سامسونگ فلکس هایبرید | صفحه‌نمایش های تاشو سامسونگ حالا به بیرون هم خم میشوند!


سامسونگ، غول کره جنوبی در CES 2023 یک صفحه نمایش تاشو جدید را به نمایش می گذارد. ترکیب کشویی فلکس پای یکی دیگر از دستاوردهای جدید در زمینه فن آوری تاشدنی محسوب می شود و باتوجه به سابقه این شرکت در تولید گوشی های تاشدنی ازجمله سامسونگ گلکسی زد فولد 4، این صنعت هیجان زده است.

نمایشگرهای منعطف مدتی است که به عنوان آینده معرفی شده اند، اما به نظر می رسد هنوز فضای زیادی برای آزمایش این صنعت وجود دارد. تاکنون نمایشگرهای تاشو را به روش های مختلف و حتی برای تولید یک تلویزیون رول شونده دیده ایم؛ اما هرگز با یک نمایشگر کشویی و تاشوی دوگانه مواجه نشده ایم.

سامسونگ نمونه اولیه هیبریدی فلکس را یک دستگاه موبایل هوشمند اندرویدی توصیف می کند؛ اما به لطف قابلیت های منحصر به فرد آن، به نظر می رسد که یک بار در اندازه کامل خود، یک تبلت جذاب بسازد.اگرچه تاکنون مشخصات دقیقی از این گوشی نمی دانیم؛ اما می دانیم که به لطف مکانیزم کشویی، صفحه نمایش می تواند از ابعاد 10.5 در 10.5 اینچ گسترش پیدا کند؛ صفحه نمایشی با نسبت ابعاد 4:3 به 12.4 در 12.4 اینچ.

پیش از این نمونه های اولیه کشویی و تاشو را دیده بودیم، اما این اولین نمایشگری است که هر دو ویژگی را با هم ترکیب می کند.سمت چپ نمایشگر از فن آوری تاشو برای نشان دادن صفحه نمایش اضافی استفاده می کند و سپس می تواند برای استفاده از فضای اضافی از سمت راست سر بخورد.

در حالی که می توان فلکس هیبریدی را به راحتی در یک گوشی هوشمند یا تبلت کوچک تصور کرد، سامسونگ نیز علاقه مند است تا نمایشگرهای کشویی را به دنیای لپ تاپ ها بیاورد.Flex Slidable Solo و Flex Slidable Duet (که دو صفحه نمایش کشویی دارد) می توانند از حدود 13 اینچ به 17.3 اینچ گسترش یابند.اگر این فن آوری روزی در یک دستگاه یکپارچه شود، می تواند یک لپ تاپ قابل حمل عالی باشد و با امثال مایکروسافت سرفیس رقابت کند.

البته لازم به یادآوری است که این دستگاه ها همگی نمونه های اولیه هستند و بعید است به این زودی ها به قفسه مصرف کنندگان برسند، اما دیدن اینکه فن آوری تاشو در آینده نزدیک به کجا خواهد رسید هیجان انگیز است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *