قدرت خارق‌العاده‌ی تکمیل خودکار عکس با استفاده از هوش مصنوعی (AI Generative Fill) در ادوبی فتوشاپ: تسهیل فرآیند ویرایش تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی

قدرت خارق‌العاده‌ی تکمیل خودکار عکس با استفاده از هوش مصنوعی (AI Generative Fill) در ادوبی فتوشاپ: تسهیل فرآیند ویرایش تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی

استفاده از “Adobe Photoshop Firefly Generative AI” بسیار جذاب و اعتیادآور است.

این بحث به خصوص بر روی یک ابزار قدرتمند مانند Adobe Photoshop صدق نمی‌کند. زمانی که شما برنامه را در مک یا ویندوز باز می‌کنید، ویرایش عکس خود را انجام می‌دهید، بسته و از آن دور می‌شوید. این مانند یک اسباب بازی نیست، یا حتی سرگرمی نیست، درست است؟

اما با ابزار جدید “Generative Fill”، Photoshop جذاب و بسیار قدرتمند است. من به مدت ساعت‌ها وقت گذاشته‌ام تا هوش مصنوعی را برای تکمیل انواع تصاویر مختلف استفاده کنم.

این نسخه بتای جدید Photoshop که در اواخر ماه گذشته منتشر شد، بسیار شبیه به نسخه‌های قبلی Creative Cloud به نظر می‌رسد و عملکرد مشابهی دارد. اما وقتی شما شروع به پر کردن جزئیات و پس‌زمینه‌ها می‌کنید، ابزارهای جدید “Generative Fill” با قدرت فایرفلای وارد عمل می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا تصاویرتان را با یک کلیک کامل تغییر دهید.

با چند دهه استفاده از Photoshop، راه‌های آن را بسیار خوب می‌شناسم و کمی در مورد استفاده از این ابزارهای جدید فکر کرده‌ام. اما تا زمانی که یک ویدیو ندیدم که نشان‌دهنده یک فرد توسط Photoshop Beta و AI Generative تصاویر مشهور را تکمیل می‌کند، نمی‌دانستم که باید آن را خودم امتحان کنم.

Adobe Photoshop Generative AI
جعبه هوش مصنوعی Generative که توسط Adobe Firefly ارائه می شود، زمانی که تصویری را انتخاب می کنید ظاهر می شود. (اعتبار تصویر: Future )

برای شروع، من با جستجوی دقیقی تقریباً دوازده تصویر کلاسیک (شامل لئوناردو دی‌کاپریو، ساد کیانو، موفقیت کید و دوست پسر از کار افتاده) آغاز کردم و سپس، از طریق آزمایش‌هایی دریافتم که چگونه می‌توانم کادر را گسترش داده و تصاویر نمادین و استفاده‌شده بیشتری را تصور کنم.

برای مثال، برای تصور اتفاقاتی که ممکن است در اطراف دوست پسرم رخ دهد، باید محیط تصویر را گسترش داده و تصویر اصلی را جابجا کنم تا فضای سفید کافی (پس‌زمینه) وجود داشته باشد.

با ایجاد کمی فضای سفید در اطراف تصویر اصلی، قادر بودم از ابزار جادویی انتخاب استفاده کرده و سپس دکمه پرکردن با مولد را فشار دهم تا به طور خودکار تکمیل شود.

Adobe Photoshop Generative AI
تصویر ایجاد شده، در یک نگاه، تقریباً کامل است، اما پس از آن متوجه شکاف‌ها و اینکه دوست پسر و دوست دختر ممکن است عضوی مشترک داشته باشند، می‌شوید.(اعتبار تصویر: Future )

با انجام این عمل، من یک صندوق سریع برای توضیح اینکه چگونه می‌خواستم هوش مصنوعی تصاویر را تکمیل کند، ایجاد کردم. با این حال، متوجه شدم که سیستم بهتر عمل می‌کند وقتی من فقط آن فضا را خالی می‌گذارم و تنها “تولید” می‌کنم.

Photoshop AI Generative Fill قدرتی به‌مراتب قدرتمند دارد که می‌تواند به طور دائمی ویرایش عکس را تغییر دهد. تولید تصویر با استفاده از هوش مصنوعی معمولاً در دستگاه MacBook Air M2 حدود ۱۵ ثانیه طول می‌کشد. اما باید توجه داشت که Adobe Photoshop Generative AI بر پایه‌ی یک سیستم ابری قرار دارد و بدون اتصال به اینترنت عمل نمی‌کند.

Adobe Photoshop Generative AI
میمی که با آن شروع کردم. (اعتبار تصویر: Future )

در مورد تصویری که این دختر را نشان می‌دهد (که در آن دخترک با علاقه کتاب‌هایش را در دست دارد)، نتایج بسیار مبهم و جالبی به دست آمد. هوش مصنوعی Adobe Generative پس‌زمینه را تکمیل کرده و با استفاده از اجزا از یک پیراهن سفید و یک جلیقه، یک مجسمه کامل از بدن و لباس خلق کرده است.

من به طور واقعی هوش مصنوعی Generative را سه بار اجرا کردم و نتایج مختلفی دریافت کردم. همه چیز بسیار جذاب بود و این تنها به دلیل تأثیر زیبایی‌شناسی مد نبود. تصویر نهایی کیفیت و تناسب کلی عکس را دنبال کرده و همه را به طور یکپارچه با یکدیگر ترکیب کرده است.

اصلاً انگشتان دخترک به هم آمیخته به نظر می‌رسند و نمی‌توانم بگویم که آیا یکی از دستانش پنج یا هفت انگشت دارد یا نه. هوش مصنوعی Adobe Generative با انگشتان دست بهتری عمل کرده و به جز چند استثنا، یک تصویر کلی جذاب‌تر را خلق کرده است. در برخی موارد، تفاوت‌های کوچکی بین تصویر اصلی و قسمتی که ایجاد شده است و ممکن است پاهای دو نفر به یک بدن منحنی و پوشیده از جین تبدیل شده باشند.

Adobe Photoshop Generative AI
این مورد بسیار چشمگیر بود. (اعتبار تصویر: Future )

بعضی از تصاویر تولید شده جذاب و خنده‌دار بودند. مثلاً ترکیب بدن “شیبو” به یک پتوی پرتاب با روکش مبل تبدیل شده است. هوش مصنوعی Adobe Generative تقریباً شلوار و ژاکت کیفیت “Scumbag” را به‌طور کامل تکمیل کرده و یک نهایتی که تا به حال ندیده بودیم را به نمایش گذاشته است.

نتایج واقعاً عجیب‌انگیز بودند، مانند تصویر دختر فاجعه که توسط هوش مصنوعی Adobe Generative به یک فاجعه‌ی سینمایی تبدیل شده است. برای تمرین، من با ترکیب نسبتاً دقیقی از بازیگری که روی یک نیمکت نشسته بود شروع کردم و اجازه دادم Adobe Generative AI نیمکت و بقیه بدن بازیگر را کامل کند. در یک نگاه، تصویر جامد و کاملاً شبیه به تصویر اصلی به نظر می‌رسد. با این حال، بررسی دقیق نشان می‌دهد که این نیمکت ساختگی است و به نظر می‌رسد که بازیگر روی هوا نشسته است. همچنین، انگشتانش کمی شبیه به سوسیس هستند. هوش مصنوعی توانست چیزی شبیه به یک بوریتو را در دست بازیگر به تصویر بکشد، اما هیچ غذایی روی نیمکت کنار او قرار نگرفته بود.

بعداً، من ابزار هوش مصنوعی Adobe Generative را روی برخی از عکس‌های خود امتحان کردم و بسیاری از نتایج بسیار خوب بودند، اگرچه به نظر می‌رسد که زمانی که سوژه به مرکز کادر اصلی نزدیک‌تر باشد، بهتر عمل می‌کند.

تصاویری که واضح‌تر هستند نیز بهتر عمل می‌کنند. تصویر اصلی واقعی کمی تار است، بیشتر به دلیل آن است که سوژه‌ها درگیر یک مسابقه پرسر و صدا هستند. تلاش اولم برای تکمیل این تصویر با شکست مواجه شد. برای دومین بار، در “تکمیل زنان” را تایپ کردم. نتیجه به طرزی عجیبی دیوانه‌وار بود.

Adobe Photoshop Generative AI
هوش مصنوعی Firefly Generative Adobe بیشتر این تصویر را ایجاد کرده است. (اعتبار تصویر: Future )

در نهایت، من از ابزار انتخاب هوش مصنوعی برای حذف سوژه‌ها و در واقع حذف برخی از تصاویر استفاده کردم. برای مثال، وقتی دختر فاجعه را برمی‌دارید، بازیگر به شکلی متفاوت عمل می‌کند.

به طور کلی، نتایج بین واقع‌گرایانه با تنها چند اشتباه و عجیب و غریب تا نتایج هنرمندانه و گاهی اوقات کمی پلاستیکی متفاوت بودند. برخی از آن‌ها در یک نگاه کاملاً قابل قبول به نظر می‌رسند، اما پس از بررسی دقیق‌تر، به طرزی عجیب به نظر می‌رسند.

اگر فکر می‌کنید که این نتایج کافی خوب نیستند تا از آن‌ها استفاده کنید، فقط صبر کنید. این تنها نسخه بتا است و Firefly و Adobe Photoshop Generative AI تضمین کرده‌اند که بهتر خواهند شد. زمانی که این اپلیکیشن از مرحله بتا به مرحله نهایی عرضه می‌شود، شاید نتوانیم تفاوت بین عکس‌های اصلی و آن‌هایی که با یک کلیک ماوس ایجاد شده‌اند را تشخیص دهیم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *