بررسی روتر تندا مدل نوا MW6


تندا نوا MW۶ یک سیستم روتر مش مکعبی شکل است که همیشه جدید است.

مجموعه مش Tenda Nova MW6 با در اختیار داشتن دو مکعب شبکه کوچک، توانایی پر کردن یک خانه کوچک تا متوسط با وای فای را دارد، اما سرعت آن هیچ رکوردی را ثبت نخواهد کرد.

نکات مثبت

  • راه اندازی سریع و آسان
  • قابلیت نصب روی دیوار

نکات منفی

  • توان عملیاتی کم
  • طراحی دو آنتن

راه اندازی آسان و سریع، تندا نوا ام 6 از آخرین ترفندها برای ارسال داده های وای فای به گوشه های یک خانه کوچک تا متوسط استفاده می کند.

علی رغم قیمت پایین، قابلیت نصب روی دیوار و سرویس دهی قابل اعتماد، طراحی دو آنتن مش منجر به توان عملیاتی پایین در کل می شود. اما آیا این کافی است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم این روتر مش ارزان قیمت چگونه در برابر بهترین سیستم های وای فای مش قرار می گیرد.

Tenda Nova MW6: مشخصات

مشخصات Wi-Fi:  AC1200
تعداد آنتن/قابل جابجایی:  2/بدون
پورت:  1 WAN، 1 پورت LAN گیگابیت بر ثانیه
پردازنده/حافظه/ذخیره سازی:  1GHz/128MB/16MB
حداکثر عملکرد 802.11ac:  277.1Mbps (در
محدوده 15) : 95 فوت
اندازه:  3.9 x 3.9 x 3.9 اینچ
هزینه برق سالانه تخمینی:  18.00 دلار برای دو دستگاه

بررسی تندا نوا MW6: قیمت و در دسترس بودن

به گفته تندا، مکعب های سفید تندا نوا MW۶ برای یک جفت، ۷۸ دلار قیمت دارند که آن ها را به گروه مش ویژه نور آبی ما تبدیل می کند؛ واحدهای اضافی هر کدام ۴۵ دلار است. به گفته تندا، این دو می توانند تا ۴۰۰۰ فوت مربع را پوشش دهند. این شرکت همچنین روترهای سنتی Wi-Fi و همچنین تجهیزات PowerLine را به فروش می رساند.

بررسی تندا نوا MW6: طراحی

در ابعاد ۳.۹ در ۳.۹ میلی متر، واحدهای مکعبی سفید رنگ Tenda Nova MW۶ تقریبا نصف برج روتر Deco M3 است اما در مقایسه با اعضای خانواده Netgear Orbi RBK۸۵۲ بسیار کوچک است. به عبارت دیگر، صرف نظر از امتیاز شما، مخفی کردن آن ها باید آسان باشد.

بررسی روتر تندا مدل نوا MW6

از آنجایی که هر مکعب نوا در زیر و یک برش برای سیم ها دارد، آن ها برای آویزان کردن دیوار بدون هیچ لوازم اضافی از طرف اشخاص ثالث آماده هستند.

واحدهای Tenda Nova MW۶ با تکیه بر خنک سازی پسیو، تنها در قسمت پایینی دستگاه منافذی دارند و در طول یک هفته استفاده سنگین، گرم می شوند اما گرمای آنها حس نمی شوند.

هر واحد نوا یک LED کوچک در گوشه بالایی خود دارد. وقتی روشن می شود سبز چشمک می زند، وقتی خاموش می شود قرمز و وقتی اتصال بی سیم آن به روتر میزبان کم تر از حد ایده آل است زرد. یک چراغ سبز به این معنی است که همه چیز خوب است. اگر نور بیش از حد حواس پرت کننده باشد، می توان آن را در برنامه خاموش کرد اما هیچ راهی برای خاموش کردن کامل آن وجود ندارد.

بررسی روتر تندا مدل نوا MW6

دستگاه های نوا در زیر پوسته سفید خود یک تراشه شبکه Realtek RTL ۸۱۹۷ دارند که از همان پردازنده ۱GHz M۳ استفاده می کند، اگرچه چیپست M۳ آن از یک CPU ۶۰۰MHz استفاده می کند. این سیستم که از لحاظ تئوری قادر است تا ۳۰۰Mbps را روی لینک ۲.۴GHz و همچنین ۸۶۷Mbps را روی یک اتصال ۵GHz منتقل کند، ۲۵۶MB رم و ۱۶MB حافظه ذخیره سازی برای نرم افزار و تنظیمات دارد. تندا نوا نیز همانند دکو M۳ دارای دو آنتن داخلی و رتبه AC۱۲۰۰ است.

این شبکه از جدیدترین به روزرسانی های شبکه Wi-Fi استفاده می کند، که با انتقال های MUMIMO شروع می شود تا بسیاری از مشتریان را راضی کند و می تواند تا ۹۰ مشتری را در یک زمان کنترل کند. این سیستم از شکل دهی پرتوی برای تنظیم انتقال ها به سیستم دریافت کننده برای حداکثر بهره وری استفاده می کند اما فاقد توانایی بهره برداری از کانال های داده گسترده ۱۶۰MHz است. مثل بقیه، MW۶ فاقد پورت USB برای اتصال یک واحد ذخیره سازی است که می توان از طریق شبکه به آن دسترسی داشت.

در زیر، هر واحد نوا یک ورودی WAN و یک پورت LAN رو به پایین دارد؛ هر دو در ۱Gbps رتبه بندی شده اند، نه ۲.۵Gbps سریع تر که در سیستم های مش گران تر یافت می شود. هر واحد دارای یک دکمه تنظیم مجدد برگشتی برای بازگشت واحد به تنظیمات کارخانه است و MW۶ را می توان با دیگر تجهیزات مش تندا نوا مخلوط و منطبق کرد.

بررسی روتر تندا مدل نوا MW6

این شبکه نیز مانند سایر شبکه ها فاقد هر گونه نرم افزار امنیتی اضافی برای مقاوم تر کردن شبکه در برابر هکرها است و در عوض به رمزگذاری قدیمی WPA-2 متکی است.

بررسی تندا نوا MW6: عملکرد

مکعب های دست نخورده Tenda Nova M۶W می توانند یک شبکه مش قدرتمند را در یک محیط ایجاد کنند، اگرچه بسته دو مگابایتی که من به آن نگاه کردم برای پر کردن خانه ۳۵۰۰ فوت مربعی من با داده ها کافی نبود. چندین ناحیه را بدون سیگنال وای فای رها کرد و احتمالا گره سوم نیاز بود.

با استفاده از سامسونگ گلکسی بوک پرو به عنوان سیستم دریافت کننده، یک شبکه راه اندازی کردم و معیار شبکه سازی Ixia IxCharot را برای ساخت یک شبکه شلوغ با ۱۰ کاربر در خانه قدیمی ام به کار گرفتم. در طول مرحله تست، تست توان عملیاتی Tenda Nova M6W قدرت متوسطی داشت که اغلب با اختلاف قابل توجهی از بهترین ها عقب می ماندند. از سوی دیگر، قابل اعتماد بود و باید برای کسانی که اتصال پهنای باند ۱۰۰ Mbps دارند، خوب باشد.

برای شروع، ۲۷۷.۱Mbps توان عملیاتی با فاصله ۱۵ فوت از روتر و سیستم تست را به دست آورد که تنها کمی کم تر از نصف توان عملیاتی کیت تی پی لینک M۳ با فاصله ۵۳۹.۲Mbps است.Vlo VLW F۰۱ با فاصله ۴۵۵.۴Mbps در جایگاه دوم قرار داشت و MW۶ را شبیه به یک اسپیکر شبکه کار می کرد.

بررسی روتر تندا مدل نوا MW6

با افزایش فاصله بین سیستم تست و روتر به ۵۰ متر، نوا M۶W ۷۰.۶Mbps را پشت سر گذاشت، اما باز هم با سرعت تنظیم شده توسط Vilo VLW F01 ۱۰۲.۴Mbps فاصله داشت. در ۷۵-Feed، توان عملیاتی به ۵۴.۲Mbps کاهش پیدا کرد که تنها WavLink ۴۴.۲Mbps را شکست داد. VLW F۰۱ ۷۱.۵Mbps در این فاصله بهترین عملکرد را داشت.

این دستگاه با ۱۱.۵Mbps پهنای باند در دسترس و مانند بسیاری از هم رده های خود، بردی برابر با ۹۵ میلی متر داشت. این مقدار بیش از دو برابر ۴.۶Mbps است که Deco M۳ قادر به جابه جایی آن بود اما نیمی از این مقدار یعنی MeshForce M3 ۲۵.۱Mbps بود.

زمانی که قرار بود سیگنالی را از یک اتاق ۲۰ فوتی، از طریق دیوار و به اتاق دیگری ارسال کند، بهترین نتیجه را به دست آورد. در سمت دیگر دیوار، سیستم دریافت کننده جریان ۲۱۵.۹Mbps را ثبت کرد. این موضوع به خوبی ارتباط نزدیک بین Deco M۳ (در ۳۳۲.۱Mbps)و VLW F۰۱ (در ۳۲۰.۲Mbps)را نشان می دهد.

در نهایت، از آنجا که تنها یک گره در کیت وجود داشت، آن را در یک طبقه بالاتر از روتر قرار دادم و آزمایش ها را با ایستگاه دریافت که در یک سالن ۴۰ متری قرار گرفته بود، اجرا کردم. این مقدار کم تر از نصف توان عملیاتی VLW F۰۱ و Deco M۳ ۱۰۱.۲Mbps و ۱۰۰.۹Mbps است که باعث می شود MW۶ برای خانه یک سوله بزرگ مناسب تر از یک ساختار چند طبقه باشد.

در تست پخش نیز به خوبی عمل کرد، جایی که من چندین کانال زنده یوتیوب پریمیوم را به طور مداوم برای بیش از ۸ ساعت بدون مشکل اجرا کردم. در تست اشباع غیر رسمی نیز به خوبی عمل کرد، جایی که من ویدیوها را در یک سامسونگ گلکسی بوک پرو مشاهده کردم در حالی که یک تینک پد T۴۷۰ فید خبری BBC World را پخش می کرد و یک آیپد پرو موسیقی اسپاتیفای را پخش می کرد و یک HP Elite Dragonfly فایل ها را به یک آرایه ذخیره سازی RAID منتقل می کرد.

در حالی که روتر و نودهای بسیاری از واحدهای کیت های مش پروفایل های توان یکسانی دارند، روتر تندا نوا M۶W ۴.۶ وات مصرف می کند در حالی که ماهواره ۹.۱ وات مصرف می کند. همه این ها را اضافه کنید و با فرض پرداخت میانگین ۱۴ سنت به ازای هر کیلووات ساعت برق، راه اندازی شبکه مش باید حدود ۱۸ دلار در سال هزینه داشته باشد.

بررسی تندا نوا MW6: حکم نهایی

تندا با ترکیب یکی از ساده ترین فرآیندهای راه اندازی با قیمت پایین، یک کیت مش دو بخشی پایه را ایجاد کرده است که باید برای اولین بار برای شبکه های وای فای که نگران انجام کاری اشتباه هستند، جذاب باشد. این ابزار هیچ رکورد ورودی را ثبت نمی کند و ممکن است خانه شما را پر نکند، اما می توان به راحتی آن را نصب کرد و برای همه به جز تشنه ترین ها کافی خواهد بود!

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *