همه شایعات منتشر شده از سامسونگ گلکسی اس 23 تا به الان


سامسونگ گلکسی اس 23 از راه می رسد که سال شلوغی را برای گوشی های سامسونگ آغاز کند و با رقابت سختی برای شروع مواجه خواهد شد.

در میان جدیدترین به روزرسانی های فرم ور گلکسی اس 22، گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس بسیار تکراری تر از آن بودند که نوآورانه باشند؛ اما گلکسی S22 اولترا چنین مشکلی نداشت و همچنین سامسونگ گلکسی نوت را دوباره زنده کرد.

با گذشت یک ماه از عرضه احتمالی سری بعدی گوشی های سامسونگ، اکنون شایعات در مورد گلکسی اس 23 به اوج خود رسیده است.بنابراین ما می خواستیم آنچه را که می خواهیم از گوشی های آینده ببینیم به اشتراک بگذاریم. هرآنچه باید پیش از ورود گلکسی اس 23 بدانید

آخرین اخبار از سامسونگ گلکسی اس 23 (31 دسامبر)

  • آمار عرضه گلکسی S23 برای شروع یک سال شلوغ برای گوشی های هوشمند سامسونگ است.
  • رنگ‌های تایید شده برای طیف گلکسی S23 ممکن است جدید باشند.
  • یک خبر جدید بیشتر به تراشه اورکلاک شده برای سری گلکسی S23 سامسونگ اشاره می کند.

تاریخ احتمالی عرضه Samsung Galaxy S23

تاریخ عرضه و تاریخ عرضه گلکسی اس 23 سامسونگ با شایعات مختلفی همراه شده است.اما به گفته افشاگر معتبر حوزه فن آوری، Ice Universe، گلکسی اس 23 در تاریخ 1 فوریه در رویداد گلکسی آنپکد معرفی خواهد شد. ما احساس می کنیم که این یک نکته نسبتا قوی است و با پنجره های عرضه قبلی سامسونگ برای گوشی های سری گلکسی اس 21 مطابقت دارد.دعوت به چنین رویدادی احتمالا در اواسط ماه ژانویه صورت خواهد گرفت.

در مورد تاریخ عرضه باید بگوییم که پیش فروش سامسونگ گلکسی اس 23 می تواند از ماه فوریه آغاز شود.تاریخ عرضه گلکسی اس 23 می تواند 17 فوریه باشد این اتفاق در حالی رخ می دهد که دو هفته پس از برگزاری مراسم Unpacked، گوشی های یادشده معرفی شدند.

طراحی سامسونگ گلکسی اس 23

تصاویر لو رفته از ماکت ساختگی سری گلکسی S23 سامسونگ
(اعتبار تصویر: SlashLeaks)

از نظر طراحی، به نظر می رسد ترکیب گلکسی S23 تا حد زیادی ظاهر گلکسی S22 را حفظ خواهد کرد و به خصوص سامسونگ گلکسی S23 اولترا شباهت زیادی به نسل قبلی خود دارد.یکی از افشاگران به نام Ice Universe اعلام کرده این گوشی هوشمند ابعادی برابر با 6.43 * 3.07 * 0.35 اینچ دارد که نسبت به ابعاد 6.42 * 3.06 * 0.35 اینچ گلکسی S22 اولترا یک افزایش جزئی محسوب می شود. همه این ها در حالی است که شایعه دوربین جدیدی به گوش می رسد که به نوعی می توان آن را یک ماژول دوربین بزرگ تر و در نتیجه یک گوشی کلی ضخیم تر دانست.

از زمان انتشار این شایعه، Ice Universe نگاه دقیق تری به آن داشته و فکر می کند دلیل ضخیم تر شدن گوشی این است که سامسونگ می تواند ضخامت بدنه گلکسی اس 23 را افزایش دهد.ما هنوز نمی دانیم که چرا ضخامت ناچ احتمالا افزایش خواهد یافت؛ می تواند حرکتی برای افزایش دوام و خمیدگی باشد؛ بنابراین با نزدیک تر شدن به زمان عرضه گوشی باید مراقب آن باشیم.

باتوجه به اینکه این شایعات چه معنایی برای ظاهر واقعی اس 23 اولترا دارند، رندرهای فاش شده گلکسی اس 23 اولترا طراحی احتمالی پرچم دار آینده را نشان می دهند.ما یک گوشی مشکی رنگ را می بینیم که شباهت زیادی به گلکسی S22 اولترا دارد که پیش از این معرفی شده بود، اگرچه Ice Universe در توییتی جدید اظهار داشته که ممکن است تفاوت هایی بین این رندرها و محصول نهایی وجود داشته باشد، از جمله حلقه های فلزی برجسته تر در اطراف دوربین ها و یک نمایشگر مسطح و کناره ها.

همچنین از آن زمان شاهد فاش شدن تصاویری از واحدهای ساختگی احتمالی بوده ایم.در حالی که این واحدهای ساختگی را می توان از تصاویر CAD که برای طراحی موارد فاش شده مورد استفاده قرار گرفته اند، ایجاد کرد، اما این واحدها هنوز هم می توانند تا حد زیادی دقیق باشند، زیرا سازندگان کیس می خواهند تنها واحدهایی را براساس طرح هایی که مطمئن هستند دقیق خواهند بود، تولید کنند.

اگر این واحدهای ساختگی دقیق باشند، انتظار تغییرات گسترده در طراحی S23 و S23 پلاس در مقایسه با همتایان S22 خود را نداشته باشید.اما این بدان معنا نیست که تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.در این رندرها، به نظر می رسد گلکسی S23 و گلکسی S23 پلاس جایگاه دوربین اصلی خود را از دست داده اند و در عوض مانند سامسونگ گلکسی S22 اولترا به صورت تک لنز قرار گرفته اند.

تصاویر لو رفته از ماکت ساختگی سری گلکسی S23 سامسونگ
(اعتبار تصویر: SlashLeaks)

براساس افشاگری دیگر از سوی Ice Universe که ادعا می کند سری سامسونگ گلکسی S23 شباهت زیادی به سری قبلی S22 خواهد داشت، طراحی کاملا مشابهی برای مدل های S23 در نظر گرفته نشده است.از ابعاد گوشی گرفته تا اندازه صفحه نمایش، همگی تقریبا با مدل های قبلی خود یک سان هستند.براساس اطلاعات منتشر شده، گلکسی اس 23 دارای صفحه نمایش 6.1 اینچی 1080×2340، گلکسی اس 23 پلاس دارای صفحه نمایش 6.6 اینچی 1080×2340 و اس 23 اولترا دارای صفحه نمایش 6.8 اینچی 1440×3088 خواهد بود.برای مقایسه، این دقیقا همان چیزی است که گلکسی S22، S22 پلاس و S22 اولترا در حال حاضر ارائه می دهند.یکی از تغییرات احتمالی برای اولترا، وزن آن است که ممکن است به دلیل قطعات فلزی اضافی افزایش یابد.

با این حال، Ice Universe نمایشگر را یکی از تنها مواردی دانست که در گلکسی اس 22 اولترا در مقایسه با اس 22 اولترا ارتقا خواهد یافت.او نگفت که چگونه، اما ما فرض می کنیم که به جای رزولوشن جدید یا نرخ تازه سازی بالاتر، چیزی جزئی مانند بهره وری برق یا روشنایی خواهد بود.

ما اشاره ای به یک ویژگی داریم که صفحه نمایش S23 می تواند آن را ارتقا دهد.براساس گفته های افشاگر معروف تویی تر، کل S23 می تواند حسگر اثر انگشت ارتقایافته ای داشته باشد.این جدیدترین حسگر اثر انگشت Qualcomm 3D Sonic Max خواهد بود که ابعادی 17 برابر بزرگ تر از حسگر اثر انگشت فعلی مورد استفاده توسط سامسونگ دارد.حتی می تواند امکان اسکن چندین اثر انگشت به صورت همزمان را فراهم کند.

گلکسی اس 23 و اس 23 پلاس ممکن است وقتی آن ها را برعکس می کنید، متفاوت به نظر برسند.رندرهای جدید براساس رندرهای OnLeaks گوشی هایی با سنسورهای دوربین تکی را نشان می دهند که ظاهر S22 اولترا را منعکس می کنند.به علاوه، به نظر می رسد کیس های جدید فاش شده که برای هر سه مدل گلکسی اس 23 طراحی شده اند، از این رندرها پشتیبانی می کنند.

تصاویر لو رفته از ماکت ساختگی سری گلکسی S23 سامسونگ
(اعتبار تصویر: OnLeaks/Digit)

برای انتخاب رنگ، به نظر می رسد که حداقل چهار رنگ در اختیار خواهیم داشت.ظاهرا این رنگ ها بژ، مشکی، سبز و صورتی روشن خواهند بود که در هر سه مدل خانواده S23 در دسترس خواهند بود.در حالی که ما هنوز این رنگ ها را برای اس 23 و اس 23 پلاس تایید نکرده ایم، یک نشت رنگ جدید اس پن نشان می دهد که این رنگ ها گزینه های رنگی برای اس 23 اولترا خواهند بود.

به تازگی رندرهای منتسب به گلکسی اس 23 که سامسونگ از آن ها برای بازاریابی گوشی های گلکسی اس 23 استفاده خواهد کرد، فاش شده است.این رنگ ها ظاهرا طلایی برای S23، صورتی برای S23 Plus و سبز برای S23 Ultra خواهند بود.

راهنمای تمام رنگ های شایعه شده گلکسی اس 23 را تاکنون مطالعه کنید

دوربین های سامسونگ گلکسی اس 23

بررسی galaxy s22 plus
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

چندین شایعه ادعا کرده اند که سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا یک دوربین 200 مگاپیکسلی خواهد داشت که نسبت به دوربین 108 مگاپیکسلی گلکسی اس 22 اولترا افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

این شایعه دوربین در گذشته شتاب زیادی به خود گرفته است، با این حال یک افشاگر دیگر می گوید ممکن است این سنسور نسل دوم ISOCELL HP3 سامسونگ نباشد، بلکه ISOCELL HP1 قدیمی تر باشد.

اما نکته جدیدتر این است که گلکسی اس 23 اولترا آماده دریافت یک دوربین 200 MP در قالب یک سنسور منتشر نشده از سامسونگ است که بعدها ادعا شد ISOCELL HP2 است که هر دو سنسور 200MP موجود HP1 و HP3 که این شرکت می سازد را شکست خواهد داد.

این می تواند خبر خوبی برای گوشی پرچمدار بعدی سامسونگ باشد.Samsung HP3 یک سنسور میان رده است و HP1 سنسوری بزرگ تر و بهینه تر است که انتظار می رود در Motorola X30 Pro یا Motorola Edge 30 Ultra به کار گرفته شود.سامسونگ در تلاش برای بهتر بودن از رقیب خود، می تواند سنسور دیگری را برای پرچمدار خود برنامه ریزی کند.

اگر در مورد قابلیت های این سنسور کنجکاو هستید، سامسونگ ویدیویی از سنسور دوربین 200MP HP1 را در عمل با گرفتن عکس از یک گربه و سپس منفجر کردن آن تصویر برای قرار دادن یک بوم 28 * 22 متری که از کنار یک ساختمان آویزان شده بود، نشان داده است.البته به سختی می توان در یک ویدیو در یوتیوب و نه به صورت شخصی تشخیص داد، اما تصویر فوق العاده به نظر می رسد.به نظر می رسد جزئیات بسیار ریز هستند و تک تک موهای گربه انتخاب شده اند.

دوربین سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا از سمت چپ
(اعتبار تصویر: فیوچر)

این چیزی است که حتی دوربین برخی از بهترین گوشی ها به دلیل تعداد مگاپیکسل کم تر آن ها می تواند با آن دست و پنجه نرم کند.ویدیوی سامسونگی ها قطعا نشان می دهد که یک دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی می تواند کلید باز کردن قفل بیشتر عکاسی با گوشی های گلکسی باشد.

یکی از افشاگران جزئیات بیشتری درباره دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا منتشر کرده و به این موضوع اشاره کرده است که این گوشی می تواند از آیفون 14 پرو استفاده کند.Ice Universe در تویی تر خود نوشته است که “100 تایید شده است” که این گوشی از یک دوربین 200 مگاپیکسلی با پیکسل هایی به اندازه 0.6 میکرومتر به همراه دیافراگم بزرگ تر f / 1.7 برای ثبت نور بیشتر بهره خواهد برد.این موضوع نشان دهنده افزایش تقریبا ناچیز اندازه سنسور دوربین S22 اولترا است اما ظاهرا کمی بزرگ تر از سنسور دوربین 48 مگاپیکسلی است که آیفون 14 پرو از آن بهره می برد.

Ice Universe پیش تر مدعی شده بود که این دوربین می تواند عکس هایی با رزولوشن 12.5MP و 200MP بگیرد، اما نه 50MP.خوشبختانه به لطف وجود یک دکمه 50MP در اپلیکیشن دوربین سامسونگ، این مشکل برطرف شده است.IU همچنین گفته است که دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی اس 23 اولترا می تواند در گرفتن عکس های کم نور بسیار بهتر از حد انتظار باشد.

در واقع Ice Universe ادعا می کند که دوربین گلکسی اس 22 اولترا بزرگ ترین جهش در عکاسی در 5 سال اخیر خواهد بود.این ستایش بالا به طور خاص برای حالت شب است که ظاهرا می تواند در محیطی که تقریبا هیچ نوری ندارد، عکس برداری 5 ثانیه ای اس 22 اولترا بسیار بهتر از 6 ثانیه ای اس 22 اولترا است که نه تنها روشن تر است، بلکه از نظر کیفیت تصویر نیز به طور قابل توجهی بهبود یافته است.Ice Universe ادعا می کند که خودش دوربین 200MP را در عمل دیده و می گوید که این دوربین از سایر دوربین های 200MP بهتر است.با این حال، هنوز هم ممکن است در مقایسه با گوگل پیکسل 7 پرو که ظاهرا عملکرد HDR بهتری برای افزایش هایلایت ها و سایه های خود دارد، رنگ پریده باشد.

شایعه دیگری از GalaxyClub ادعا می کند که گلکسی اس 23 و اس 23 پلاس هر دو با دوربین جلوی 12 مگاپیکسلی عرضه خواهند شد و شایعه بعدی می گوید که این دوربین در اس 23 اولترا نیز وجود خواهد داشت.از زمان عرضه سامسونگ گلکسی اس 10 در سال 2019، این اولین باری است که هر دو مدل ارتقا رزولوشن سلفی را تجربه می کنند.

هنوز مشخص نیست که این شایعه مربوط به چه ارتقاهای دیگری است و آیا صحت دارد یا خیر.باتوجه به اینکه گلکسی S22 اولترا از دوربین جلوی 40 مگاپیکسلی بهره می برد، زمان آن رسیده که سامسونگ قدرت عکاسی را به دو مدل ارزان تر اضافه کند.

در مورد دوربین های تله فوتو و فوق عریض، خود را برای هیچ تغییری آماده نکنید.منابع گلکسی کلاب می گویند که گلکسی S23 و S23 پلاس مانند S22 و S22 پلاس از یک دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد و گلکسی S23 اولترا نیز دوربین زوم اپتیکال 10 برابری خود را حفظ خواهد کرد.همچنین شنیده ایم که این دو لنز تله فوتو می توانند 12 MP رزولوشن داشته باشند، اما این موضوع می تواند به این دلیل باشد که سامسونگ تصاویر را از سنسورهای 10MP موجود خود بزرگ نمایی خواهد کرد.

در مورد دوربین اولتراواید، GalaxyClub باز هم ادعا می کند که S23 و S23 پلاس با سنسورهای 12 مگاپیکسلی خواهند ماند.خبری از دوربین فوق عریض اس 23 اولترا نیست، هرچند انتظار داریم این دوربین نیز تغییر نکند.

عکس 200 مگاپیکسلی در سمت چپ و تصویر 108 مگاپیکسلی در سمت راست، هر دو با بزرگنمایی 16 برابر.
سمت چپ: 200 مگاپیکسل؛ سمت راست: 108 مگاپیکسل (اعتبار تصویر: Ice Universe/Weibo)

با شایعه ارتقا دوربین اصلی گلکسی اس 22 اولترا، بسیاری از افراد هیجان زده می شوند تا ببینند این دوربین چه کاری می تواند انجام دهد.خوشبختانه، شاید فقط یک ایده داشته باشیم.افشاگر معروف سامسونگ، Ice Universe به ویبو رفت تا تصویر مقایسه ای بین دو دوربین، یکی با سنسور 200 مگاپیکسلی و دیگری با سنسور 108 مگاپیکسلی را نشان دهد.

در حالی که این افشاگر به صراحت نمی گوید این ها به ترتیب گلکسی اس 22 اولترا و گلکسی اس 22 اولترا هستند، به شدت به این موضوع اشاره می کند.تصویر تا بزرگنمایی 16زوم می شود و قابلیت افزایش هوش مصنوعی غیرفعال می شود.شما می توانید تفاوت های عکس بالا را به وضوح ببینید.عکس 200MP تمیزتر با فازی کم تر و فوکوس شارپ تر است.

در بخش ویدئو، گلکسی اس 23 از حالت جدید 30 فریم بر ثانیه برای ضبط ویدئو 8K خبر داده است.در حالی که ضبط ویدیو 8K ممکن است برای اکثر افراد بیش از حد خسته کننده به نظر برسد، برای تولیدکنندگان محتوا می تواند انعطاف پذیری بیشتری را در هنگام ویرایش ویدیوها فعال کند و یک حالت 30 fps یک گزینه نرخ فریم جدید را بدون فشار به 60 fps ارائه می دهد، که ممکن است برخی آن را در هنگام نمایش کمی عجیب بدانند.

چیپست و عملکرد سامسونگ گلکسی S23

اگر سامسونگ به روش گذشته خود برای انجام کارها پایبند بماند، گلکسی S23 با آخرین پردازنده کوالکام کار خواهد کرد.و آن اسنپدراگون 8 نسل 2 خواهد بود که این تراشه ساز در ماه نوامبر از آن رونمایی کرد.علاوه بر بهبود عملکرد و قدرت نسبت به نسل گذشته اسنپدراگون 8، می توان انتظار یک موتور هوش مصنوعی پیشرفته تر و یک پردازنده سیگنال تصویر را داشت که مجموعه ای از قابلیت های جذاب دوربین را معرفی می کند.

عکس تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2
(اعتبار تصویر: فیوچر)

گوشی های گذشته گلکسی اس در بازارهای خارج از آمریکا از تراشه های اکسینوس استفاده کرده اند.اما کوالکام اعلام کرده است که به صورت انحصاری سیلیکون اسنپدراگون را برای گلکسی اس 23 عرضه خواهد کرد.با این حال، که گزارش ها را ساکت نکرده است، سامسونگ در حال کار بر روی یک تراشه اگزینوس جدید است.

با این حال یکی از شایعات حاکی از آن است که گلکسی اس 23 نسخه سفارشی اسنپدراگون 8 کوالکام را دریافت می کند که به ایده یک تراشه برای تمام مناطق اعتبار بیشتری می بخشد و همچنین خبر از عملکرد بهتر گوشی های سامسونگ می دهد.

و برخی از بنچمارک های اولیه گیک بنچ 5 نشان داده اند که کل گلکسی اس 23 یک چیپست اورکلاک شده اسنپدراگون 8 نسل 2 خواهد داشت که می تواند آن ها را در سال 2023 به قدرتی جدی برای اندروید تبدیل کند.

ما شانس اجرای برخی بنچمارک های اسنپدراگون 8 نسل 2 و چیپست جدید کوالکام را داشتیم.در بسیاری از تست ها، تراشه A15 Bionic قدرت بخش آیفون 14 بود.این یک پیشرفت بسیار قابل توجه است، حتی اگر A16 بایونیک در مدل های پرو آیفون 14 هنوز هم در تعدادی از تست ها از اسنپدراگون 8 نسل 2 پیشی بگیرد.تصور بزرگ ما: فاصله بین تراشه اسنپدراگون و اپل در حال کم شدن است و این موضوع برای گلکسی اس 23 به خوبی نشان می دهد.

مدل گوشیپردازندهامتیاز تک هسته ای Geekbench 5امتیاز چند هسته ای Geekbench 5
طراحی مرجع Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2اسنپدراگون 8 نسل 215005,249
سامسونگ گلکسی اس 22 اولترااسنپدراگون 8 نسل 112403,392
اپل آیفون 14 پرو مکسA16 Bionic1,8825,333
اپل آیفون 14A15 Bionic1,7274,553
گوگل پیکسل 7 پروتانسور G210603,046
سامسونگ گلکسی زد فولد 4اسنپدراگون 8 پلاس نسل 11,3283,831

با نگاهی به شایعات فراتر از چیپست، به نظر می رسد سامسونگ در گلکسی S23 و گلکسی S23 پلاس همانند گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس تنها 8 گیگا بایت رم ارائه خواهد کرد.این موضوع باعث نشد تا از سری گلکسی S22 خوشمان نیاید، حتی زمانی که رقبا به صورت پیش فرض با رم بیشتری ظاهر می شدند.با این حال در بخش سامسونگی کمی آزاردهنده است، به علاوه رم کم تر به معنای چندوظیفگی بدتر است.

تمام این عملکرد به معنای حرارت است که گلکسی S23 باید با مکانیزم های خنک کننده داخلی از بین ببرد.به گفته یکی از منابع، گلکسی S23 اولترا مانند گلکسی S22 اولترا از سیستم خنک کننده محفظه بخار بهره خواهد برد، در حالی که گلکسی S23 پلاس از سیستم خنک کننده ضعیف تری بهره می برد.در عین حال گلکسی S22 چیزی فراتر از خمیر حرارتی معمولی و نوار گرافیتی که در تمام گوشی های هوشمند پریمیوم می بینیم، نخواهد داشت.

ارتباط ماهواره ای سامسونگ گلکسی اس 23

یک گزارش معتبر ادعا می کند که برد سامسونگ گلکسی S23 می تواند ارتباط ماهواره ای برای رسیدگی به پیام های اضطراری در زمان خارج شدن گوشی از سیگنال سلولی سنتی را دریافت کند.

به نظر آشنا می رسد؛ زیرا اپل سیستم عامل اضطراری SOS را از طریق ارتباطات ماهواره ای با آیفون 14 معرفی کرد.و به نظر می رسد سامسونگ رقیب گوشی های هوشمند خود را از میدان به در خواهد کرد، براساس گزارش سایت کره ای ET News (بازنشده در تب جدید)، سامسونگ در حال هم کاری با شرکت ارتباطات ایریدیوم (Iridium Communications)و 66 ماهواره کم مصرف خود است تا بتواند در شرایط اضطراری تماس های مشابهی را برقرار کند.

همانند آیفون 14، استفاده از ارتباطات ماهواره ای مانند اتصال از طریق شبکه معمولی شما نخواهد بود.همانطور که اپل تنها امکان ارسال پیام های متنی اضطراری SOS و اشتراک گذاری موقعیت مکانی از طریق اپ Find My را فراهم می کند، گفته می شود پیاده سازی Samsung به SMS و اشتراک گذاری تصویر با رزولوشن پایین محدود خواهد بود.احتمالا با اشتراک گذاری تصاویری از مناظر قابل شناسایی که می توانید در نزدیکی آن ها ببینید، به مشخص کردن مکان دقیق خود کمک کنید.

سامسونگ گلکسی S23: شایعات دیگر

از نظر باتری، سامسونگ S23 اولترا همان باتری S22 اولترا (از منابع متعدد)و S21 اولترا را دارد؛ که 5000 میلی آمپر ساعت است.نکته جالب توجه را می توان وجود تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 در این گوشی دانست که می تواند راه درازی را طی کند.

در مدل پایه، گلکسی اس 23 از باتری باظرف یت اندکی بهره می برد.در یکی از گزارش ها به افزایش 5 درصدی ظرفیت باتری این گوشی در مقایسه با گلکسی S22 اشاره شده است.در همین حال ممکن است S23 پلاس نیز از باتری 4500 میلی آمپر ساعتی در S22 پلاس به 4700 میلی آمپر ساعت برسد.

لیست FCC برای دستگاه هایی که با مشخصات گلکسی اس 23 و گلکسی اس 23 پلاس مطابقت دارند، این شایعات باتری را منعکس می کند.براساس این رندرها، اس 23 از باتری 3900 میلی آمپر ساعتی بهره می برد در حالی که اس 23 پلاس از باتری 4700 میلی آمپر ساعتی استفاده خواهد کرد.همین لیست نیز وجود یک چیپست کوالکام را تایید می کند که تصور می کنیم اسنپدراگون 8 نسل 2 باشد.

صحبت از عمر باتری شد، یک حالت جدید عملکرد “لایت” برای برد سامسونگ گلکسی S23 در نظر گرفته شده است.گفته می شود این حالت نه تنها عملکرد پردازنده را کاهش می دهد، بلکه آن را خنک تر نگه می دارد و در نتیجه به افزایش عمر کلی باتری کمک می کند.

طراحی جدید چیپست اسنپدراگون 8 نسل 2 که برای سری S23 در نظر گرفته شده نیز ممکن است به کارایی کمک کند، به خصوص در مقایسه با مدل های اگزینوس گلکسی S22.

در مورد سرعت شارژ، به گفته افشاگر معروف، Ice Universe، گلکسی S23 ممکن است همان سرعت شارژ 25 وات گلکسی S22، و گلکسی S23 پلاس و S23 اولترا همان سرعت شارژ 45 وات پیشین خود را داشته باشند.به نظر می رسد سامسونگ شارژ را به عنوان وجه تمایز بین مدل پایه و نسخه های پرو در نظر گرفته است.

به گفته راس یانگ، تحلیلگر DSCC، تنها نکته دیگری که شنیده ایم این است که سامسونگ ممکن است گلکسی اس 23 را به صورت داخلی با نام “الماس پروژه” خطاب کند.

سامسونگ گلکسی S23: آنچه می خواهیم ببینیم

Samsung Galaxy S22 Ultra
(اعتبار تصویر: فیوچر)

لت با آن روبرو می شود.حتی اگر چند جزئیات دیگر در مورد گلکسی اس 23 فاش شود، احتمالا برنامه های سامسونگ برای گوشی های جدید خود عملی می شود.با این وجود، هنوز هم یک لیست از ویژگی هایی که امیدواریم در ماه فوریه شاهد عرضه آن ها باشیم، در اختیار داریم.

عمر باتری بهتر

عمر باتری هر سه مدل گلکسی S22 در یک کلام ناامیدکننده است.حتی گلکسی S22 اولترا با باتری 5000 میلی آمپر ساعتی خود نمی تواند به اندازه گوشی هایی مانند وان پلاس 10 پرو یا آیفون 13 پرو مکس در تست عمر باتری گیک بنچ دوام بیاورد.گلکسی A53 میان رده هم عمر باتری درخشانی ندارد.

سامسونگ ممکن است با وان پلاس 11 پرو که در فوریه 2023 از راه می رسد، رقابت کند، بنابراین گلکسی S23 باید در زمینه عمر باتری بهتر عمل کند.انتقال توان از گلکسی S21 به گلکسی S22 (3700 میلی آمپر ساعت در مقابل 4000 میلی آمپر ساعت)و گلکسی S22 (4500 میلی آمپر ساعت در مقابل 4800 میلی آمپر ساعت)تصمیم عاقلانه ای نبود و مشخصا در آزمایش به هر دو گوشی آسیب زد.

خنک سازی بهتر

بر کسی پوشیده نیست که تراشه اسنپدراگون 8 Gen 1 داغ می کند.این موضوع باعث می شود که به خصوص در بازی های شدید با مشکلات آزاردهنده ای مواجه شود.سامسونگ همچنین به طور عمدی برخی برنامه ها را برای حفظ عملکرد سیستم مسدود کرده است.در حالی که این حرکت در نهایت برای برخی مشکوک یا کاملا شنیع به نظر می رسید، یک نکته را ثابت کرد: گلکسی S22 به خنک سازی بهتری نیاز داشت.

وان پلاس 10 پرو از سیستم خنک کننده جدیدی برخوردار است که باعث می شود گوشی بعد از مدت ها بازی کردن به طور قابل توجهی راحت تر از گلکسی S22 اولترا باشد.ما چیزی در سطح بهترین گوشی های گیمینگ نمی خواهیم، اما S22 می تواند واقعا داغ شود.امیدواریم سیستم خنک کننده شایعه شده در گلکسی S23 این مشکل را برطرف کند.

galaxy s22 plus
(اعتبار تصویر: فیوچر)

اسنپدراگون یا اگزینوس بهتر

به نظر می رسد همه ما به دنبال شکستن انحصار کوالکام در گوشی های اندرویدی در برخی نقاط جهان هستیم.قوی ترین اجرا کننده از بین بهترین گوشی های اندرویدی از تراشه های اسنپدراگون استفاده می کننددر حالی که اپل سیلیکون هنوز از برخی جهات فرسنگ ها جلوتر است، پردازنده های اگزینوس سامسونگ در بسیاری از موارد از کوالکام پایین تر هستند.

همه ما امید زیادی به پرچم دار اگزینوس 2200 با گرافیک توانمند AMD داشتیم، اما این تراشه در نهایت در بهترین حالت ضعیف بود.سامسونگ یا باید بفهمد چرا تراشه های اگزینوس از اسنپدراگون ها عقب می مانند، یا باید تسلیم شود و همه جا از اسنپدراگون ها استفاده کند.باتوجه به آنچه از نسل هشتم اسنپدراگون دیده ایم، گزینه دوم ممکن است گزینه عاقلانه تری باشد.

زوم پیوسته

یکی از مشکلات لنزهای تله فوتو در گوشی های هوشمند این است که یا از زوم اپتیکال کامل استفاده می کنید یا به دیجیتال گیر می کنید که شکاف ها را پر می کند.شایعات پیرامون گلکسی S22 اولترا نشان می داد که سامسونگ قصد دارد زوم پیوسته را معرفی کند که در آن گوشی می تواند از 1x به 10x و تمام نقاط بین آن ها برود.

ما می خواهیم شاهد معرفی این ویژگی توسط سامسونگ در هر سه مدل گلکسی اس 22 باشیم، هر چند که احساس می کنیم این ویژگی در صورت تحقق ممکن است یک ویژگی انحصاری اولترا باشد.

Samsung Galaxy S22 Ultra S Pen در پشت گوشی
(اعتبار تصویر: فیوچر)

تمایز مدل بهتر

با این حساب، گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس بسیار خسته کننده هستند.آن ها درست مانند پیشینیان خود به نظر می رسند و ویژگی های جدید زیادی ندارند.بزرگ ترین تغییر، بهبود “نایت مود” برای عکس های کم نور بود، اما تمام تلاش های سامسونگ به وضوح به گران ترین گلکسی ختم شد.

در حالی که قابل درک است، ما واقعا دوست داریم ببینیم که گلکسی اس 23 و گلکسی اس 23 چیزی به دست می آورند که آن ها را بیش از ارتقاهای تکراری می کند.چه یک طراحی تازه باشد، چه دوربین های قوی تر، یا نرخ تازه سازی صفحه نمایش که در واقع به 10 هرتز می رسد؛ چرا که گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس در واقع به جای 10 هرتز که سامسونگ در ابتدا تبلیغ کرده بود، حداقل 48 هرتز دارند.

ما نمی خواهیم گلکسی اس 23 و گلکسی اس 23 پلاس ما را اذیت کنند.با این حال گلکسی اس 22 اولترا باید چیزی جز خسته کننده باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *