کمتر آسیب ببینند.

AirTags باز نشد
AirTags باز نشد (اعتبار تصویر: Future )

دستورالعمل اپل برای بازکردن AirTag و تعویض باتری آن بسیار ساده است. کافیست بر روی پوشش براق از جنس فولاد ضدزنگ AirTag فشار بیاورید و آن را به جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا پوشش باز بماند.

به نظر می‌رسد بسیار آسان است، لطفاً به من بخندید یا حتی در حالتی عصبی گریه کنید.

در ابتدا، یکی از AirTag های خود را روی یک سطح صاف قرار دادم و با دو انگشت روی پوشش استیل ضدزنگ فشار دادم. اما این کار جواب نداد. بنابراین، سعی کردم AirTag را در یک دست نگه دارم و با دست دیگرم پوشش را چرخانم. مدتی طول کشید تا بالاخره یک حالت کنترلی مناسب روی جعبه پلاستیکی پیدا کردم و توانستم پوشش فلزی را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانم. در حین این فرآیند، هیچ صدای واضحی شنیده نشد که نشان دهد پوشش آزاد شده است. تا زمانی که متوجه شدم که پوشش دستگاه شل شده است، فکر کردم آن را خراب کرده‌ام.

موفقیت باز AirTags
انگشت شست بالا (اعتبار تصویر: future)

بعدها متوجه شدم که بازکردن AirTag نیازمند استفاده از دو دست است. آیرتگ را روی پدهای حلقه و انگشتان میانی هر دو دستم قرار دادم و سپس شستم را بر روی پوشش استیل ضدزنگ قرار دادم. سپس، با اعمال کمی فشار، با یک انگشت شست را به عقب برگرداندم و با انگشت دیگر فشار دادم و پوشش را در جهت عقربه‌های ساعت چرخاندم، به‌طوری که AirTag مانند یک جعبه پازلی شکل لوزی باز شود.

اگر می‌خواهید AirTag را ببندید، باید سه زبانه سمت فلزی را با سه نوک در سمت پلاستیکی خط بزنید، دوباره فشار را اعمال کرده و حرکت چرخشی شست را معکوس کنید.

AirTags Open Grip
دستگیره باز AirTags

این روش کاملی نیست و من اعتراف می‌کنم که AirTag ها هنوز هم مشکلاتی دارند، اما این بهترین روشی است که تاکنون پیدا کرده‌ام. اگر بر روی یک بسته چهارتایی از AirTag ها (یا تعداد بیشتری از آن‌ها) سرمایه‌گذاری کرده‌اید و می‌خواهید در زمان تعویض تمامی باتری‌ها از ناامیدی در امان بمانید، به این نکته نیاز خواهید داشت.

شخصاً، آیرتگ های با شکل هشت ضلعی را ترجیح می‌دهم، حداقل در این صورت چیزی برای گرفتن در دست خواهم داشت. امیدوارم اپل این موضوع را در نظر بگیرد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *