ترکیب هوشمند صدا و شفافیت با Adaptive Audio در ایرپادز پرو 2 و عدم حضور آن در ایرپادز مکس

ترکیب هوشمند صدا و شفافیت با Adaptive Audio در ایرپادز پرو 2 و عدم حضور آن در ایرپادز مکس

معرفی Adaptive Audio در WWDC 2023 یکی از به‌روزرسانی‌های برجسته برای محصولات اپل بود و صدا نیز از این به‌روزرسانی مستثنی نشد. در واقع، Adaptive Audio همراه با مجموعه‌ای از ویژگی‌های دیگر مفید، به AirPods Pro 2 می‌رسد. متأسفانه، تأیید شده است که این به‌روزرسانی برای AirPods Max با قیمت 549 دلاری ارائه نخواهد شد.

Adaptive Audio طراحی شده است تا با ترکیب حالت حذف نویز فعال AirPods Pro 2 با حالت شفافیت (Transparency Mode)، با محیط اطراف سازگار شود. این به‌روزرسانی همچنین با آگاهی از حجم و مکالمه شخصی‌سازی شده همراه خواهد بود و باید تجربه استفاده شما از هدفون‌ها را به‌طور خودکار تنظیم و بهبود ببخشد.

علاوه بر این، ویژگی تعویض خودکار نیز وجود دارد که تعویض هدفون‌ها بین دستگاه‌های اپل را سریعتر و آسان‌تر می‌کند. متأسفانه، این ویژگی‌ها تنها برای AirPods Pro 2 موجود است.

امکان داشتن ویژگی‌های صوتی اپل روی هدفون‌های قدیمی‌تر را نمی‌توان انتظار داشت، مهم نیست که چقدر مایل به استفاده از آن‌ها باشیم. با این حال، با توجه به قیمت بالای AirPods Max که بیشتر از قیمت یک رایانه شخصی است، ناخوشایند است که این به‌روزرسانی مفید را دریافت نکنند.

با وجود برچسب قیمت بالا، نمی‌توان نادیده گرفت که AirPods Max در حال حاضر تقریباً سه سال با سخت‌افزار مناسبی وجود دارد. این هدفون تنها یک سطح از شفافیت را دارد و از تراشه H1 اپل قدرت می‌گیرد.

به‌طور مقابل، AirPods Pro 2 در سپتامبر 2022 معرفی شد و از تراشه H2 برخوردار بود و ویژگی‌های پیشرفته‌تر ANC و شفافیت را داشت. این مسئله به‌ویژه در نظر گرفته شود که سایر هدفون‌ها نیز این به‌روزرسانی را دریافت نخواهند کرد، کاملاً واضح است.

بنابراین، اگر به ویژگی‌های صوتی قابل تنظیم اپل علاقه‌مند هستید، احتمالاً باید منتظر AirPods Max 2 باشید یا امیدوار باشید که اپل آن‌ها را به بهترین هدفون‌های بیتس اضافه کند. با توجه به اینکه انتظار نمی‌رود AirPods Max 2 تا سال‌های 2024 یا 2025 عرضه شود، گزینه دوم ممکن است بهترین امید شما باشد.

با فرض اینکه شما واقعاً مایل به استفاده از هدفون‌های ساخت اپل هستید، هدفون Bose QuietComfort Earbuds 2 نیز ویژگی مشابهی دارد و احتمالاً سایر تولیدکنندگان نیز بر روی محصولاتی مشابه کار خواهند کرد. بنابراین، باید صبر کنیم و ببینیم که همه اینها چگونه پیش می‌رود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *