سامسونگ گلکسی S23 – هر آنچه تاکنون شنیده اییم


آنچه سامسونگ ممکن است در پرچمدار سال آینده گلکسی اس بگنجاند

زمانی که گلکسی اس 23 وارد بازار شود، ما مطمئن هستیم که سامسونگ می تواند آن را با گوشی های پرچمدار جدیدش پر کند.

در میان گوشی های امسال، گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس بیش از آنکه نوآورانه باشند، تکراری به نظر می رسیدند؛ اما گلکسی S22 اولترا چنین مشکلی نداشت و گلکسی نوت را دوباره زنده کرد.

شایعات در مورد گلکسی S23 تازه شروع شده اند، اما ما می خواهیم آنچه را که در اینجا وجود دارد به علاوه آنچه که می خواهیم ببینیم به اشتراک بگذاریم. بنابراین این تمام آنچه تاکنون در مورد گلکسی اس ۲۳ شنیده ایم است، به علاوه لیست آرزوهایمان!

آخرین اخبار از سامسونگ گلکسی اس ۲۳ (31 مرداد)

  • با وجود ارتقای عمده دوربین،  سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا می تواند تقریباً شبیه به گلکسی اس 22 اولترا باشد.
  • سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا بار دیگر از دوربین 200 مگاپیکسلی بهره خواهد برد. این می تواند یک ارتقاء بزرگ باشد. 
  • گفته می شود که گلکسی اس 23 اولترا به همان اندازه باتری مدل قبلی خود – اس 22 اولترا – دارد.
  • گفته می‌شود که گلکسی اس 23 تراشه اگزینوس سامسونگ را کنار می‌گذارد که میتواند به نفع اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام باشد.

تاریخ انتشار احتمالی گلکسی اس 23 سامسونگ

گلکسی S22 در ماه فوریه عرضه شد، بنابراین انتظار جدول زمانی مشابهی را برای گلکسی S23 داریم. سری گلکسی S21 در ژانویه ۲۰۲۱ عرضه شد، اما سامسونگ باید برای گلکسی S23 FE جا باز می کرد، بنابراین احتمالا عرضه S22 را عقب انداخت.

برای گلکسی اس 23 ، این احتمالا به معنای عرضه زودهنگام در سال ۲۰۲۳ است. این روزها پنجره های انتشار گوشی بسیار قابل پیش بینی هستند و انتظار نداریم سامسونگ از این موضوع منحرف شود، هرچند همه گیری ویروس کرونا و کمبود تراشه باعث تاخیر در عرضه گوشی های جدید شده است.

شایعات اولیه سامسونگ گلکسی S23

از نظر طراحی، سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا می تواند بسیار شبیه به نسل قبلی خود باشد. به تازگی یکی از افشاگران به نام Ice Universe اعلام کرده این گوشی هوشمند ابعادی برابر با ۶.۴۳ * ۳.۰۷ * ۰.۳۵ اینچ دارد که نسبت به ابعاد ۶.۴۲ * ۳.۰۶ * ۰.۳۵ اینچ گلکسی S۲۲ اولترا افزایشی جزئی محسوب می شود. همه این ها در حالی است که به نظر می رسد با یک ماژول دوربین بزرگ تر و در نتیجه تلفنی ضخیم تر طرف خواهیم بود. صحبت از آن شد …

چندین شایعه ادعا کرده اند که سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی بهره خواهد برد که نسبت به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی گلکسی اس ۲۲ اولترا افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

این شایعه دوربین در گذشته شتاب زیادی به خود گرفته است، با این حال یک افشاگر دیگر می گوید ممکن است این سنسور نسل دوم ISOCELL HP۳ سامسونگ نباشد، بلکه ISOCELL HP۱ قدیمی تر باشد.

اما نکته جدیدتر این است که گلکسی اس ۲۳ اولترا از یک دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی بهره می برد که پیش از این ادعا شده بود ISOCELL HP۲ است که هر دو سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی HP۱ و HP۳ فعلی که این شرکت می سازد را شکست خواهد داد.

این می تواند خبر خوبی برای گوشی پرچمدار بعدی سامسونگ باشد. HP۳ سامسونگ یک سنسور میان رده است و HP۱ سنسور بزرگ تر و بهینه تری است که انتظار می رود در X۳۰ پرو موتورولا یا موتورولا اج ۳۰ اولترا به کار گرفته شود. سامسونگ در تلاش برای بهتر بودن از رقیب خود، می تواند سنسور دیگری را برای پرچمدار خود برنامه ریزی کند.

اگر کنجکاو هستید که این سنسور قادر به چه کاری است، سامسونگ ویدیویی از سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی HP۱ را در عمل با گرفتن عکس از یک گربه و سپس منفجر کردن آن تصویر برای قرار دادن یک بوم ۲۸ * ۲۲ متری که از کنار یک ساختمان آویزان شده بود، نشان داده است. البته به سختی می توان در یک ویدیوی یوتیوب و نه به صورت حضوری، تصویر را مشاهده کرد. به نظر می رسد که جزئیات بسیار شفاف تر هستند و تک تک موهای گربه واضح اند.

این چیزی است که حتی دوربین برخی از بهترین گوشی ها به دلیل تعداد مگاپیکسل کم تر آن ها از آن محروم هستند. ویدیوی سامسونگی ها قطعا نشان می دهد که یک دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی می تواند کلید باز کردن قفل کیفیت بیشتر عکاسی با گوشی های گلکسی باشد.

شایعه دیگری از GalaxyClub ادعا می کند که گلکسی اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس هر دو با دوربین جلوی ۱۲ مگاپیکسلی عرضه خواهند شد. این اولین باری است که از زمان عرضه سامسونگ گلکسی اس ۱۰ در سال ۲۰۱۹، هر دو مدل ارتقا رزولوشن سلفی داشته اند.

هنوز مشخص نیست که این شایعه مربوط به چه ارتقاهای دیگری است و آیا صحت دارد یا خیر. با این حال وقتی گلکسی S22 اولترا از دوربین جلوی ۴۰ مگاپیکسلی بهره می برد، وقت آن رسیده که سامسونگ قدرت عکاسی را به این دو مدل ارزان تر اضافه کند.

در مورد دوربین های تله فوتو، خود را برای هیچ تغییری آماده نکنید. منابع گلکسی کلاب می گویند که گلکسی S۲۳ و S۲۳ پلاس مانند S۲۲ و S۲۲ پلاس از یک دوربین تله فوتو ۱۰ مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد و گلکسی S۲۳ اولترا نیز دوربین زوم اپتیکال ۱۰ برابری خود را حفظ خواهد کرد. این موضوع تغییرات احتمالی دیگر در دوربین های زوم را شامل نمی شود اما به نظر می رسد که اگر همان سنسور رزولوشن باشد، پس هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

تاکنون تنها شایعات ضد و نقیضی در مورد چیپست گلکسی S23 شنیده ایم. چند هفته پیش، یک افشاگر ادعا کرد که سامسونگ در برخی از واحدهای گلکسی اس ۲۳ از تراشه مدیاتک استفاده خواهد کرد. این موضوع باعث نگرانی برخی افراد از جمله خود من شد. اگرچه شنیده ایم که دایمنسیتی ۹۰۰۰ مدیاتک تراشه بسیار خوبی است، اما باتوجه به سابقه ضعیف مدیاتک، هنوز شک و تردیدهای خود را داریم.

اما پس از انتشار این شایعه، یک افشاگر دیگر آن را تکذیب کرد. Yogesh Brar سابقه خوبی در این زمینه دارد و می گوید در آینده خبری از هم کاری مدیاتک برای گلکسی S۲۳ یا گلکسی S۲۲ FE نخواهد بود.

از آن زمان تاکنون شنیده ایم که سامسونگ تولید تراشه های اگزینوس را به مدت دو سال متوقف می کند تا یک چیپست جدید مخصوص گلکسی برای سال ۲۰۲۵ آماده شود. این موضوع برای سامسونگ که به دنبال چیپست های جایگزین، حتی آن هایی که از مدیاتک به جای شریک فعلی کوالکام هستند، مناسب خواهد بود.

بدیهی است که هیچ یک از این موارد صددرصد تایید نشده اند، اما ممکن است سامسونگ همچنان به بهبود برند اگزینوس خود علاقه مند باشد. باتوجه به اینکه اگزینوس ۲۲۰۰ نتوانست انتظارات ما را برآورده کند و در تست های بنچمارک گلکسی S۲۲ پلاس از اسنپدراگون ۸ Gen ۱ عقب ماند، از این موضوع استقبال می کنیم.

از نظر باتری، سامسونگ S۲۳ اولترا همان باتری S۲۲ اولترا و S21 اولترا را دارد که ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. نکته جالب توجه را می توان وجود تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در این گوشی دانست که می تواند با افزایش ویژگی های مدیریت توان، راه درازی را در پیش داشته باشد.

به گفته راس یانگ، تحلیلگر DSCC، تنها نکته دیگری که شنیده ایم این است که سامسونگ ممکن است از گلکسی اس ۲۳ به صورت داخلی با عنوان “پروژه الماس” یاد کند. به گفته راس یانگ، تحلیلگر DSCC، پیش از این برخی تصور می کردند این پتنت به پتنت سوم اشاره دارد؛ اما ظاهرا چنین نیست.

سامسونگ گلکسی اس ۲۳: آنچه می خواهیم ببینیم

گلکسی اس 22

مدت زمان زیادی است که سامسونگ برخی از جزئیات گلکسی اس ۲۳ را نهایی کرده است، بنابراین امیدواریم شاهد آن باشیم.

عمر باتری بهتر

در یک کلام، عمر باتری هر سه مدل گلکسی S۲۲ ناامیدکننده بودند. حتی گلکسی S۲۲ اولترا با باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی خود نمی تواند به اندازه گوشی هایی مانند وان پلاس ۱۰ پرو یا آیفون ۱۳ پرو مکس در تست عمر باتری گیک بنچ دوام بیاورد. گلکسی A۵۳ میان رده هم عمر باتری درخشانی ندارد.
سامسونگ باید بازی خود را با عمر باتری بالا ببرد. انتقال قدرت از گلکسی S۲۱ به گلکسی S۲۲ (۳۷۰۰ میلی آمپر ساعت در مقابل ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت)و گلکسی S۲۲ (۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت در مقابل ۴۸۰۰ میلی آمپر ساعت)تصمیم عاقلانه ای نبود و مشخصا در آزمایش به هر دو گوشی آسیب زد.

خنک سازی بهتر

بر کسی پوشیده نیست که تراشه اسنپدراگون ۸ Gen ۱ داغ می کند. این موضوع باعث می شود که به خصوص در بازی های شدید با مشکلات آزاردهنده ای مواجه شود. سامسونگ همچنین عمدا برخی از برنامه ها را برای حفظ عملکرد سیستم مسدود کرده است. در حالی که این حرکت در نهایت برای برخی مشکل ساز به نظر می رسید، یک نکته را ثابت کرد: گلکسی S۲۲ به خنک سازی بهتری نیاز داشت.

وان پلاس ۱۰ پرو دارای یک سیستم خنک کننده جدید است که باعث می شود گوشی بعد از مدت ها بازی کردن به طور قابل توجهی راحت تر از گلکسی S۲۲ اولترا باشد. ما چیزی در سطح بهترین گوشی های گیمینگ نمی خواهیم، اما S۲۲ می تواند واقعا داغ شود و می خواهیم ببینیم گلکسی اس ۲۳ این مشکل را برطرف می کند.

گلکسی اس 22

اسنپدراگون یا اگزینوس
ببینید، همه ما به دنبال شکستن انحصار کوالکام در گوشی های اندرویدی در برخی از نقاط جهان هستیم. قوی ترین اجرا کننده از بین بهترین گوشی های اندرویدی از تراشه های اسنپدراگون استفاده می کنند. در حالی که پردازنده اپل هنوز از برخی جهات فرسنگ ها جلوتر است، پردازنده های اگزینوس سامسونگ در بسیاری از موارد از کوالکام پایین تر هستند.
همه ما امید زیادی به پرچم دار اگزینوس ۲۲۰۰ با گرافیک توانمند AMD داشتیم، اما این تراشه در نهایت در بهترین حالت ضعیف بود. سامسونگ یا باید بفهمد چرا تراشه های اگزینوس از اسنپدراگون ها عقب می مانند، یا باید تسلیم شود و همه جا از اسنپدراگون ها استفاده کند.

زوم پیوسته
یکی از مشکلات لنزهای تله فوتو در تلفن های هوشمند این است که یا از زوم اپتیکال کامل استفاده می کنید یا با دیجیتالی که شکاف ها را پر می کند گیر می کنید. شایعات پیرامون گلکسی اس 22 اولترا حاکی از آن است که سامسونگ قصد دارد زوم پیوسته را معرفی کند، جایی که گوشی می تواند از 1 برابر به 10 برابر و همه نقاط بین آن ها به آرامی حرکت کند.
ما می خواهیم شاهد معرفی این ویژگی توسط سامسونگ در هر سه مدل گلکسی اس ۲۳ باشیم، هر چند که احساس می کنیم این ویژگی در صورت تحقق می تواند یک ویژگی منحصر به فرد باشد.

سامسونگ گلکسی S۲۲ اولترا با قلم S Pen در پشت گوشی

تمایز مدل بهتر
با این حساب، گلکسی S۲۲ و گلکسی S۲۲ پلاس بسیار خسته کننده هستند. آن ها درست مانند پیشینیان خود به نظر می رسند، بدون بسیاری از ویژگی های جدید. بزرگ ترین تغییر، بهبود “عکاسی در شب” برای عکس های کم نور بود، اما همه تلاش های سامسونگ به وضوح به گران ترین گلکسی ختم شد.

در حالی که قابل درک است، ما واقعا دوست داریم ببینیم که گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ چیزی به دست می آورند که آن ها را بیش از ارتقاهای تکراری، جذاب کند. چه یک طراحی تازه باشد، چه دوربین های قوی تر، یا نرخ تازه سازی نمایشگر که در واقع به ۱۰ هرتز کاهش پیدا می کند – چرا که گلکسی S۲۲ و گلکسی S۲۲ پلاس در واقع به جای ۱۰ هرتز که سامسونگ در ابتدا تبلیغ کرده بود، حداقل ۴۸ هرتز را نشان می دادند.

ما نمی خواهیم گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس ما را نا امید. با این حال گلکسی اس ۲۲ اولترا چیزی جز یک گوشی خسته کننده نبود. مدیر اجرایی سامسونگ، Roh Tae – Moon به تازگی به ما گفته است که اولترا برای سری S۲۳ باز خواهد گشت و به این زودی ها از بین نخواهد رفت.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *