بهترین گجت های مخصوص دو که از آن استفاده نمی کنید، اما باید بکنید! (به گفته کارشناسان)

بهترین گجت های مخصوص دو که از آن استفاده نمی کنید، اما باید بکنید! (به گفته کارشناسان)

در مورد ساعت های مچی و پایشگرهای ضربان قلب، دونده ها به خوبی عمل می کند، اما قدرت سنج ها بخشی از تکنولوژی هستند که کم تر کسی نام آن ها را شنیده است. این ها گجت های پوشیدنی هستند که به بند کفش یا گیره روی کمر متصل می شوند و داده های مختلفی از جمله قدرت، ارتفاع گام و زمان زمین را ثبت می کنند.

بهترین ساعت های دو و برخی از بهترین ساعت های هوشمند می توانند قدرت دویدن روی مچ دست را ثبت کنند، اما پاور سنج ها دستگاه های اختصاصی هستند که برای انجام این کار با دقت بیشتری طراحی شده اند. آن ها بی شباهت به شمارنده های توان مورد استفاده در دوچرخه سواری نیستند، که تلاش را بر حسب وات اندازه گیری می کنند. اما به جای اینکه به دوچرخه شما متصل باشند، در دویدن به بدن شما متصل می شوند یا به صورت ساعت ساخته می شوند.

این یک روش متفاوت و مسلما عینی تر برای اندازه گیری خروجی دویدن است و می تواند دوندگان را قادر سازد تا در طول یک مسابقه به طور کامل تلاش کنند.

توان دویدن چیست؟

برایان کورکوران مربی ورزش کاران انگلیس می گوید: بیشتر دوندگان برای سرعت تمرین خواهند کرد، تلاش درک شده یا ضربان قلب و قدرت دویدن تنها یک معیار دیگر است، البته معیاری که دقیق تر است.

شمارنده های قدرت مانند STRYD نیرویی که هنگام دویدن ایجاد می کنید را اندازه گیری می کنند، که به آن سرعت دو شما گفته می شود، و آن را با سرعتی که در حال حرکت هستید ترکیب می کنند تا خروجی توان را به وات بدهند.

سپس می توان از این واتاژ برای محاسبه توان خروجی و عدد واتاژی که باید در طول مسابقه به آن بچسبید تا بهترین عملکرد خود را داشته باشید، استفاده کرد. این معیاری متفاوت از سرعت و زمان است و معیاری است که تلاش شما را در نظر می گیرد.

کورکوران می گوید: ” با STRYD شما با انجام یک سری آزمایش ها شامل فواصل کوتاه و اجرای آسان طولانی تر شروع می کنید. از این داده ها، یک منحنی مدت زمان توان ایجاد می کند که پیش بینی می کند چه مقدار توان می توانید در طول زمان ایجاد کنید. و از آن یک عدد توان بحرانی به شما می دهد و مناطق آموزشی شما را تنظیم می کند.

بنابراین برای مثال اگر من به دنبال یک دویدن آسان بروم، که منطقه دو است، من بالاتر از 260 وات نخواهم رفت چه در زمین صاف باشم، چه در سراشیبی و چه در سراشیبی.”

مزایای استفاده از شمارنده توان دویدن چیست؟

(اعتبار تصویر: John Gress Media Inc / Shutterstock.com)

” برخی از بهترین ماراتن های من در چند سال اخیر زمانی برگزار شده اند که من فقط به این رشته چسبیده ام. در پایان یک چهارم زمین را گرفته ام چون قدم هایم را درست برداشته ام. کورکوران می گوید: ” شما درست مانند یک مترونوم هستید، هر کاری که زمین انجام می دهد، فقط به عدد وات خود بچسبید، و این واقعا، واقعا دقیق است.”

هدف نهایی بهبود قدم زدن در طول مسابقات است که منجر به زمان های پایان سریع تر می شود. داشتن یک عدد هدف برای دنبال کردن در طول یک مسابقه به جای تقسیم توجه شما بین سرعت تقسیم، سرعت فعلی، مناطق ضربان قلب و غیره، می تواند به تلاش بیشتر منجر شود. تنها با یک عدد برای مراقبت، برنامه ریزی مسابقه و خنک ماندن در روز آسان تر است.

اگرچه اندازه گیری هایی مانند شمارنده ضربان قلب نیز می توانند برای تنظیم مناطق تمرینی مورد استفاده قرار گیرند، اما این داده ها به دلیل شرایط خارجی مانند زمین، گرما و باد چندان دقیق نیستند.

” با ضربان قلب این ضربان می تواند زمانی که در سراشیبی هستید افزایش پیدا کند و مردم به سختی می توانند آن را در منطقه خود نگه دارند. و هنگامی که شما در حال تمرین تناوبی هستید ممکن است دو دقیقه طول بکشد تا ضربان قلب شما بالا برود.”

به طور مشابه سرعت دویدن شما به سمت بالا یا پایین تپه و بسته به زمین تغییر خواهد کرد.

” اگر می خواهید به سرعت 8 مایل بر دقیقه بچسبید، می دانید که در هنگام بالا رفتن از سراشیبی چقدر باید عقب نشینی کنید، و چقدر می توانید آن را با رفتن به سراشیبی افزایش دهید. اما قدرت دویدن این حدس و گمان را از بین می برد.”

” یکی از چیزهایی که خروجی برق به خصوص برای مبتدیان بسیار مفید است، داشتن یک عدد برای امتیاز منطقه دو است. منطقه دو به منطقه ضربان قلب دو از پنج اشاره دارد. اگر شما از تلاش درک شده استفاده می کنید، افراد می توانند خیلی سخت یا به اندازه کافی سخت نباشند. در حالی که اگر فقط مجبور باشید به یک عدد بچسبید بسیار آسان تر است.”

بهترین ابزارهای قدرت در حال اجرا کدامند؟

اپل واچ سری 8 قدرتمند
(اعتبار تصویر: Apple)

STRYD بزرگ ترین بازیگر این حوزه است و غلاف کوچکی دارد که به کفش دویدن شما متصل می شود. سنسورهای موجود در کف پا طیف وسیعی از متریک ها از جمله سرعت، فاصله، آهنگ، نوسان عمودی و زمان زمین را اندازه گیری می کنند تا یک متریک واحد به نام قدرت ایجاد کنند. این اطلاعات بلادرنگ به اپلیکیشن STRYD ارسال می شوند و همچنین می توانند با انواع برنده ای ساعت مچی مانند گارمین و سونتو همگام سازی شوند.

بیشتر ساعت های هوشمند جدید قدرت را به عنوان یک اندازه گیری در نظر می گیرند، اما برایان می گوید این معیارها به اندازه اندازه گیری نیرو یا تنظیم مقاومت باد مانند STRYD دقیق نیستند.

قدرت دویدن اپل واچ سری 9 همانند مدل های جدیدتر گارمین مانند گارمین Forerunner 265، گارمین فنیکس 7 پرو و گارمین Epix Pro است. اما برای ردیابی توان دویدن از راه دور باید اپلیکیشن گارمین را روی بسیاری از ساعت های قدیمی تر خود دانلود کنید.

Coros دارای یک غلاف اختصاصی است که با اپلیکیشن و ساعت هایی مانند Coros Pace 3 جفت می شود و این غلاف در مرکز پشت روی کمر شما قرار می گیرد. این معیار، توانی را تشکیل می دهد که مقدار توانی است که به دلیل ناکارآمدی در فرم دویدن شما هدر می رود. هر چه این عدد کم تر باشد، کارایی بیشتری خواهید داشت.

در همین حال، غلاف گارمین دویدن داینامیکس حرکت روی تنه شما را ردیابی می کند تا شش معیار دیگر را ارائه دهد: آهنگ، تعادل زمان تماس زمین، طول گام، نوسان عمودی، رادیو عمودی و زمان تماس زمین، اما نه خروجی برق. این معیارها بیشتر بر فرم و تکنیک تمرکز دارند تا یک استراتژی گام به گام

با تمام این دستگاه ها و ساعت ها، یک مشکل بزرگ وجود دارد: هیچ استانداردی برای توان مصرفی وجود ندارد، به این معنی که هر کدام باید به گونه ای متفاوت تفسیر شوند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *