آپگرید عظیم هوش مصنوعی Siri در WWDC 2024 – گفتگوهای طبیعی و خدمات جدید خلق اپل

آپگرید عظیم هوش مصنوعی Siri در WWDC 2024 – گفتگوهای طبیعی و خدمات جدید خلق اپل

اگر شایعات جدید صحت داشته باشند، دستیار صوتی اپل یعنی سیری می تواند در WWDC ارتقا بزرگی پیدا کند. گزارش ها نشان می دهند که این ابزار هوش مصنوعی قادر به برگزاری مکالمات طبیعی و تولید محتوا خواهد بود.

منابعی که با جمع بندی اخبار فن آوری صحبت می کنند، می گویند توسعه دهندگان اپل پیشرفت قابل توجهی در یکپارچه سازی مدل زبان بزرگ مبتنی بر آژاکس در سیری داشته اند. این ها ارتقاهای شایعه شده (ترجمه و ویرایش شده برای وضوح)هستند.

  • نسخه هوش مصنوعی سیری از مدل مبتنی بر آژاکس اپل در WWDC معرفی خواهد شد
  • اضافه شدن قابلیت های شخصی سازی بیشتر و مکالمه طبیعی به سیری
  • اضافه شدن مدیریت کارآمد بین دستگاه هایی مانند آیفون های مختلف اپل
  • سرویس جدید آفرینش ویژه اپل اضافه می شود
  • اضافه شدن سرویس های ارتباطی بین سرویس های مختلف خارجی
  • برخی سرویس ها یا کارکردها بین سرویس های اشتراک متفاوت است.

سیری به دلیل محدودیت های حریم خصوصی اپل که نیازمند نگهداری و پردازش داده ها روی دستگاه است، از برخی دیگر از دستیاره ای صوتی عقب مانده است. با این حال، پیشرفت های اخیر در مدیریت حافظه به این معنی است که انواع مدل های هوش مصنوعی که به ChatGPT قدرت می دهند، می توانند روی آیفون اجرا شوند.

پیشرفت های بزرگ چیست؟

اپل در ماه های اخیر چندین پروژه هوش مصنوعی را منتشر کرده که از جمله آن ها می توان به یک مدل چند وجهی به نام فرت با برخی از قابلیت های مشابه GPT – 4 قدرتمند OpenAI اشاره کرد.

این شرکت همچنین تحقیقاتی را در مورد اجرای محلی مدل ها به اشتراک گذاشته و ابزاری به نام MLX را منتشر کرده که کار با طیف وسیعی از ابزارهای هوش مصنوعی را در مک بوک های اپل سیلیکون آسان تر می کند. همچنین شایعاتی مبنی بر ارتقا میکروفون آیفون برای سیری در آینده وجود دارد.

مهم ترین آن ها کشف جدیدی بود که به مدل های زبانی بزرگ اجازه می داد از حافظه فلش استفاده کنند که در آن برنامه ها و داده ها ذخیره می شوند. این به آن ها اجازه می دهد 4 تا 5 برابر سریع تر اجرا شوند و زمان پاسخ دهی را بهبود بخشند.

چه زمانی این در سیری گنجانده می شود؟

اپل مدتی است که هیچ تغییر قابل توجهی در عملکرد اصلی سیری ایجاد نکرده است. از زمان عرضه ChatGPT در نوامبر 2022 آنچه کاربران از یک چت بات انتظار دارند تغییر کرده است.

آمازون در حال کار روی یک الکسای بزرگ مبتنی بر مدل زبانی است که انتظار می رود امسال عرضه شود و گوگل در حال یکپارچه سازی چت بات خود در Assistant است. شایعات اخیر همچنین به این موضوع اشاره دارند که OpenAI در حال کار روی نسخه ای از ChatGPT است که می تواند جایگزین Assistant به عنوان هوش مصنوعی برای اندروید شود.

این ابزارها از توانایی پردازش داده ها در فضای ابری به جای تکیه بر تراشه ها و قابلیت های آنبورد بهره می برند. با این حال، وقتی اپل سیری را ارتقا می دهد تا مغز LLM داشته باشد، احتمالا بر تمام داده هایی که هنوز در گوشی با استفاده از موتور عصبی درون صفحه ای مدیریت می شوند، اصرار خواهد داشت.

جدیدترین شایعات حاکی از آن است که سیری ارتقا یافته می تواند در WWDC با ویژگی های موجود در دستگاه ها عرضه شود و به شما اجازه می دهد تا مکالمه ای را از آیفون خود در مک بوک یا آیپد ادامه دهید. همچنین می توان شاهد یک سرویس هوش مصنوعی جدید مرتبط با میانبرها بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *