هفت کاربرد جالب برای ویژگی Visual Look Up آیفون

هفت کاربرد جالب برای ویژگی Visual Look Up آیفون

Visual Look Up نسخه اپل از Google Lens است که درست در آیفون شما تعبیه شده است. این بدان معناست که می تواند عکس ها و ویدیوهای شما را به صورت هوشمند اسکن کند تا سوژه ها را شناسایی کند و آنها را به صورت آنلاین برای شما جستجو کند. اساساً، اگر به چیزی نگاه می کنید و فکر می کنید “این چیست؟”، Visual Look Up آنجاست تا به شما بگوید.

با این حال، این ویژگی فقط از تشخیص سوژه خود برای جستجوی چیزها به صورت آنلاین استفاده نمی کند. هنگامی که Visual Look Up سوژه ای را شناسایی کرد، حتی به شما امکان می دهد آن سوژه را از یک تصویر بیرون بیاورید و در سایر برنامه ها از آن استفاده کنید.

بهترین خبر این است که اپل با هر تکرار iOS عملکردهای جدیدی را به Visual Look Up اضافه می کند. به ویژه با iOS 16 و iOS 17، ما کاربردهای بسیار فوق العاده ای برای این ابزار به دست آوردیم.

با توجه به این موضوع، در اینجا 7 مورد از روش های مورد علاقه من برای استفاده از Visual Look Up آورده شده است.

نحوه استفاده از Visual Look Up

قبل از اینکه شروع کنیم، شاید از خود بپرسید که چگونه حتی از Visual Look Up استفاده کنید. در همه موارد تقریباً یکسان است (به جز بلند کردن سوژه ها که در زیر به آن خواهیم پرداخت). تنها کاری که باید انجام دهید این است:

تصویری که نحوه رمزگشایی دستورالعمل‌های ماشین لباس‌شویی را با استفاده از Visual Look Up در آیفون نشان می‌دهد
(اعتبار تصویر: Future )

1. از سوژه ای که می خواهید شناسایی کنید عکس یا فیلم بگیرید، سپس تصویر/فیلم را در Photos باز کنید.

2. اکنون، روی دکمه “i” در پنل ابزارهای پایین ضربه بزنید (دکمه “i” ممکن است به نمادی از هر چیزی که عکس گرفته اید، مانند لباس یا گیاه تغییر کرده باشد).

تصویری که نحوه رمزگشایی دستورالعمل‌های ماشین لباس‌شویی را با استفاده از Visual Look Up در آیفون نشان می‌دهد
(اعتبار تصویر: Future )

3. در صفحه بعد، روی Look Up [subject] ضربه بزنید.

4. و نتایج خود را مشاهده کنید.

با این کار، بیایید به 7 روش عالی برای استفاده از این ویژگی تشخیص قدرتمند نگاه کنیم.

1. گیاهان را شناسایی کنید

اسکرین شات نحوه استفاده از iOS Visual Look Up را نشان می دهد
(Image: Future)

آیا تا به حال گیاهی را دیده اید که دوست دارید در خانه یا باغ خود داشته باشید، اما نمی دانید چه بود؟ به جز دزدیدن گیاه و بردن آن به خانه، یا پرسیدن از کسی، ممکن است از نظر تاریخی دشوار باشد که بفهمید آن گیاه چه بوده است تا یکی برای خودتان تهیه کنید.

با Visual Look Up، می توانید به سادگی از یک گیاه عکس بگیرید تا تمام گونه هایی را که می تواند پیدا کنید!

2. حیوانات خانگی را شناسایی کنید

اسکرین شات مراحل مورد نیاز برای جستجوی سگ در آیفون را نشان می دهد
(Image: Future)

اگر عاشق حیوانات هستید، Visual Look Up می تواند سگ ها، گربه ها و سایر حیوانات خانگی را شناسایی کند تا بتوانید متوجه شوید چه نژادی هستند. این بسیار مفید است اگر به عنوان مثال به یک سگ با نژاد مختلط نگاه می کنید و می خواهید بفهمید کدام دو (یا بیشتر) نژاد با هم مخلوط شده اند. این جستجو کمی متفاوت عمل می کند: می توانید از روش فوق برای جستجوی سگ ها استفاده کنید، اما همچنین متوجه خواهید شد که یک نماد پنجه روی حیوانات خانگی شناسایی شده ظاهر می شود – برای انجام جستجو روی آن ضربه بزنید.

3. شناسایی دستورالعمل های شستشو

اسکرین شات نحوه استفاده از Visual Look Up برای رمزگشایی دستورالعمل‌های لباسشویی در آیفون را نشان می‌دهد
(Image: Future)

این یکی از تغییرات مورد علاقه من است که با iOS 17 ارائه شد. اگر شبیه من هستید، نمادهای برچسب لباسشویی شبیه به یک زبان بیگانه هستند. اوضاع حتی بدتر می شود زمانی که لباس هایی دارید که از کشور دیگری آمده اند، زیرا نمادها اغلب با نمادهایی که روی لباس های منطقه خانه خود می بینید متفاوت هستند. خوشبختانه، iOS 17 می تواند این نمادها را برای شما رمزگشایی کند تا از کوچک کردن همه لباس های خود در شستشو جلوگیری کنید.

4. تشخیص مشکلات موتور

اسکرین شات نحوه استفاده از Visual Look Up برای شناسایی چراغ های داشبورد در آیفون را نشان می دهد
(Image: Future)

اگر یک متخصص تعمیر خودرو نیستید، چراغ های هشدار دهنده داشبورد می توانند بسیار ترسناک باشند. اگر مبتدی هستید یا دفترچه راهنمای خود را در دست ندارید، نمادهای زیادی وجود دارند که فوراً معنای آنها واضح نیست. برخی از آنها حتی می توانند برای وسیله نقلیه شما به معنای نابودی قریب الوقوع باشند. از iOS 17، اکنون می توانید از آیفون خود برای مطلع شدن از معنای این نمادها استفاده کنید، بنابراین می دانید که آیا فقط باید روغن خود را پر کنید یا با مکانیک خود تماس بگیرید.

5. غذا را شناسایی کنید و دستور غذا پیدا کنید

اسکرین شات نحوه شناسایی غذا در آیفون با استفاده از جستجوی بصری را نشان می دهد
(Image: Future)

با این حال یکی دیگر از قابلیت های iOS 17 امکان جستجوی غذا است. من این یکی را به خصوص در هنگام سفر مفید یافتم، زیرا نمی دانستم چه غذاهای خاصی هستند (و بنابراین چه چیزی را باید سفارش داد) Visual Look Up اکنون می تواند یک غذا را از یک عکس تشخیص دهد، اما بهتر از آن می تواند دستور پخت غذا را نیز برای شما پیدا کند، که به شما اجازه می دهد آن را برای خودتان در خانه بسازید!

6. سوژه ها را از عکس بردارید

اسکرین شات نحوه استفاده از iOS Visual Look Up را نشان می دهد
(Image: Future)

این ویژگی با iOS 16 پیاده شد و یکی از ویژگی های برجسته آن انتشار بود. Visual Look Up می تواند از قدرت تشخیص خود برای شناسایی سوژه ها و حذف آن ها از عکس شما استفاده کند. سپس می توانید آن ها را در برنامه های مختلف مانند Notes یا Messages پیست کنید. کار مورد علاقه من بلند کردن سوژه ها و انداختن آن ها در واتس اپ است، جایی که تبدیل به استیکرهای خنده دار یا بامزه می شوند که می توانم بارها از آن ها استفاده کنم.

همان طور که قبلا در مقاله اشاره کردم، این یکی کمی متفاوت عمل می کند تا صرفا به یک سوژه نگاه کنید. برای بلند کردن یک سوژه، عکس را باز کنید و روی سوژه ای که می خواهید جدا کنید، فشار طولانی وارد کنید. خواهید دید که تصویر اصلی را برداشته و با انگشت خود حرکت می کند. با نگه داشتن انگشت خود روی صفحه در تمام مدت، از انگشت دوم برای سوایپ به سمت بالا و باز کردن یک اپلیکیشن دیگر استفاده کنید، سپس انگشت اول خود را رها کنید تا تصویر برداشته شده در آن اپلیکیشن رها شود.

7. شناسایی و بلند کردن سوژه ها در ویدئو

اسکرین شات نحوه استفاده از iOS Visual Look Up در ویدیو را نشان می دهد
(Image: Future)

ویدیوها چه هستند؟ ساده: آن ها فقط مجموعه ای از تصاویر ساکن هستند. به این ترتیب، کاملا منطقی به نظر می رسد که iOS بتواند یک نگاه بصری به ویدیوها و همچنین استوری ها داشته باشد. این کار دقیقا مشابه فرآیند استاندارد Look Up عمل می کند، بنابراین مراحل بالا را دنبال کنید. حتی می توانید سوژه ها را درست مانند عکس ها از ویدیوها حذف کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *