استار وارز اکلیپس: از تریلر سینمایی تا گیم‌پلی – همه چیز درباره بازی جدید

استار وارز اکلیپس: گیم‌پلی، تریلر، داستان و موارد دیگر

استار وارز اکلیپس قول داده است تمام شخصیت‌ها و محیط‌های جدیدی را در دوره‌ی جمهوری بالایی استار وارز ارائه دهد. این همچنین اولین بازی استار وارز از Quantic Dream است. توسعه‌دهنده بازی Detroit: Become Human تریلر سینمایی اول بازی را در جوایز بازی 2021 منتشر کرد و واقعاً شگفت‌انگیز بود.

اگرچه این تریلر سینمایی هیچ گیم‌پلی‌ای را نشان نمی‌دهد، اما تصویر یک نیروی تهدیدآمیز که در حالی که یک کهکشان صلح‌آمیز را نابود می‌کند را به تصویر می‌کشد. جزئیات داستان محدود هستند، اما ما چند نمایه نیز داریم، از جمله ظاهر یودا.

برای کسب اطلاعات جدیدتر درباره‌ی استار وارز اکلیپس، از جمله چه انتظاراتی از گیم‌پلی و داستان داریم.

استار وارز اکلیپس: حدس‌وگمان در مورد تاریخ عرضه

اسکرین شات جنگ ستارگان Eclipse
تصویری از استار وارز اکلیپس (تصویر: Lucasfilm/Quantic Dream)

متاسفانه ما اطلاعات قطعی در مورد تاریخ عرضه‌ی استار وارز اکلیپس نداریم. از زمان منتشر شدن تریلر اولین اطلاعات جدیدی از Quantic Dream یا Lucasfilm Games منتشر نشده است. همه چیزی که ما در این مرحله می‌دانیم این است که بازی “در مراحل ابتدایی توسعه” قرار دارد، به گفته‌ی یک مقاله در وب‌سایت استار وارز.

این نشان می‌دهد که حداقل چند سال دیگر نخواهیم دید که بازی را بازی کنیم. شایعاتی درباره‌ی توسعه‌ی بازی نیز اشاره به آغاز کندن کند توسعه دادن بازی دارد.

تام هندرسون، لیکر معتبر Insider Gaming، در دسامبر 2021 ادعا کرد که استار وارز اکلیپس “احتمالاً حداقل 3-4 سال دیگر طول می‌کشد.” توسعه‌دهنده Quantic Dream در حال حاضر دچار مشکلاتی در استخدام کارکنان است، احتمالاً به دلیل دخالت داوید کیج، رئیس مخالف این استودیو. همچنین گزارش‌هایی موجود است که نرم‌افزارهای توسعه‌ی موجود شرکت مناسبی برای اکلیپس نیستند.

در اکتبر 2022، منابع به کالین موریارتی لو رفت که اکلیپس در واقع “حتی واقعاً در مرحله تولید نیست.” این اطلاعات را در یک قسمت از پادکست Sacred Symbols اعلام کرد که توسط VGC ترجمه شده است.

هندرسون بعداً این لو را مستقل در یک مقاله Insider Gaming تأیید کرد. هندرسون علاوه بر این ادعا می‌کند که یکی از منابع به بازی حداقل تا سال 2026 نخواهد آمد، بنابراین ما باید تا زمانی که بتوانیم به اکلیپس بازی کنیم صبر کنیم.

اخبار خوب این است که تا این تاریخ، به نظر می‌آید همچنان در توسعه‌ی اکلیپس فعالیت وجود دارد. Quantic Dream مصاحبه تلویزیونی با کانال خبری فرانسه BFM TV در ژوئن 2023 انجام داد و به ما نگاهی از پشت‌پرده به توسعه‌ی اکلیپس داد. هرچند که ما به چیزی جدید نخواهیم رسید، اما خوب است که کار در روی بازی در حال انجام است.

بعد از آن مصاحبه با BFM TV، برخی شایعات بیشتری در مورد تاریخ عرضه انتشار یافت. هندرسون می‌گوید که منابع نشان می‌دهند که تاریخ عرضه مورد هدف برای سال 2026 است. متاسفانه مقاله می‌گوید که هنوز هم ممکن است به تعویق افتاده واقع شود، بنابراین این گزارش دور از تضمین است. مصاحبه‌ای اخیر با IGN توسعه‌ی اکلیپس را به عنوان “در حال جوشیدن” توصیف کرده است.

استار وارز اکلیپس: گیم‌پلی

دو جدایی در مقابل تهدیدی که در تریلر سینمایی استار وارز اکلیپس رو به روشان قرار دارد، آماده می‌شوند. (تصویر: Quantic Dream)
دو جدایی در مقابل تهدیدی که در تریلر سینمایی استار وارز اکلیپس رو به روشان قرار دارد، آماده می‌شوند. (تصویر: Quantic Dream)

Quantic Dream تمایل دارد بازی‌های ماجراجویی تعاملی و روایتی را تولید کند که از گیم‌پلی سنتی کمتری داشته باشند. با این حال، توسعه‌دهنده ممکن است برای اکلیپس به سمت چیزی دیگری بپیچد. توسعه‌دهنده می‌گوید که استار وارز اکلیپس یک بازی اکشن-ماجراجویی با چندین شخصیت خواهد بود، هر کدام با امکانات شاخص مختلف. این نشان می‌دهد که احتمالاً از لیبل “فیلم قابل بازی” بازی‌های قبلی Quantic Dream دوری خواهد کرد.

احتمالاً استودیو تماماً تغییر مسیر نخواهد داد. به طریق معمول Quantic Dream، به نظر می‌آید که انتخاب بازیکن یک عامل کلیدی در استار وارز اکلیپس خواهد بود. چندین شخصیت قابل بازی وجود دارد و تصمیمات شما تأثیر خواهد داشت، و هر تصمیمی ممکن است بر روی جریان تجربه داستان بازیکن تأثیر گذار باشد. به جای تمرکز بر یک شخصیت که طی زمان به آن می‌پردازید، ممکن است نیاز به کنترل سرنوشت بسیاری از مهره‌ها در تراشه‌های انجازی داشته باشید.

با وجود ادعای داشتن چندین شخصیت قابل بازی، تعداد بازیکنانی که می‌توانند به عنوان آنها بازی کنند، کمی متفاوت به نظر می‌رسد. در یک لیک به مجری پادکست Sacred Symbols ارسال شده که بعداً توسط توسعه‌دهنده Quantic Dream برای اندازه‌گیری علاقه‌مندی‌ها کنترل می‌شود، اکلیپس یک شخصیت اصلی به نام سارا خواهد داشت. سارا عضوی از نژاد جدید انسانی به نام Zaraan است که برای جهان استار وارز جدید است. هر چند که تایید شده نیست که آیا او تنها قهری اکلیپس خواهد بود، این لیک ما را به اعتقاد می‌اندازد که او شخصیت اصلی خواهد بود.

با این حال، داوید کیج، بنیانگذار Quantic Dream، می‌گوید انتظار چیزی جدید را داشته باشید، نه فقط تغییر تمام شخصیت‌های استار وارز به Detroit: Become Human. در یک مصاحبه با IGN، کیج گفت که Detroit: Become Human کلی درباره پیش‌بینی فناوری 10 تا 20 سال آینده بود و نشان می‌داد که چگونه این تأثیری بر جامعه می‌گذارد و بیشتر در مورد پیش‌بینی تخیلی است. او تصور می‌کند که استار وارز در ذهن کیج یک جانور متفاوت است و نقشه او برای برخورد با دو موضوع مختلف است.

یک چیزی که باید انتظار داشته باشیم؟ این است که شخصیت‌های شما ممکن است بمیرند – به صورت دائمی. معاون مدیریت بازارینگ لیزا پندسه گفت: “هیچ بازی تمام نشده‌ای وجود ندارد. همه می‌توانند بمیرند، همه چیز ممکن است اتفاق بیفتد و داستان به نوعی ادامه می‌یابد، بنابراین این امضاها همچنان وجود دارند. اما آنچه ما انجام داده‌ایم، افزایش تخصص ما در زمینه‌ی گیم‌پلی است.” آنها همچنین تأکید کردند که داستان‌های شاخص و چندین شخصیت قابل بازی اصولی برای تجربه‌ی استار وارز اکلیپس خواهند بود.

استار وارز اکلیپس: حدس‌وگمان در مورد پلتفرم

یک کسوف کامل در پشت لوگوی Star Wars Eclipse شکل می گیرد.
یک کسوف کامل در پشت‌پوشه‌ی استار وارز اکلیپس تشکیل می‌دهد. (تصویر: Quantic Dream)

در حال حاضر ما هیچ اطلاعاتی در مورد پلتفرم‌هایی که استار وارز اکلیپس را دریافت خواهند کرد نداریم. احتمالاً بازی بر روی PC، PS5 و Xbox Series X/S عرضه خواهد شد، اما به نظر می‌رسد کمتر احتمال داشته باشد که بر روی PS4 و Xbox One عرضه شود. در این نقطه، ممکن است حتی اعلام نسل جدید کنسول توسط زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد پلتفرم‌های استار وارز اکلیپس داشته باشیم، صورت بگیرد.

استار وارز اکلیپس: تریلر

تریلر سینمایی استار وارز اکلیپس از جوایز بازی 2021 بازی را در دوره‌ی جمهوری بالایی معرفی می‌کند. دوره‌ی جمهوری بالایی، با دوره‌ی جمهوری که ما در جریان داستان اسکای‌واکر نداریم، صد سال قبل از دوره‌ی اسکای‌واکر و عصر طلایی جمهوری و نظام جدی بوده است. رمان‌ها، کمیک‌ها و حتی کتاب‌های صوتی پیش‌تر در این دوره تحقیق کرده‌اند، اما اکلیپس اولین بازی ویدئویی در این بخش از تاریخ استار وارز خواهد بود.

اگرچه در تریلر گیم‌پلی وجود ندارد، اما هنوز هم بسیاری چیزها برای تجزیه و تحلیل وجود دارد. شاید بزرگ‌ترین لحظه تریلر واقعاً در وسط مخفی شده است، زمانی که ما یک شخصیت سبز کوچک را در حال نگاه کردن از پنجره‌ای که به اتاق شورای جدی می‌رسد می‌بینیم. با بازبینی نزدیک از منابع تصویری ارائه‌شده توسط Quantic Dream متوجه می‌شویم که این واقعاً یودا در اتاق شورای جدی است، بنابراین می‌توانیم حداقل یک چهره آشنا را انتظار داشته باشیم.

همچنین دیدگاه‌های جدایی در روی‌پله‌های جدایی جدی‌های جنگی، نژادهای بیگانه در شهرهای مرزی اوتر ریم و نژاد بیگانه‌ای که یک نوع مراسمی انجام می‌دهد که به نظر می‌آید یک شخصیت شرور متولد می‌کند، را مشاهده می‌کنیم. احتمالاً این اولین نگاه ما به شخصیت اصلی بازی خواهد بود.

استار وارز اکلیپس: داستان

اسکرین شات جنگ ستارگان Eclipse
تصویری از استار وارز اکلیپس (تصویر: Lucasfilm/Quantic Dream)

Quantic Dream قول داده است که استار وارز اکلیپس شخصیت‌ها و محیط‌های تماماً جدیدی را در این بازی دوره جمهوری بالایی ارائه دهد. اکلیپس در منطقه‌ی اوتر ریم جای می‌گیرد: منطقه‌ای کمی قانونی در کهکشان که جدی‌ها و جمهوری اغلب دست و پنجه نرم می‌کنند.

جمهوری بالایی موضوع بسیاری از سری‌های کمیک استار وارز بوده است، که قبلاً بخشی از داستان را تعریف کرده‌اند. در حالی که اکلیپس ممکن است به این داستان‌های تعریف‌شده ادامه دهد، حرفهای Quantic Dream در مورد شخصیت‌ها و گونه‌های تازه‌ای که تاکنون دیده نشده‌اند، نشان می‌دهد که این یک داستان کاملاً جدید خواهد بود.

تریلر سینمایی ممکن است به ما برخی از این گونه‌های ناشناخته را نشان دهد. ما هنوز نمی‌دانیم که منشأ شخصیت شرور بازی چیست، و Anomid نیز حضور دارند. این گونه در تریلر با لباس‌های قرمز و صورت‌های کاملاً مخفی دیده می‌شوند. آنها در فیلم Rogue One: A Star Wars Story معرفی شدند و فقط در چند نمایش کوتاه دیگر دیده شده‌اند.

جزئیات داستان اضافی از یک “لیک کنترل شده” از طرف Quantic Dream به بیرون درز آمدند. کالین موریارتی، مجری پادکست Sacred Symbols، اعلام کرد که شخصیت اصلی اکلیپس (کدنام پروژه S) سارا است، یک زن 30 ساله از نژاد Zaraan. Zaraan به عنوان یک نژاد مشابه انسان جدید در استار وارز توصیف می‌شوند که در امپراتوری نظامی و سیاسی در کهکشان حاکم هستند. Zaraan یک امپراتوری خشن و جنایی را تشکیل داده‌اند که ازدواج‌ها می‌توانند تعیین کننده‌ی نحوه‌ی عملکرد واحدهای حاکمیتی باشند. سارا به عنوان یک باورکننده واقعی در این ایدئولوژی تند و تند توصیف می‌شود، در حالی که همسر اوکسندو که طبیعتاً ملایم‌تر است. حداقل یک بخش از اکلیپس ممکن است به تجزیه و تحلیل روابط آنها اختصاص یابد.

با وجود تمام این شخصیت‌ها و محیط‌های جدید، هنوز هم برخی از مناظر آشنا را در تریلر می‌بینیم. تعداد زیادی از جدی‌ها وجود دارند، از جمله یودا که قبلاً اشاره شد. گونه‌های جانوری اساسی برای کهکشان استار وارز، مانند Mon Calamari و Duros، در تریلر دیده می‌شوند. از آنجا که اکلیپس گفته شده است که یک انتخاب بازیکنی با تعداد زیادی شخصیت قابل بازی دارد، ممکن است در نهایت به عنوان برخی از این چهره‌های آشنا – و کمتر آشنا – بازی کنیم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *