بررسی تلویزیون هایسنس U7H QLED: تلوزیون میان رده ایی با امکانات عالی!


Hisense U7H با چند ویژگی عالی از بسیاری از رقبای بسیار گران‌تر پیشی می‌گیرد

ما Hisense U7H را دوست داشتیم. این تلوزیون توانست در محدوده قیمتی خود کیفیت تصویر فوق العاده ای را ارائه دهد، و در حالی که هایلایت های HDR به اندازه برخی مدل های دیگر خیره کننده نیستند، U7H بسته کامل بهتری است. ناگفته نماند که پورت های HDMI ۲.۱ برای گیمینگ و سیستم عامل گوگل تی وی در نظر گرفته شده است.

نکات مثبت

  • فوق العاده روشن
  • Google TV سریع است
  • انتخاب خوبی از ویژگی های بازی
  • ارزان

نکات منفی

  • صدا فقط “خوب” است!
  • فقط دو پورت HDMI 2.1 و یکی eARC است

هایسنس U8H به دلیل بهره گیری از نور پس زمینه Mini LED و ترکیب آن با فن آوری LED در صدر اخبار قرار گرفته است که بسیاری آن را بهترین تلویزیون زیر ۱۰۰۰ دلار می دانند. پس از استفاده شخصی از آن، من با این ارزیابی موافقم. اما اگر U۸H کمی برای شما بیش از حد است، هایسنس از شما می خواهد که با هایسنس U۷H مدل U۸H را جایگزین کنید.

هایسنس U۷H شاید نور پس زمینه Mini LED نداشته باشد، اما پنل LED و سیستم عامل گوگل تی وی را ارائه می دهد و در اکثر مواقع، موفق به ارائه یک تجربه تماشای تلویزیون LED بانور کم می شود؛ اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

بررسی Hisense U7H: قیمت گذاری و تنظیمات

هایسنس U۷H در چهار اندازه مختلف در دسترس است که از ۵۵ اینچ تا ۸۵ اینچ را شامل می شود. در اکثر موارد، این مدل ها مشخصات یکسانی از جمله تعداد پورت ها و نوع پورت ها را ارائه می دهند. تفاوت اصلی در مشخصات به تعداد مناطق کم نور مربوط می شود، با این حال منطقی به نظر می رسد که هرچه تلویزیون بزرگ تر باشد، مناطق کم نورتر باشد. این تلویزیون تا ۱۲۰ ناحیه را ارائه می دهد، با این حال عملکرد کلی آن مشابه خواهد بود.

در ادامه می توانید قیمت هایسنس U۷H را در لیست قیمت مشاهده کنید.

  • Hisense U7H 55 ​​اینچی: 999.99 دلار
  • Hisense U7H 65 اینچی: 1199.99 دلار
  • Hisense U7H 75 اینچی: 1799.99 دلار
  • Hisense U7H 85 اینچی: 2499.99 دلار

بررسی Hisense U7H: طراحی

طراحی کلی هایسنس U۷H چیزی برای نوشتن ندارد، اما هنوز هم به اندازه کافی براق و شیک است تا در اکثر اتاق های نشیمن جای بگیرد. متاسفانه پایه های جدیدی که هایسنس برای U۸H ارائه می دهد، که من واقعا دوست داشتم، ندارد، اما پاهای زیرین در U۷H هنوز هم مناسب به نظر می رسند، و می توان آن ها را در دو موقعیت مختلف – نزدیک به مرکز، یا نزدیک به لبه نصب کرد.

پایه تلویزیون هایسنس U7H QLED

حاشیه های تلویزیون نسبتا باریک هستند و پایین آن ضخیم ترین قسمت است. خود تلویزیون نیز نسبتا باریک است، البته نسبت به پایین ضخیم تر است. تلویزیون بر روی یک پایه یا هنگام نصب بر روی دیوار، نازک و شیک به نظر خواهد رسید.

همچنین در جلو یک کلید میکروفون، کلید خاموش کردن میکروفون و نشانگر LED برای زمان فعال بودن دستیار گوگل وجود دارد که به این معنی است که شما می توانید حتی در زمان خاموش بودن نمایشگر تلویزیون نیز از دستیار صوتی استفاده کنید که این یک ویژگی مفید است.

بررسی Hisense U7H: پورت ها

انتخاب پورت در هایسنس U۷H خوب است و در سمت چپ تلویزیون، چهار پورت HDMI خواهید یافت که دو عدد از آن ها از HDMI ۲.۱ پشتیبانی می کنند و یکی از آن ها از eARC پشتیبانی می کند.

امیدوارم تولیدکنندگان در این بازه قیمتی شروع به ساخت تمام پورت های HDMI ۲.۱ کنند، البته همانطور که در حال حاضر مشخص است، اگر شما یک گیمر جدی با یک PS۵ و یک Xbox Series X هستید، اگر می خواهید بهترین عملکرد را داشته باشید، باید استفاده از یک ساندبار با eARC را کنار بگذارید. با این حال، مسلما این یک ترکیب بسیار مناسب است. البته در سمت چپ نیز می توان درگاه USB برای پاور و جک هدفون را یافت.

پورت های تلویزیون هایسنس U7H QLED

در حالت نزدیک، اما رو به عقب، یک خروجی نوری، یک پورت اترنت برای اتصال سیمی و یک پورت USB دیگر دریافت خواهید کرد.

به طور کلی این روزها بیشتر وسایل از هر چیز دیگری به HDMI متکی هستند و چهار پورت HDMI این کار را برای اکثر کاربران انجام خواهند داد.

بررسی Hisense U7H: عملکرد

هایسنس U۷H ممکن است نور پس زمینه Mini LED را نداشته باشد اما به حدی به سطح کیفیت تصویر عالی نزدیک می شود که بدون یک آزمایش جانبی، تشخیص آن دشوار است. این تلویزیون در کنترل نور پس زمینه خود به گونه ای عمل می کند که تضمین می کند هیچ گاه روشنایی را تا سطحی از حواس پرتی تجربه نخواهید کرد؛ چیزی که باتوجه به نبود Mini LED کمی تعجب برانگیز بود.

در حالت HDR (که معمولا دقیق ترین حالت است)، تلویزیون اوج روشنایی را ارائه می دهد که بیشتر از سایر رقبا می درخشد، هر چند زمانی که روشنایی بیشتری برای بخش های بزرگ تر صفحه نمایش مورد نیاز بود، این میزان روشنایی به ۶۱۴ نیت می رسید. به عنوان مثال، روشنایی ۶۱۴ نیت را در ۱۰۰ درصد نمایشگر ارائه داد و سامسونگ N۶۵ و TCL را شکست داد؛ اما به خوبی به قله های ۸۸۸-nit هایسنس U۸H نرسید.

این تلویزیون از نظر ارائه روشنایی برای هایلایت های کوچک تر در آزمایش های آزمایشگاهی ما بسیار متوسط بود، اما در استفاده من، هنوز هم قادر به تولید هایلایت های درخشانی بود که برای یک تصویر با کنتراست بالا ساخته شده بودند. روشنایی ۸۱۸ نیت را در ۵ درصد از صفحه نمایش ارائه کرد که Vizio M-Series و LG C۲ OLED را شکست داد، اما به روشنایی ۹۳۹ نیت تلویزیون های TCL سری Roku و روشنایی ۱،۶۵۵-nit U۸H و سامسونگ N۶۵ نرسید.

این موضوع به طور کلی باتوجه به عدم وجود نور پس زمینه Mini LED به نفع مناطق کم نورتر، منطقی به نظر می رسد، اما من هنوز هم تحت تاثیر کنترل نور پس زمینه در اینجا قرار گرفتم. در SDR، با ۶۸۶ نیت بسیار روشن شد و حتی امثال سونی X۹۵K (۴۲۲ نیت)و سامسونگ S۹۵B (۳۲۹ نیت)را هم شکست داد که هر دو بسیار گران تر از U۷H بودند.

شاسی تلویزیون هایسنس U7H QLED

این تلویزیون در این بازه قیمتی نه تنها رنگ های نسبتا دقیقی را برای یک تلویزیون ارائه می کند، بلکه با تلویزیون های گران قیمت تر مانند سامسونگ N۹۰B نیز برابری می کند. در حالی که های سنس U۷H در حالت استاندارد ۹۹.۸۴ درصد از گاموت رنگی Rec. ۷۰۹ را پوشش می دهد و در حالت HDR، ۹۱.۹۵ درصد از گاموت رنگی P۳ را پوشش می دهد که شاید چندان زیاد به نظر نرسد اما در واقع بسیار چشمگیر است.

در استفاده روزمره، های سنس U۷H در تمام شرایط تجربه تماشای پر جنب و جوش و روشنی را ارائه می کند؛ چه در حالت SDR و چه در حالت دالبی ویژن، رنگ ها خیره کننده و جزئیات بالا خواهند بود. چه در حالت SDR و چه در حالت دالبی ویژن، مشاهده خواهید کرد که رنگ ها خیره کننده هستند و جزئیات در حد بالایی قرار دارند.نت یجه گیریدر مورد جزئیات، می توان گفت که محتوای ۱۰۸۰p بسیار نزدیک به ۴ K به نظر می رسد و در حالی که محتوای ۷۲۰p به خوبی به آن نمی رسد، به دور از حواس پرتی است.

این تلویزیون برای بازی بسیار عالی به نظر می رسد و وجود دو پورت HDMI ۲.۱ این موضوع را تایید می کند، با این حال توجه داشته باشید که در زمینه تاخیر ورودی، پایین ترین نیست. به طور کلی می توان گفت که یک تلویزیون با تاخیر ورودی کم تر از ۱۵ میلی ثانیه برای اکثر شرایط بازی به اندازه کافی خوب است و هایسنس U۷H با تاخیر ۱۴.۶ میلی ثانیه ای از پس این کار بر می آید.

با تمام این اوصاف، های سنس U۷H یک تلویزیون قاتل در محدوده قیمتی خود است و در معیاری خاص، می تواند شکست بخورد، اما به عنوان یک پکیج، شکست دادن آن بسیار سخت تر است.

بررسی Hisense U7H: سیستم صوتی

اگر بتوانید یک ساندبار مناسب مانند ساندبار سونوس را تهیه کنید، تجربه شنیداری استفاده از این تلویزیون به طور جدی بهبود خواهد یافت.

هایسنس U۷H در واقع صدای فراگیری را برای بلندگوهای داخلی یک تلویزیون در این بازه قیمتی ارائه می کند و بیس بیشتری را نسبت به آنچه انتظار دارید ارائه می دهد، هرچند هنوز برای شکست بلندگوهای اختصاصی یا یک ساندبار کافی نیست.

به طور کلی به نظر می رسد که هایسنس در بلندگوهای داخلی خود، بلندی صدا را کم تر و بلندی صدا را بیشتر می کند و این اتفاق خوبی است.

بررسی Hisense U7H: Google TV و ویژگی‌های هوشمند

گوگل تی وی روز به روز بهتر و بهتر می شود و در حال حاضر یک سیستم عامل خوب است که به راحتی می توان آن را هدایت کرد. به طور کلی، من واقعا از روشی که گوگل تی وی ردیف هایی از محتوا را از برنامه ها ارائه می دهد، خوشم می آید، که به شما اجازه می دهد به سرعت و به راحتی به محتوایی که تماشا کرده اید برگردید. توصیه ها نیز بسیار خوب هستند، که همیشه مفید هستند.

منوی اصلی تلویزیون Hisense U7H QLED

البته با سیستم عامل گوگل یک سری ویژگی های هوشمند عالی ارائه می شود. این تلویزیون با دستیار گوگل ساخته شده است که به شما اجازه می دهد تا جنبه های خاصی از تلویزیون را کنترل کنید، وسایل خانه هوشمند را کنترل کنید، و اطلاعات را از وب پیدا کنید. دستیار گوگل همیشه روشن یا خاموش است و شما می توانید محتوا را از گوشی یا لپ تاپ خود پخش کنید، البته با در نظر گرفتن این حقیقت که گوگل تی وی از تمام سرویس های استریم اصلی پشتیبانی می کند، ممکن است نیازی به این کار نداشته باشید.

به طور کلی، گوگل تی وی هوشمند و خوش دست است، به خصوص برای کسانی که در اکوسیستم گوگل پلاس حضور دارند و از سرویس هایی مانند دستیار گوگل استفاده می کنند.

بررسی Hisense U7H: ریموت تلویزیون

هایسنس U۷H با همان ریموت کنترل های رده بالای U۸H عرضه می شود. این نرم افزار تا حد زیادی ظاهر ساده ای دارد و بیشتر بر ارائه کنترل های نرم افزاری با چند دکمه سریع برای نت فلیکس، پرایم ویدئو، یوتیوب، دیزنی پلاس، توبی و پیکاک تمرکز دارد.

ریموت تلویزیون هایسنس U7H QLED

این ریموت کنترل به طور کلی طراحی خوبی دارد و استفاده از آن بسیار آسان است. بیشتر از پلاستیک ساخته شده است و ویژگی های پیشرفته ای مانند ویژگی Find My Remote را از ریموت کنترل جدید آمازون ارائه نمی دهد، اما قطعا این کار را انجام می دهد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *