راهکارهای بهبود دکمه Action در آیفون 15 پرو

دکمه اکشن آیفون 15 پرو و اشتباهی که اپل باید برطرف کند

وقتی آیفون 15 پرو شروع به ارسال می‌شود، چاره‌ای ندارم جز اینکه احساس کنم چیزی گم شده است. نه، من در مورد نبود شارژر در جعبه صحبت نمی‌کنم.

معرفی آیفون 15 پرو – Apple iPhone 15 Pro Action

ویژگی منحصر به فرد آیفون 15 پرو، بدون شک قبل از پیاده‌سازی آن، به دقت مورد بررسی قرار گرفت. دکمه Action به خوبی با دیگر دکمه‌های کناری آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس ترکیب شده است، منوی تنظیمات آن به خوبی طراحی شده و استفاده از آن آسان است و عملکردهای پیش‌فرض ارائه شده در زمان عرضه چندین مورد استفاده واقعاً مفید را شامل می‌شود. اما برای یک ویژگی که جایگزین سوئیچ حلقه/خاموش می‌شود، چیزی که از زمان اولین آیفون در سال 2007 وجود داشته است، اپلیکیشن کمی مبهم بوده است.

نوآوری آیفون در حال حرکت

نوآوری در آیفون کندتر از گذشته حرکت می‌کند زیرا اپل بین هر نسل از گوشی‌ها تغییرات کمتری ایجاد می‌کند و کاربران دستگاه‌های خود را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند. با این حال، دکمه Action جایگاهی برای رشد دارد و حداقل پنج بهبود احتمالی وجود دارد که اپل باید ایجاد کند، چه در آیفون‌های آینده مانند آیفون 16 سال آینده، چه در بروزرسانی به iOS 17 و چه در نسخه‌های بعدی نرم‌افزار آیفون.

بهبود حرکات دوباره ضربه و سه ضربه

آیفون 15 پرو در دست نشان داده شده است
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

همان طور که مارک اسپونر، سردبیر تک کرانچ در مراسم رونمایی از سری آیفون 15 اشاره کرد، اپل دکمه اکشن آیفون 15 پرو را تنها با اجازه دادن به شما برای اتصال یک فرمان به آن محدود کرد. شاید این کار به خاطر سادگی در هنگام معرفی دکمه Action برای اولین بار انجام شد، اما تا زمانی که بتوانید به روش‌های بیشتری نسبت به یک فشار ساده با آن تعامل داشته باشید، اپل پتانسیل دکمه Action را از بین برد.

به کاربران اجازه دهید به جای آن میانبرهای Siri و Wallet دکمه پاور را به دکمه Action اختصاص دهند

کاربران آیفون احتمالاً به دسترسی به دستیار دیجیتالی اپل یا کارت‌های پرداخت و وفاداری خود از طریق دکمه کناری عادت دارند، اما محدودیت در انتخاب کاربر به این شکل منطقی نیست. اگر آن‌ها ترجیح می‌دهند سیری را احضار کنند یا با یک دکمه اختصاصی به اپلیکیشن Wallet دسترسی داشته باشند، اپل باید این کار را تسهیل کند.

یک گزینه اقدام سفارشی ساده‌تر در کنار Shortcuts ارائه دهید

آیفون 15 پرو در دست نشان داده شده است
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

میانبرهای iOS اپلیکیشن بسیار قدرتمندی هستند، اما این چیزی نیست که کاربر عادی با نصب آن برای خود راحت باشد.یک رابط اختصاصی که به کاربر اجازه می دهد تا یک برنامه یا عملکرد خاص را با دکمه اکشن که پیش از این در اپ استور اپل وجود نداشت، تنظیم کند، به کاربران بیشتری اجازه می دهد تا از دکمه اکشن بهره بیشتری ببرند.

دسترسی به تنظیمات دکمه Action را ساده‌تر کنید

اگر تصمیم گرفتید که زمان تغییر عملکرد دکمه Action فرا رسیده است، باید به برنامه تنظیمات بروید تا این کار را انجام دهید. این کار منطقی به نظر می‌رسد و قطعاً باید یک گزینه باقی بماند، اما یک میان‌بر (شاید یکی از آن ژست‌های جدیدی که پیشنهاد دادیم) که به سرعت منوی انتخاب دکمه Action را باز می‌کند، بسیار قابل تحسین خواهد بود.

مکانش را جابجا کنید

خوانندگان کنجکاو ما نگران این هستند که دکمه اکشن بیش از حد در کنار آیفون 15 پرو، به خصوص آیفون 15 پرو مکس بزرگ‌تر، قرار گرفته باشد تا به طور خاص مفید باشد. منطقی به نظر می‌رسد که دکمه اکشن جایی باشد که به عنوان جایگزینی برای کلید خاموش قدیمی باشد، اما نباید به خاطر سنت در همان جایی بماند که هست. انتقال دکمه Action به یک نقطه پایین‌تر، چه در سمت چپ که در حال حاضر در آن قرار دارد و چه حتی در سمت راست زیر دکمه پاور، اهمیت این دکمه را برای کنترل آیفون دوچندان می‌کند و استفاده از آن را بسیار راحت‌تر می‌کند.

آیفون 15 پرو مکس در دست نشان داده شده است
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *