احتمال وجود آداپتور USB-C در اتصال هدست Apple Vision Pro به مک‌استودیو

مشاهده Apple Vision Pro با آداپتور USB-C مرموز در ویدیوی WWDC

هدست اپل ویژن پرو با یک آداپتور ناشناخته USB-C در ویدیوی جدیدی از شرکت مشاهده شد، که هدف آن توسعه دهندگان بود. این ویدیو وضعیت پلتفرم‌ها را به وضوح نشان می‌دهد، همراه با هدست جدید با دو نسخه قیمتی ۳۹۹ دلار و ۴۹۹ دلار که روی میز قرار گرفته و آداپتور آن به بند سمت راست هدست متصل شده است.

هنوز به طور کامل در مورد هدست آینده Apple اطلاعاتی نداریم و این اطلاعات، رسانه‌های اجتماعی را وارد بازی حدس و گمان کرده است.

به نظر می‌رسد در بخشی از ویدیو، Vision Pro با استفاده از آداپتور نشان داده شده است که برای اتصال مستقیم به مک‌استودیو طراحی شده است. هرچند کابل دقیقاً در چگونگی اتصال مبهم است، اما با توجه به موضوع بحث در ویدیو که توسعه سیستم عامل iOS است، اتصال مستقیم به مک‌استودیو منطقی به نظر می‌رسد.

سطح فضای موجود برای کار کردن در Surface‌ها محدود است و به دلیل قرارگیری باتری خارجی، احتمالاً در سمت چپ Surface Pro جایی برای اتصال کابل USB-C وجود دارد. بنابراین، افزودن یک آداپتور چندمنظوره به سمت دیگر، تنها گزینه مناسب برای افزایش اتصال دستگاه به نظر می‌رسد.

با این حال، هنوز نمی‌توانیم بفهمیم آیا این آداپتور با هدست عرضه خواهد شد، به صورت جداگانه به فروش خواهد رسید یا تنها برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شده است. کاربری به نام QM1Astra که این آداپتور را دیده، اظهار داشته که این بند ممکن است بخشی از بند توسعه دهنده باشد که ممکن است با بندی که برای مدل مصرف کننده طراحی شده است، متفاوت باشد.

اتصال آن به آداپتوری که به مک منتهی می‌شود

اتصال آن به آداپتوری که به MacBook Pro منتهی می‌شود

محدودیت‌ها در تعداد واحدهای Apple Vision Pro شایعه‌ای است

یک هفته از معرفی Vision Pro گذشته است و تیم Apple امیدوار است که این هدست به موقع برای خرید در دسترس باشد. Apple اعلام کرده است که تا اوایل سال ۲۰۲۴ این دستگاه در بازار عرضه نخواهد شد و حتی در آن زمان، تنها چند صد هزار واحد تولید خواهد کرد.

گزارش The Elec مبنی بر این است که Sony (که پنل‌های استفاده شده در هدست را تولید می‌کند) تنها قادر به تولید ۹۰۰،۰۰۰ واحد در سال است. با توجه به اینکه هر Vision Pro نیاز به دو دوربین دارد، تعداد تولید این مقدار به سختی می‌تواند به ۴۵۰،۰۰۰ دستگاه برسد. منابعی که نامشان آورده نشده است، اعلام کرده‌اند که Apple از Sony خواسته تولید خود را گسترش دهد، اما شرکت ژاپنی این درخواست را رد کرده است.

Apple Vision Pro با یک آداپتور USB مرموز متصل به آن
نمای دیگری از Vision Pro با آداپتور اسرارآمیز USB-C متصل شده است (اعتبار تصویر: Apple)

خبر خوب این است که با گذشت زمان، این محدودیت احتمالاً کاهش خواهد یافت و در حال حاضر شایعاتی درباره نسخه‌ای قابل تحمل‌تر از Vision Pro در دست است. اما برای دیدن آن، باید تا سال ۲۰۲۵ صبر کنیم.

نحوه کارکرد آداپتور مرموز در Vision Pro به طور کلی هنوز مشخص نیست؛ اما Toms Guide در کنفرانس WWDC به صورت محدود با Vision Pro آشنا شده است. همکار من، Mark Sponsor، هم در حالت سخت‌افزار و هم نرم‌افزار در رویداد Apple بر تأثیر این دستگاه قرار گرفته و می‌توانید نظرات او درباره تجربه استفاده از این دستگاه را در اینجا بخوانید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *