شخصی یک پردازنده گرافیکی استخراج رمزنگاری Nvidia را به یک پردازنده بازی تبدیل کرد

شخصی یک پردازنده گرافیکی استخراج رمزنگاری Nvidia را به یک پردازنده بازی تبدیل کرد

امکان استفاده مجدد از یکی از GPU های مخصوص استخراج رمزارز انویدیا در یک کارت گرافیک مخصوص بازی وجود دارد، اما واقعا نباید آن طور که ماجراهای یک ماد بی باک به وضوح نشان می دهد، فکر کنید.

VideoCardz خبر از تبدیل کارت گرافیک MSI CMP 50 HX به یک مدل بازی توسط یوتیوبر اسپانیایی Sfdx Show داده است.

این کارت گرافیک گیمینگ MSI از تراشه TU102 قدرت می گیرد. این همان موتوری است که در RTX 2080 Ti یافت می شود، بنابراین یک تراشه مخصوص بازی، البته نوع متفاوتی از TU102 (با تعداد هسته های CUDA کم تر)است. اما در تئوری، این CMP 50 HX را می توان با کمی زیرکی به یک GPU بازی تبدیل کرد.

امید آن می رود که فاصله چندانی با RTX 2080 Ti نداشته باشد؛ اما واقعیت کاملا متفاوت است.

بنابراین مشکلات را در اینجا لیست کنید. اول اینکه، کارت استخراج رمزارز خروجی برای یک مانیتور ندارد (استخراج به مانیتور نیاز ندارد و توزیع آن هزینه ها را کاهش می دهد). باتوجه به این موضوع، باید آن را به سیستمی با گرافیک یکپارچه (که می تواند به یک نمایشگر متصل شود)متصل کرد و به عنوان GPU ثانویه استفاده کرد.

باتوجه به این ملاحظات سخت افزاری، CMP 50 HX به خنک کننده ای به سبک دمنده (که کم تر از ایده آل است)مجهز شده است.

مشکل بزرگ دیگر مربوط به درایورهای گرافیکی است، چرا که GPU مورد نظر توسط درایور انویدیا جی فورس شناسایی نمی شود (باتوجه به اینکه این محصول به صورت رسمی وجود ندارد). یوتیوبر برای کار کردن با GPU باید با باینری های اصلاح شده درایور سر و کله می زد، نه کاری که انجام آن آسان باشد (Sfdx Show مشاهده می کند که این یک درد واقعی بود که با ترجمه کلیپ اسپانیایی توسط گوگل انجام می شد).

درنهایت، Sfdx Show GPU استخراج را به عنوان مدل تبدیل شده جی فورس به کار گرفت؛ اما نتایج ناامیدکننده بود و آن طور که انتظار می رفت، معادل RTX 2080 نبود.

این به CMP 50 HX مربوط می شد که به 4 لاین PCIe محدود شده بود و سازنده نمی توانست از این موضوع عبور کند و حتی بررسی می کرد (با لحیم کاری در بیت های گم شده)که تراشه GPU این لاین ها را فعال نمی کند (حتی اگر در خود کارت وجود داشته باشند).

تجزیه و تحلیل: بسیار غیر عملی اما با این وجود جالب است

در نهایت باتوجه به هزینه خرید یک GPU استخراج دست دوم و پیچیدگی سرهم بندی با درایورها (هر چند به شخص ثالث دیگری گفته شده که این فرآیند را آسان تر کرده است)به علاوه دیگر نکات ذکر شده، این مسیر معقولی برای تهیه یک کارت گرافیک ارزان قیمت نیست.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک GPU جی فورس دست دوم تهیه کنید؛ به خصوص با در نظر گرفتن این نکته که کارت های گرافیک مورد استفاده ماینینگ ممکن است چندین مایل در ساعت کار کنند.

این یوتیوبر برای دریافت CMP 50 HX از AliExpress حدود 160 دلار پرداخت کرده که به معنای حدود 170 دلار / 140 دلار / AU270 دلار است. برای مثال، با این پول در آمریکا، در eBay می توانید یک RTX 2070 (اگر به سمت انویدیا نگاه کنید)را با قیمتی نه چندان بیشتر از 200 دلار، بدون هیچ گونه دردسر، لگ های متعدد و البته با فاصله بسیار کم تر از آنچه ذکر شد، تهیه کنید.

با این حال، حتی اگر آزمایش غیر عملی در این مورد باشد، بازطراحی یک کارت گرافیک مخصوص معدن کاوی قطعا جالب توجه است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *