آخرین بروزرسانی Messages در iOS 17 — تجربه‌ای نوین از پیام‌رسانی برای آیفون

آخرین بروزرسانی Messages در iOS 17 — تجربه‌ای نوین از پیام‌رسانی برای آیفون

پیام‌ها یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های داخلی برای آیفون است. بنابراین، انتظار نداریم که با iOS 17 تغییرات اساسی را ببینیم. در واقع، بین همهٔ اپلیکیشن‌های فعلی آیفون، به سختی می‌توان باور کرد که در iOS 17 تازه‌سازی‌های بیشتری برای پیام‌ها، خارج از اپلیکیشن Phone، صورت گیرد.

iOS 17 علاوه بر سازگاری با رابط Messages، به شما اجازه می‌دهد تا سریعتر همه چیز را پیدا کنید و اطلاعات بیشتری را در چت‌ها به اشتراک بگذارید. حتی یک ابزار جدید وجود دارد که برای شما، خانواده و دوستانتان در هنگام بیرون رفتن و… آرامش خاطر بیشتری فراهم می‌کند.

حجم و نوع تغییرات نشان می‌دهد که Messages چقدر برای تجربه iOS مهم است و چرا اپل ممکن است تمایلی به پذیرش استاندارد پیام‌رسانی RCS نداشته باشد. اپل می‌تواند Messages را به عنوان یک مزیت رقابتی برای iOS نسبت به سایر پلتفرم‌های موبایل معرفی کند و اضافه کردن ویژگی‌هایی مانند آنچه در iOS 17 ارائه می‌شود، این ادعا را تقویت می‌کند.

در حال حاضر iOS 17 به عنوان یک بتای توسعه‌دهنده در دسترس است. اگرچه بتای عمومی ماه آینده قبل از انتشار کامل نرم‌افزار آیفون در پاییز در دسترس قرار خواهد گرفت. براساس آنچه اپل در هفته گذشته در WWDC 2023 اعلام کرد و نظرات افرادی که بتای iOS 17 را دانلود و نصب کرده‌اند، این بار اول است که اپلیکیشن Messages را پیش از ارتقا آپدیت می‌کنید.

دسترسی آسان‌تر به برنامه‌های iMessage

در نسخه iOS 16، اپلیکیشن Messages وظیفه برقراری ارتباط با برنامه‌های iMessage مثل Apple Cash، Photos، Digital Touch و دیگر اپلیکیشن‌ها را بر عهده داشت که در بالای کیبورد با Messages تعامل می‌کرد. صراحتاً، این نمایی بسیار پرخلوت و درهم و برهم بود که برای رسیدن به برنامه مورد نظر نیاز به پیمایش بسیاری داشت.

در iOS 17، یک دکمهٔ پلاس در کنار فیلد متنی قرار دارد. با ضربه زدن به آن، لیستی عمودی از برنامه‌های پراستفاده‌تان ظاهر می‌شود. در پایین لیست، دکمهٔ “More” وجود دارد که لیست را به یک لیست قابل پیمایش از تمام برنامه‌های در اختیار شما گسترش می‌دهد.

تصویری از برنامه های iMessage در iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

این تغییر نیازمند کمی تپ اضافی برای رسیدن به برنامه‌های iMessage شما است، اما در نتیجه، رابط کمتری پرخلوت وجود دارد که پیام‌ها بتوانند بخش بزرگتری از فضای مرکزی را به خود اختصاص دهند. اپل به نظر می‌رسد از این تغییر خوشحال است.

پاسخ دادن با تماس انگشتی

تصویری از میانبر تند کشیدن برای پاسخ در پیام‌های iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

اکنون می‌توانید با ضربه زدن و نگه داشتن روی یک پیام، به آن پیام در یک گفتگو پاسخ دهید و سپس از منوی پاپ آپی که ظاهر می‌شود، پاسخ را انتخاب کنید. iOS 17 دارای یک ویژگی میان‌بر است که به شما امکان می‌دهد تنها با ضربه زدن به یک پیام، به آن مستقیماً پاسخ دهید.

پیگیری مکالمات پررفت‌وآمد

بعضی از ما در مکالمات گروهی شرکت داریم که تمایل دارند در موقعیتی که به پایین صفحه می‌روند، مطالب روشن‌تر شود. به نظر می‌رسد قابلیت جدیدی در iOS 17 برای افرادی که به مکالمات باز می‌گردند، طراحی شده است.

تصویری از قابلیت پیگیری پیام های iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

حالا، یک فلش پاپ‌آپ در سمت راست بالای مکالمات ظاهر می‌شود. با ضربه زدن بر روی آن، به اولین پیام خوانده‌نشده که از آخرین باری که آن را چک کرده‌اید، برمی‌گردید.

جستجوهای دقیق‌تر

جستجوی فعلی پیام‌های قدیمی در iOS 16 شبیه به یک ماجراجویی است که شما عبارت جستجو شده را تایپ می‌کنید و امیدوارید نتایج مرتبطی در مکالمات و لینک‌هایتان ظاهر شود.

فیلترهای جستجوی پیام های ios 17
(اعتبار تصویر: Apple)

در نسخه iOS 17 Messages، برای بهتر کردن جستجوها، به شما امکان می‌دهد تا فیلترهای مختلف یک کلمه خاص را با پیام‌های یک شخص خاص ترکیب کنید. این سوئیچ به شما اجازه می‌دهد تا نتایج جستجو را به آنچه که به دنبالش هستید، سریع‌تر پیدا کنید.

رونویسی پیام‌های صوتی

هنگامی که به انتشار گوشی پیکسل 7 با Tensor G2 اخیراً فکر می‌کنید، متوجه می‌شوید که دستگاه‌ها با این قابلیت توانایی تبدیل پیام‌های صوتی ارسال شده به متن را به شما می‌دهند و به راحتی به آنها در حالت پخش صدا متناظر دسترسی پیدا می‌کنید. به نظر می‌رسد که iOS 17 Messages همچنین این قابلیت را به ارمغان می‌آورد.

رونوشت صوتی پیام های iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

در حال حاضر، نامشخص است که آیا پیام‌های صوتی رونویسی شده به صورت خودکار نمایش داده خواهند شد یا آیا برای شروع رونویسی، باید روی یک دکمه ضربه زده شود. به نظر می‌رسد که نمایش دموی WWDC اپل توجه ما را به خود جلب می‌کند، اما باید در بتای iOS 17 این را کشف کنیم.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی ساده در iOS 17

در نسخه فعلی Messages، می‌توانید موقعیت مکانی خود را با شخصی به اشتراک بگذارید، اگرچه این فرایند به طور قابل توجهی محسوس نیست. در حال حاضر، بر روی نام آنها در بالای گفتگو ضربه می‌زنید و سپس در صفحه بعدی، روی “ارسال موقعیت فعلی من” ضربه می‌زنید. نقشه‌ای که موقعیت مکانی شما را نشان می‌دهد در گفتگو نمایش داده خواهد شد و می‌تواند برای پیدا کردن مکان اشخاص در زمان تعیین قرار ملاقات مفید باشد.

iOS 17 باید این فرآیند را بسیار ساده‌تر کند. آیا به یاد دارید دکمهٔ “Plus” که به شما امکان دسترسی به برنامه‌های iMessage خود را می‌دهد؟ در فهرست برنامه‌هایی که نمای نقشه را به بالا می‌برند، گزینهٔ “موقعیت” وجود دارد که شما می‌توانید آن را با هر شخصی که با او در گفتگو هستید به اشتراک بگذارید.

قابلیت چک کردن

یکی از قابلیت‌های جالبی که به اشتراک گذاری موقعیت مکانی اضافه شده است، قابلیت جدید “Check-in” است که در iOS 17 Messages معرفی خواهد شد. هنگامی که به بیرون می‌روید، می‌توانید یک “چک-این” را در یک گفتگو آغاز کنید که به گیرنده اجازه می‌دهد بداند کجا می‌روید و چه زمانی انتظار می‌رود به آنجا برسید. می‌توان آن را مشابه قابلیت “Share My ETA” در نقشه‌ها در نظر گرفت.

ارسال پیام های iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

با این حال، Check-in Messages شامل برخی ویژگی‌های ایمنی اضافی است. اگر به تأخیر بیافتید، آیفون شما از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید به زمان تقریبی رسیدن خود اضافه کنید یا خیر. اگر به مدت زمان مشخصی پاسخ ندهید، Check-in اطلاعات مربوط به آخرین موقعیت مکانی شما، وضعیت باتری باقی‌مانده در آیفون و وضعیت خدمات تلفن همراه شما را به اشتراک خواهد گذاشت. (احتمالاً تمامی این تنظیمات را از قبل در تنظیمات Messages تنظیم کرده‌اید) طبق اعلام اپل، تمامی این اطلاعات به صورت رمزگذاری end-to-end انجام می‌شود.

قابلیت چک کردن پیام های iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

زمانی که به مقصد خود می‌رسید، Check-in به طور خودکار در پیام‌هایی که ارسال کرده‌اید، به شخص مورد نظر اطلاع می‌دهد.

ما سوالاتی در مورد نحوهٔ راه‌اندازی Check-in و نحوهٔ استفاده از این ویژگی در Messages داریم، اما احتمالاً با ورود به بتای iOS 17، به این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

کشوی برچسب‌ها برای پیام‌ها

این روشی مودبانه برای بیان این است که من یک پیرمرد هستم که به سبک خودم تنظیم شده‌ام و به استیکرها بسیار هیجان زده نمی‌شوم. اما برخی افراد این ویژگی را بسیار دوست دارند، بنابراین اپل یک کشوی استیکر به برنامهٔ Messages اضافه کرده است تا به راحتی به هر استیکری که شما دارید دسترسی پیدا کنید.

با فشردن دکمهٔ “پلاس” به کشوی استیکرها دسترسی خواهید داشت تا به برنامه‌های iMessage خود دسترسی یابید. یک لینک به استیکرها در کشوی مکان قرارگیری کیبورد نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید استیکرها را به مکالمات خود بکشید.

کشوی برچسب پیام های iOS 17
(اعتبار تصویر: Apple)

علاوه بر استیکرهایی که جمع آوری یا ساخته‌اید، اکنون اموجی‌ها هم می‌توانند استیکر باشند. علاوه بر این، یک افزونه بسیار جالب، از قابلیت Look Up ویژوال استفاده می‌کند که اپل در iOS 16 اضافه کرده است. حالا می‌توانید از این ابزار برای تبدیل افراد و اشیاءی که عکسشان را گرفته‌اید به استیکر استفاده کنید.

حتی بهتر از این، این قابلیت حتی با تصاویر Live Photos کار می‌کند، یعنی تصاویری که حرکت دارند. حذف موضوع یک عکس متحرک و ساخت یک استیکر جدید در واقع این حرکت را حفظ می‌کند و به برنامهٔ استیکرها اضافه می‌کند، و تنها چیزی که لازم است، چند ضربه روی صفحه است.

چشم‌انداز پیام‌های iOS 17

این فهرستی از تغییرات در برنامهٔ Messages است، به ویژه با در نظر گرفتن اینکه iOS 17 قرار است کمترین ارتقا کلیدی را نسبت به نسخه‌های قبلی iOS داشته باشد. با این حال، با توجه به استفاده گسترده از برنامهٔ Messages، منطقی است که اپل تغییراتی در این برنامه اعمال کند. به نظر می‌رسد پیشرفت‌های iOS 17 می‌توانند بسیاری از کارها را به طرز چشم‌گیری آسان‌تر کنند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *