بررسی تلوزیون سونی براویا XR A95K OLED


به هر حال، سونی براویا XR A95K OLED یک تلویزیون قابل توجه است و اغلب، بسیار بهتر از آن است.این مجموعه که در راس مجموعه تلویزیون های صفحه گسترده سونی قرار می گیرد، تکنولوژی های تعریف شده در صنعت را با هم متحد می کند و پیشرفت های پردازشی و تصویری پیشگامانه خود سونی را برای ارائه عملکرد فوق العاده در هر حوزه ای به رخ می کشد.و نتایج آزمایش خود ما این موضوع را تایید می کند.

رنگ و روشنایی براویا XR A95K خیره کننده است ویژگی های هوشمند غیر منتظره اما واقعا مفید همه چیز را از نحوه تعامل شما با صفحه نمایش، نحوه تنظیم تصویر و حتی کارهایی که در صورت از دست دادن کنترل از راه دور انجام می دهید، تغییر می دهند. شاید مهم تر از همه، این تلویزیون OLED سونی بدون توجه به آنچه در آن تماشا می کنید، شبیه یک رویا به نظر برسد و همه چیز را به یک تجربه دیداری و شنیداری عالی تبدیل کند.

پس سوال اینجاست که آیا A95K، یکی از بهترین تلویزیون هایی است که می توانید بخرید؟ آیا این بهترین تلویزیونی است که می توانید بخرید؟

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: مشخصات

قیمت: 2999 دلار
اندازه صفحه نمایش: 65 اینچ
مدل: XR-65A95K
رزولوشن: 3840×2160
HDR: HDR10 , HLG, Dolby Vision
نرخ به روز رسانی: 120 هرتز
پورت: 2 HDMI 2.1, 2 HDMI 2.0 TV USB 
Audio , 2
قابلیت هوشمند: Google TV
اندازه (بدون پایه): 56.88x33x1.75 اینچ
وزن (بدون پایه): 59.5 پوند.

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: قیمت گذاری و در دسترس بودن

به عنوان پرچمدار تلویزیون های OLED سونی، A95K ارزان قیمت نیست در این خانواده تنها دو مدل وجود دارد که نسخه 65 اینچی آن همان مدلی است که ما ارزیابی کردیم (البته انتظار داریم مدل کوچک تر نیز عملکرد مشابهی داشته باشد):

  • تلویزیون OLED سونی براویا XR-55A95K: 2 دلار 499.99
  • تلویزیون OLED سونی براویا XR-65A95K: 2 دلار 999.99

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: طراحی

A95K نیز مانند بسیاری دیگر از تلویزیون های موجود در بازار، حداکثر میزان صفحه نمایش و حداقل میزان خمیدگی ممکن را هدف قرار داده است.بیرون زدگی صفحه نمایش از هر طرف، یک حاشیه فلزی است که تنها یک میلی متر ضخامت دارد، هرچند یک نوار 0.75 اینچی اضافه در پایین برای نمایش نور پاور وجود دارد و در سمت چپ، لوگوی تقریبا نامحسوس سونی به چشم می خورد.این صفحه نمایش نسبت به جدیدترین مجموعه های OLED (حدود 0.5 اینچ)ضخیم تر است، اما اندازه خود مجموعه (56.88x33x1.75 اینچ)تضمین می کند که از هر زاویه ای اظهار نظر می کند.این شامل قسمت پشتی می شود که پنل پشتی از یک اینچ دیگر بیرون زده و با الگوی مربعی پویا برش خورده است که بر هر گونه انحراف تاکید دارد، از جمله سوراخ های نصب 300x300mm VESA اگر بخواهید تلویزیون را روی دیوار قرار دهید.

پورت های OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

با این حال اگر انتخاب کنید که روی دیوار نصب نشود و A95K به قطعه ای متمایز از اتاق نشیمن شما تبدیل شود.برای نصب آن، دو پایه در نظر گرفته شده را روی پایه پیچ می کنید، سپس تلویزیون را به پایه پیچ می کنید.این فرآیند تا حدودی طاقت فرسا است و انجام آن به تنهایی عملی نیست اما شکی نیست که محکم است. علاوه بر این، تلویزیون ممکن است به پایه متصل باشد تا پایه از جلو قابل مشاهده باشد (و مجموعه ممکن است در مقابل دیوار صاف بایستد)یا نباشد (بنابراین نیازی به دیدن آن نیست).دومی ذاتا جذاب تر است، اما من ظاهر ضعیف تر اولی را ترجیح دادم.

منوی OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

کابل برق به سمت راست تلویزیون متصل می شود و تمام پورت های دیگر در سمت چپ قرار دارند.این پورت ها شامل یک کانکتور کابل کواکسیال، یک جک اترنت، یک پورت S/PDIF برای دیوایس های دیجیتال، یک کانکتور RS-232، دو پورت USB (یکی در 500 میلی آمپر، یکی در 900 میلی آمپر)، بلندگوی مرکزی و ورودی های IR از راه دور، ترمینال های بلندگوی قرمز و مشکی و چهار پورت HDMI می شوند.

پورت های OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

از این تعداد، تنها دو مورد از استاندارد جدیدتر HDMI 2.1 و در نتیجه 4K 120Hz پشتیبانی می کنند.از آنجایی که دیدن تلویزیون های ارزان قیمت با تمام پورت های HDMI 2.1 چندان غیر معمول نیست، این موضوع کمی ناامیدکننده است.همچنین یک کلید برای فعال یا غیرفعال کردن میکروفون دور برد یکپارچه برای کنترل تلویزیون با صدای شما وجود دارد.

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: نتایج تست


سونی براویا A95K OLEDسامسونگ S95B OLED
تاخیر ورودی (ms)16.19.212.9
روشنایی SDR (پنجره 10٪، بر حسب نیت)296.6708329.4563228.2797
Delta-E (کمتر بهتر است)3.32233.01841.7009
اوج درخشندگی HDR (پنجره 10 درصد، بر حسب نیت)1041.89081011800.14
محدوده رنگ UHDA-P399.95٪98.44٪99.02٪
محدوده رنگ BT.202089.7٪76.67٪74.17٪

A95K که یکی از نسل جدید تلویزیون های QD-OLED با ترکیب کوانتوم دات و OLED است، به لطف موتور Cognitive Processor XR خود (که برای اولین بار در مدل 2021 A80J آن را بررسی کردیم) نوید گسترده ترین طیف رنگ های OLED را در کنار روشنایی عالی، سطح کنتراست بی نهایت OLED و هوشمندی بی نظیر می دهد.برای اینکه ببینیم A95K تا چه حد با این ادعاها کنار آمده، آن را با استفاده از یک اسپکتروفتومتر X-Rite i1 Pro، یک مولد الگوی SpectraCal VideoForge Pro و نرم افزار کالیبراسیون Portrait Displays Calman در معرض تست های عملکردی معمول خود قرار دادیم.

در آزمایش های SDR ما، A95K در حدود 300 نیت روشنایی (276 نیت در حالت تصویر استاندارد، 297 نیت در حالت سفارشی، نزدیک ترین به کیفیت کالیبراسیون خارج از جعبه)داشت که به طور عینی بالا نبود، اما برای OLED ها خوب بود.در مورد بازتولید رنگ ها، بهترین نتیجه آن مقدار Delta-E (نشان دهنده تفاوت رنگ بین منبع و آنچه روی صفحه نمایش داده می شود، با اعداد پایین تر بهتر است)3.3223 در Custom بود؛ که پایین است، اما ما مجموعه های دیگری را دیده ایم که پایین تر بودند.گذشته مورد بررسی قرار گرفت، در بهترین حالت تصویر خود امتیاز 1.7009 را کسب کرد.) پوشش سونی از Rec. طیف رنگ 709 شگفت‌انگیز بود: 110.8% در سفارشی (در رتبه دوم پس از LG B2 با 130.5%) و 151.8% در استاندارد، که به مراتب بالاترین میزانی است که دیده‌ایم.

پخش جریانی OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

اگر فکر می کنید که تمام این رنگ ها با SDR نتایج بهتری را با HDR نشان می دهند، درست می گویید.در حالی که حداکثر روشنایی آن در حدود 1000 نیت در حدود 25 درصد تصویر است، قطعا یکی از مجموعه های روشن تری است که تنها سامسونگ QN95B و هایسنس 65U8H را دیده ایم.

با این حال رنگ بندی HDR A95Ks واقعا شگفت انگیز بود.اینکه 99.95 درصد از گاموت رنگی UHDA-P3 را در هر حالت پوشش می دهد و آن را به بهترین نمونه آزمایش شده در این زمینه تبدیل می کند، سامسونگ S95B با 99.76 درصد در حالت فیلم برداری خود حتی بزرگ ترین خبر نیست.89.44 Qاز گیم پلی BT.20 را پوشش داده، چیزی که هیچ مجموعه دیگری با آن مواجه نشده است.نزدیک ترین آن ها Vizio M-Series Quantum X است که نسبتا کم تر از 81.61 درصد را پوشش می دهد.

در پایان باید گفت که A95K فعلا فقط در حد حرف اول نیست و به اندازه کافی آینده نگرانه هم هست که وقتی در بازار رواج پیدا می کند (که احتمالا در چند سال آینده اتفاق خواهد افتاد) لازم نباشد نگران نحوه مدیریت محتوای نسل بعد باشید.

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: عملکرد

متاسفانه در مورد کیفیت تصویر A95K ها در دنیای واقعی حرف زیادی برای گفتن وجود ندارد. چون فوق العاده است.

هر فیلمی که می دیدم بهترین نسخه آن بود که تا به حال دیده بودم.Top Gun: Maverick با هیجان به اوج خود رسید و با همان قدرتی که روی پرده سینما IMAX داشت، تمام افکت های سینمایی و اکشن های هوایی را به شکلی کاربردی به تصویر کشید.دنی ویلنوو دون واقع گرایانه بود تا جایی که صحنه های بیابانی آن به صورت آسمان خراش بودند و رنگ های قهوه ای و خاکستری آراکیس بر روی آسمان های سفید چشمک زن حک شده بود و کیفیت تصویر به گونه ای بود که می توانستید دانه های منفرد شن و ادویه را تشخیص دهید.

پخش جریانی OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

Spider-Man: No Way Home در رابطه یکپارچه جلوه های ویژه اش با عکس های زنده اش بسیار هیجان انگیز و آتشین بود، به طوری که تقریبا بهتر از تئاتر به نظر می رسید.

پخش جریانی OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

هر قطره که می بارید، عظمت بتمن های شهر گاتهام از پرده بیرون می ریخت و حتی سیاهی های عمیق در مقابل روشنایی های درخشان کاملا در تضاد بودند.دیزنی انکانتو هرگز جادویی تر از این به نظر نمی رسد، رنگ های گلدار کلمبیای فوق اشباع آن به طور بی نقصی ارائه شده اند.به روزرسانی از 1080 p، ماموریت: غیرممکن Fallout به سختی از نسخه اصلی 4K خود قابل تشخیص بود.الگوی آزمایشی 4K که برای مشخص کردن کوچک ترین نقص در صفحه نمایش طراحی شده بود، هیچ اشتباه قابل مشاهده ای را نشان نمی داد.و به لطف پنل OLED، صفحه نمایش در هنگام مشاهده حتی از زوایای شدید نیز کیفیت خود را از دست می دهد.

پخش جریانی OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

نزدیک ترین ایرادی که می توانم به کیفیت تصویر A95Ks بگیرم این است که حالت تصویر Vivid آن باعث می شود همه چیز با آن دیده شود.اما از آنجا که این یک مشکل رایج در چنین مدهایی است، حتی به سختی می توان آن را شکست داد.سینما و تلویزیون Qgt؛ تلویزیون – همشهری آنلاین:

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: صدا

معمولا در بررسی تلویزیون ها به این نتیجه می رسیم که این مجموعه چقدر خوب به نظر می رسد و سپس به شکایت از ضعیف بودن آن می پردازیم.باتوجه به وضعیت کلی صدای تلویزیون، این موضوع قابل درک است، اما این موضوع حتی در مورد A95K صدق نمی کند.

اشتباه نکنید: قرار نیست این مجموعه صدا را با آنچه با یک سیستم کامل A/V دریافت می کنید اشتباه بگیرید، یا شاید حتی یکی از بهترین ساندبارهایی که می توانید بخرید.تلویزیون ها، این روزها چیزی شبیه به صفحه نمایش های تخت 90 درصدی با کمی ترکیب سخت افزاری اضافی، می توانند کارهای زیادی انجام دهند.

با این وجود، A95K با سخت افزار صوتی متشکل از دو اسپیکر 20W و دو ساب ووفر 10W، چیپ Cognitive Processor XR و استفاده از فن آوری Acoustic Surface Audio Q سونی برای تبدیل خود صفحه نمایش به بلندگو محدودیت ها را از بین می برد.

پورت های OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

«فریاد بی‌صدا» گروه Knife که معمولاً ناتوانی هر مجموعه‌ای را در کنار آمدن با باس برجسته می‌کند، در اینجا با تمام شکوه و جلال طنین‌انداز قفسه سینه‌اش روبرو شد و این وضوح پررونق را حتی در بالاترین سطح صدای مجموعه، که به اندازه دیواری بودن متوقف می‌شود، حفظ کرد. تکان دادن آهنگ آوازی سوپرانویی که من برای آزمایش آهنگ دیگر از آن استفاده می‌کنم، غنی و کامل بود، با صدای B-flat پایدار که به اندازه‌ای تاثیرگذار بود که گویی در ردیف اول اپرای متروپولیتن نشسته‌اید.

صحنه های اکشن در Top Gun: Maverick Sounds، Music و افکت های صوتی در ابعاد مختلف صحنه های گفتگوی مستقیم در فیلم های دیگر و تعداد موسیقی در انکانتو کم تر از این نبود.آیا می توانید با صرف پول بیشتر، صدای A95K را حتی بهتر کنید؟اما این یکی از آن تلویزیون های کمیابی است که هیچ کس به جز سخت ترین دیوایس ها نیازی به نگرانی نخواهد دید.

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: گیمینگ

اگر یک ناحیه وجود داشته باشد که A95K به طور کامل در آن ناحیه حکمرانی نکند، آن ناحیه با تاخیر ورودی سر و کار دارد. اشتباه نکنید: زمان 16.2 ثانیه ای آن (که با تستر تاخیر لئو بادنار سنجیده می شود) برای یک تجربه رضایت بخش از بازی، کاملا پایین تر از آستانه 20 ثانیه ای ما است.اما امیدواریم که سونی باعرضه گوشی های رده بالای این چنینی بتواند زمان را به آستانه برتری خود برساند، همانطور که در حال حاضر این قاعده وجود دارد نه استثنا در مورد جدیدترین گوشی های سامسونگ.

اما هیچ کدام از این ها بدان معنا نیست که A95K در گیمینگ هم عالی نیست.اگر کنسول خود را به یکی از پورت های 120Hz HDMI 2.1 وصل کنید، تمام مزایای مرتبط از جمله نرخ نوسازی متغیر (VRR)و حالت تاخیر کم خودکار (Auto Low Latency Mode)را دریافت می کنید.از آنجایی که سونی در مورد این کنسول صحبت می کرد، اگر آن کنسول یک پلی استیشن 5 باشد، می توانید از Auto HDR Tone Mapping برای کیفیت تصویر بهتر و حالت تصویر Auto Genre نیز استفاده کنید، چیزی که سونی آن را نسخه پیچیده تر ALLM می نامد که برای کاربردهای غیر گیمینگ طراحی شده است.

بازی سونی براویا XR A95K OLED
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

همانند بسیاری از مردم، ایو زمان زیادی را صرف بازی کردن الدن رینگ کرده است، اما هیچ وقت بیشتر از زمانی که آن را روی پی سی در A95K بازی می کردم، شیفته گشت و گذار در سرزمین های مختلف نشده بودم، گرافیک بازی دست نخورده بود و اکشن به طرز دیوانه واری به بهترین شکل پاسخگو بود.من فقط یک بار در ایکس باکس سری ایکس حضور داشتم و مناظر برفی بازی Assassin’s Creed Valhalla مثل قبل زنده می شد.

بررسی تلویزیون سونی براویا XR A95K OLED: رابط و ویژگی های تلویزیون هوشمند

گوگل تی وی در رقابت جدی برای ساده ترین، تمیزترین و غنی ترین رابط کاربری تلویزیون های هوشمند قرار دارد.ساده و سریع برای مسیریابی، آسان برای جستجو، و مهارت در ارائه گزینه های جدید و جدید بدون دردسر، پیدا کردن و تماشای فیلم، برنامه های تلویزیونی و هر چیز دیگری را به یک نسیم تبدیل می کند.

منوی OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

عناوین اصلی را درست در سطح چشم قرار می دهد، برنامه های شما را در زیر آن قرار می دهد، سپس عناوینی که دیگر نیازی به دیدنشان ندارید را لیست می کند.لینک های Search، Live، Movies، Shows، Apps، Personal Library و پیشنهادهای اختصاصی سونی در بالای صفحه نمایش قرار دارند.و یکپارچه شدن تلویزیون های گوگل با دستیار گوگل به شما کمک بیشتری می کند و به شما اجازه می دهد تا به راحتی در تلویزیون مانند گوشی یا کامپیوتر خود به جستجو بپردازید.

منوی OLED سونی براویا XR A95K
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

یکی از ویژگی های A95K عضویت دو ساله در Bravia Core، سرویس استریم اختصاصی سونی به همراه 10 فیلم برای بازسازی است.این یک موهبت آمیخته است.Bravia Core هم مثل تمام سرویس های تولید کننده، باتوجه به این که چه چیزهای دیگری برای تماشا کردن وجود دارد، غیر ضروری است و بیشتر کاتالوگ آن الهام بخش نیست.(برجسته ترین عناوین اخیری که من متوجه آن ها شدم شامل Ghostbusters: Afterlife، The Witcher، Uncharted و Morphius، اگر این موضوع به شما ایده ای می دهد)اما در 4K در 80Mbps، جریان دارد، بنابراین ممکن است برای شما ارزشش را داشته باشد.

نکته قابل توجه دیگری که با A95K به دست می آورید، Bravia Cam است.یک دوربین کوچک که به یک پورت در پنل پشتی متصل می شود و بالای تلویزیون شما قرار می گیرد، در را به روی بسیاری از امکانات جدید و سطح بالا باز می کند.این سیستم با تلویزیون کار می کند تا رنگ، روشنایی و حتی صدا را بسته به شرایط اتاق در آن لحظه (از جمله تعداد افراد و محل نشستن آن ها)تنظیم کند.شما می توانید از آن برای مکالمه ویدیویی روی صفحه ای بسیار بزرگ تر از لپ تاپ خود استفاده کنید.حتی شکل هوشمندانه ای از کنترل والدین دارد که می تواند از نزدیک شدن بیش از حد افراد به صفحه نمایش جلوگیری کند.(و نگران نباشید: یک پوشش لنز کشویی یکپارچه وجود دارد اگر تصمیم بگیرید که می خواهید حریم خصوصی داشته باشید.)

دوربین سونی براویا XR A95K OLED متصل
(اعتبار تصویر: Sony)

جذاب ترین نکته در مورد Bravia Cam، ژست های حرکتی آن است تا بتوانید بدون نیاز به ریموت کنترل، عملکردهای کلیدی تلویزیون را کنترل کنید.تنها کاری که انجام می دهید این است که دست خود را بالا بیاورید تا دوربین ها را ببینید، سپس آن را به بالا، پایین، چپ یا راست حرکت دهید تا از منویی که روی صفحه ظاهر می شود چیزی را انتخاب کنید.انتخاب های دقیق به کاری که انجام می دهید بستگی دارند، اما می توانند شامل تنظیم حجم صدا، تغییر کانال، یا پخش یا توقف یک ویدیو باشند؛ یک مشت بسته قدرت را خاموش می کند؛ و شما می توانید از انگشت اشاره خود برای حرکت به سمت یک مسیر موسیقی دیگر یا حرکت سریع یا بازگشت مجدد استفاده کنید.

این ژست ها جالب هستند و هر بار که آن ها را امتحان می کردم، کار می کردند، اما متوجه شدم که آن ها بیش از آن که ارزش داشته باشند، زحمت می کشند.محدوده و سرعت دوربین ها توسط روشنایی اتاق ها محدود می شود، و یک اتاق تاریک معمولا چیزی است که من در هنگام تماشای تلویزیون می خواهم.آن ها همچنین کمی کند هستند و ثبت آن ها چند ثانیه طول می کشد، اگرچه شما می توانید تنظیماتی را برای اولویت بندی سرعت به جای دقت تغییر دهید.با من تماس بگیرید، اما استفاده از ریموت کنترل را بسیار ساده تر می بینم.

بررسی سونی براویا XR A95K OLED: کنترل از راه دور

من یکی از طرفداران پروپا قرص ریموت کنترل قبلی سونی بودم که یکی از بهترین ریموت کنترل های آن زمان بود، اما نسخه جدید حتی بهتر است.تمام سری های اخیر سونی دارای این ویژگی هستند: این مدل 6.9 اینچ طول و کم تر از 1.5 اینچ عرض دارد، کوتاه تر و باریک تر از نسل قبلی خود است، اما قابلیت های کلیدی کمی را از دست داده است.دکمه های شماره گیر، دکمه های رنگی و چند کنترل مخصوص (مانند Jump، Subtitle، Record، Fast Forward و Rewind) و همه چیز دیگر برای استفاده بهتر از فضا دوباره تنظیم شده اند.

کنترل از راه دور سونی براویا XR A95K OLED
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

دکمه های Power، TV، Settings، Input و Number همگی در بخش بالایی و بالای تاچ پد قرار دارند؛ دکمه های Back و Home به راحتی در زیر آن قرار گرفته اند.سپس دکمه Google Assistant؛ کنترل های Volume، Channel، و Mute؛ و Play، Pause، and Guide وجود دارد.در نهایت چهار دکمه میان بر برای نتفلیکس، دیزنی پلاس، آمازون پرایم ویدیو و براویا کور وجود دارد.

این دکمه آخر در مدل های دیگر با دکمه ای برای یوتیوب جایگزین شده است، اما این تنها تفاوت نیست.به عنوان بخشی از مس تر سریز، A95K باید برجسته باشد، بنابراین ریموت کنترل آن به جای مشکی، خاکستری متالیک است؛ تمام کلیدهای آن برای استفاده آسان در تاریکی، نور پس زمینه دارند؛ و اگر آن را گم کردید، فقط بگویید هی گوگل!

بررسی OLED سونی براویا XR A95K: نتیجه کلی

سونی با براویا XR A95K از خود پیشی گرفته است این شرکت تکنولوژی های قبلی خود در زمینه تصویربرداری را برداشته و آن ها را سوپرشارژ کرده است.صدا، رنگ، سرعت، رابطی که اسمش را می گذارید، A95K آن را دارد.و هر کاری که بخواهید انجام دهید، این تلویزیون در آن برتری دارد.

ال جی C2 از نظر مشخصات به آن نزدیک است (و ممکن است برای گیمینگ از آن پیشی بگیرد) و روشنایی QN95Bs سامسونگ واقعا چشم نواز است.اما من متقاعد نشده ام که A95K را به عنوان یک قرارداد بسته شده شکست دهم.کیفیت تصویر آن اکنون فوق العاده است و تنها به احتمال زیاد به صورت Rec.سال 2020 به پایان می رسد، صدای آن بهترین چیز برای حضور در آن است، و آنقدر پر از قابلیت های شهودی و آینده نگری است که روشن کردن آن مانند مراقبت از آینده است.

مدت هاست که در این زمینه فعالیت می کنم و سال هاست که با تلویزیون کار می کنم، بنابراین به راحتی تحت تاثیر قرار نمی گیرم.اما در تمام این مدت هرگز با تلویزیونی مواجه نشده ام که بخواهم بیشتر از سونی براویا XR A95K تماشا کنم.واقعا خیلی خوب است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *