تحول جستجوی گوگل با ارائه آپدیت جدید هوش مصنوعی مولد: امکانات جدید و انتظارات بیشتر + عضویت در لیست انتظار

جستجوی Google در حال دریافت یک ارتقاء بزرگ هوش مصنوعی است

بروزرسانی: گوگل به آرامی دسترسی به SGE را از طریق Search Labs آغاز کرده است.

شایعاتی شنیده بودیم که جستجوی گوگل قرار است در رویداد Google I/O 2023 تحولی جدی به خود ببیند. به نظر می‌رسد که این شایعات درست بوده‌اند.

گوگل از هوش مصنوعی مولد در تجربه جستجوی گوگل یا Search Generative Experience رونمایی کرد. این یک آزمایش هوش مصنوعی جدید است که گوگل در هفته‌های آینده منتشر خواهد کرد و قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را به پلتفرم جستجوی گوگل فعلی اضافه می‌کند. کاربران در آمریکا امروز می‌توانند با ثبت نام در لیست انتظار آزمایشگاه Google Labs SGE به آن ملحق شوند.

بله، درست شنیدید. این آزمایش جدید بخشی از پلتفرم جستجوی گوگل است، نه گوگل بارد. در عوض، یک هوش مصنوعی مولد متفاوت، که مشابه Bard است و احتمالاً با مدل زبان بزرگ PLM-2 (LLM) نیز کار می‌کند، یک تصویر فوری مبتنی بر هوش مصنوعی را به عنوان پاسخ به پرسش جستجوی شما در اختیار شما قرار می‌دهد.

این تصاویر هوش مصنوعی قطعاً متفاوت از لیست سنتی لینک‌هایی خواهند بود که شما با جستجو در گوگل به آن‌ها عادت کرده‌اید. این تصاویر فوری در بالای صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر خواهند شد و شامل لینک‌هایی برای اطلاعات بیشتر، نتایج خرید گوگل و غیره در تصویر فوری مجهز به هوش مصنوعی خواهند بود. بنابراین، اگر شما به دنبال یک دوچرخه مناسب برای رفت و آمد 5 مایلی با تپه‌ها بودید، همانطور که گوگل در دموی فناوری خود نشان داد، یک پاسخ متنی مبتنی بر هوش مصنوعی دریافت خواهید کرد و همچنین لیستی از نتایج خرید گوگل مربوط به جستجو را نیز دریافت خواهید کرد که همه در یک فضا قرار دارند.

همچنین، قابلیت پرسیدن سوالات پیگیری شده را خواهید داشت. با این کار، گوگل حالت مکالمه را باز می‌کند و اگر با چت هوش مصنوعی مایکروسافت بینگ آشنا هستید، به نظر می‌رسد که تا حدودی شباهتی به آن دارد. حالت مکالمه زمانی که سوالات پیگیری شده را می‌پرسید، متن را به خاطر می‌آورد، بنابراین اگر از “ایبک بارنگ قرمز” بپرسید، به یاد می‌آورد که ایبک مورد نظر برای یک رفت و آمد تپه‌ای و پنج مایلی است. با پایین کشیدن صفحه نتایج جستجو، پنجره چت نیز در دسترس خواهد بود تا بتوانید به آسانی سوال دیگری را بپرسید.

این جستجوی جدید گوگل با هوش مصنوعی مولد و پیگیری سوالات است. این به معنای واقعی کلمه تغییراتی را در جستجو به ارمغان می‌آورد.

این نسخه جدید از جستجو برای پاسخ به سوالات پیچیده‌تر طراحی شده است، بنابراین ممکن است در نهایت روش جستجوی خود را تغییر دهید. با آن مانند ChatGPT رفتار کنید که در آن پرسیدن سوالات پیگیری شده و خاص بودن تا حد ممکن در کامنت‌های شما بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

در نهایت، اگر این آزمایش هوش مصنوعی موفق باشد، می‌تواند نحوه جستجو را برای همیشه تغییر دهد. برخلاف چت بینگ که هنوز تا حد زیادی از جستجوگر بینگ جدا است، SGE درست در جستجوی گوگل ادغام شده و به سادگی جایگزین آن خواهد شد. همچنین، شروع به استفاده از جستجوهای سریع‌تر خواهیم کرد تا بیشترین بهره را از جستجو ببریم. بنابراین، اگر می‌خواهید در لبه تیغ جستجو باشید، حتماً امروز به لیست انتظار SGE Labs بپیوندید و در ادامه پوشش خبری Google I/O 2023 را از زبان گوگل دنبال کنید.

نحوه عضویت در آزمایشگاه تجربه مولد جستجو:

  1. برای پیوستن به آزمایشگاه تجربه جستجو، باید از حساب شخصی گوگل خود استفاده کنید و باید در آمریکا باشید.
  2. در یک مرورگر وب، به g.co/labs بروید و در بخش جستجوی گوگل روی “Learn more” کلیک کنید.
  3. در یک گوشی اندرویدی، برنامه گوگل را باز کرده و روی آیکن Labs (شبیه به یک بلندگو) در گوشه بالا سمت راست برنامه کلیک کنید. این کار شما را در آزمایشگاه ثبت نام می‌کند. ممکن است برای در دسترس بودن این گزینه نیاز به بروزرسانی برنامه گوگل خود داشته باشید.

با ثبت نام در آزمایشگاه SGE، شما می‌توانید به جدیدترین نسخه از تکنولوژی جستجوی هوش مصنوعی مولد گوگل دسترسی پیدا کنید و از قابلیت‌های جدید آن استفاده کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *