مصائب آیفون داران در ایران و مقایسه سرویس های اشتراک نصب ادهاک برای آیفون


یکی از مشکلات بسیار آزار دهنده برای کاربران ایرانی صاحب گوشی های آیفون ، نصب اپ های ایرانی روی این گوشی هاست. من خودم همیشه با نصب اپ‌های ایرانی رو آیفونم چالش داشتم، سعی شده در این مقاله از مصیبت‌های یک کابر آیفون در ایران برای استفاده از استور‌های ایرانی و مشکلاتی که وجود داره صحبت کنیم و استور‌های مختلف ایرانی رو با هم مقایسه کنیم.

به علت تحریم‌ها امکان اینکه یک کاربر آیفون بتواند اپ‌های ایرانی را از طریق استور خود اپل دانلود کند و بر روی گوشی هوشمند آیفون خود نصب کند وجود ندارد.

در این اوضاع یک سری شرکت تصمیم گرفتن که استور‌های ایرانی را راه اندازی کنند تا با دور زدن محدودیت‌ها بتوانند به کاربرای اپل و شرکت‌ها اینترنتی تو ایران خدمات برسانند.

در ابتدای راه استور‌های ایرانی سیب‌اپ و سیبچه و.. از بستری به اسم اینترپرایز استفاده می‌کردند که کاملا رایگان بود و می‌توانستند به کاربرانشان به رایگان خدمات بدهند تا اینکه با افزایش کاربران این سرویس ها توسط اپل بن شدند و سپس کل اکانت مشتری‌ها معلق شد و این تازه شروع مشکلات این اپ استور ها بود.

در آن زمان استورها تصمیم گرفتند از یک بستر دیگری استفاده کنند، به اسم ادهاک. در روش ادهاک به ازای هر گوشی و کاربر یه اکانت دولپری (توسعه دهنده) باید خریداری میشد، صرف نظر از هزینه ی دلاری آن. خلاصه این مورد باعث شد دیگر استور های اپل در ایران رایگان نباشند و برای ارائه ی خدماتشان از کاربران مبلغی دریافت کنند. البته این داستان حسابی صدای کاربران را درآورد.

کاربران می‌گفتند که چرا باید برای استفاده از اپ‌هایی که رایگانند پول پرداخت کنند؟ و این یک نوع کلاهبرداری است و … ، در نهایت یک سری از کاربران عطای این استور ها و اپ های ایرانی را به لقایشان بخشیدند و بیخیال استفاده از استور و اپ ایرانی شدند و یک عده دیگر نیز به ناچار ادامه دادند و هزینه پرداخت کردند اما مشکل تازه شروع شد… مشکل جدید بعدی بن شدن اکانت کاربران ایرانی بود وقتی که اکانت ادهاک کاربر توسط اپل بن میشد، هم استور ایرانی آن و هم کلیه اپهایی که دانلود کرده بود از کار میافتاد و به ناچار دوباره باید یک اکانت جدید برای هر گوشی ثبت میشد و هزینه دلاری آن دوباره پرداخت میشد و این یعنی هزینه بیشتر رو دست کاربر!

وضعیت بن شدن اکانت‌ها توسط اپل به این شکل است که امکان دارد در یک دوره 6 ماهه، اصلا اکانت بن نشود و هم ممکن است 3 بار این اتفاق بیوفته! و این یعنی هزینه بیشتر برای کاربر، مشکل دیگر سرویس ادهاک این است که فقط بر روی یک گوشی امکان نصب آن وجود داشت و اگر گوشی را تعویض میکردید نیاز بود که باز یک سرویس جدید خریداری کنید…

در حال حاضر ما چندتا استور مختلف ایرانی داریم بر بستر ادهاک که هرکدام قیمت‌های و خدمات مختلفی را ارائه میدهند، سیب‌اپ، سیبچه، اناردونی، سیب‌ایرانی، نصاب از جمله این استورهای ایرانی برای آیفون هستند که همه ی آنها با این داستان‌های که اشاره شد درگیرند، در ادامه به مقایسه این استور ها با یک دیگر میپردازیم:

اناردونی

این استور فعالیت خود رو به تازگی شروع کرده و از ادهاک برای ارائه سرویس استفاده میکند و تنها یک نوع سرویس ارائه میدهد که به قیمت 380 هزار تومن قابل خریداری است، این سرویس بدون محدودیت زمانی و بدون گارانتی است به این معنی که تا موقعی که اکانت بن نشده باشد شما می‌توانید از این اکانت استفاده کنید ولی در صورت بن شدن باید دوباره گوشیتون خودتون رو ثبت کنید.

لینک وبسایت: اناردونی

سیب‌اپ

این استور فعالیت خود را از سال94 شروع کرده و بزرگترین استورایرانی اپل در حال حاضر است و بیشترین تعداد اپ‌ فارسی و اپ‌ خارجی رایگان را ارائه میدهد.به علت تعداد کاربر بالا،بیشترین چالش‌ها رو هم با کاربران دارد. سرویس های ارائه شده توسط این استور به صورت یک سرویس 3ماهه بر بستر ادهاک 190 هزار تومنی و یک سرویس 6 ماهه 240 تومنی بدون گارانتی.

لینک: سیب اپ

سیبچه

این استور قدیمی‌ترین استور ایرانی به حساب می آید که از سال 91 فعالیت می‌کرد ولی در سال‌های 94 تا 97 استور آن غیرفعال و صرفا گیفت کارت می‌فروخت. در حال حاضر دو نوع سرویس بدون گارانتی توسط این استور ارائه میشود. یک سرویس 3 ماهه 209 هزار تومنی و یک سرویس 6 ماهه 389 هزار تومنی .

لینک سایت: سیبچه

سیب ایرانی

این استور هم تقریبا جزو استورهای جدید به حساب می آید، سیب ایرانی دو پنل برای فروش دارد که هر دو پنل نیز بدون گارانتی ارائه میشوند، یک سرویس یک ماهه 200 هزار تومنی و یک سرویس سه ماهه 400 هزار تومنی.

لینک سایت: سیب ایرانی

نصاب

این استور بیشتر به درد افرادی میخورد که به دنبال اپلیکشین‌ها و بازی‌های هک شده و تخصصی هستن و از بقیه ارزون تره. نصاب دو سرویس بر بستر ادهاک ارائه میده، یه سرویس 1 ساله به قیمت 180 هزار تومن و یه سرویس 6 ماهه یه قیمت 150 تومن که بدون گارانتی هستن.

لینک سایت: نصاب پرو

آی اپز

این استور تقریبا یک سرویس جدید است و برخلاف بقیه استورها احتمالا به خاطر کاربر کمتر بر بستر اینترپریاز کار میکند که یک بستر کاملا رایگان هستش ولی در کمال تعجب این استور به کاربران خود یک سرویس 3 ماهه ارائه میدهد به قیمت 195هزار تومن !

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *