به‌روزرسانی جدید ویندوز 11: حذف گزینه‌های قدیمی در File Explorer

ویندوز 11 این گزینه های File Explorer را حذف می کند

به‌روزرسانی جدید ویندوز 11 تعدادی از گزینه‌های مربوط به پوشه‌ها را در File Explorer سیستم‌عامل حذف می‌کند، تا ظاهر آن تازه‌تر باشد.

ویندوز 11 در نسخه‌ی بیلد 23481، اولین به‌روزرسانی را برای حذف برخی از ویژگی‌هایی که به نظر می‌رسد تنها تعداد کمی از کاربران از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند، ارائه می‌دهد.

مایکروسافت در بیانیه‌ای (به نقل از Toms Hardware) دلیل تغییرات مربوط به پوشه‌ها را توضیح داده است:

ما در قالب تلاش برای کاهش تنظیمات File Explorer، تعدادی از تنظیمات قدیمی را در قسمت Folder Options حذف می‌کنیم. بسیاری از این تنظیمات مربوط به دوران‌های گذشته هستند و در ویندوز 11 به‌طور منظم استفاده نمی‌شوند.

تغییرات در File Explorer ویندوز 11

با آخرین به‌روزرسانی سیستم‌عامل، ده تنظیمات زیر قرار است حذف شوند. احتمالا کاربران عمومی ویندوز 11 با حذف این موارد نگران نباشند:

  • پنهان کردن تداخل ادغام پوشه (Hide Folder Merge conflict)
  • همیشه نمایش آیکون‌ها، هرگز برش‌ها (Always show icons, never thumbnails)
  • نمایش آیکون فایل روی برش‌ها (Display file icon on thumbnails)
  • نمایش اطلاعات نوع فایل در نکات پوشه (Display file type information on Folder tips)
  • پنهان کردن فایل‌های سیستم‌عامل محافظت‌شده (Hide protected OS files)
  • نمایش حروف درایو (Show drive letters)
  • نمایش توضیحات پاپ‌آپ برای آیتم‌های پوشه و دسکتاپ (Show pop-up description for Folder and Desktop items)
  • نمایش فایل‌های NTFS رمزنگاری‌شده یا فشرده‌شده به رنگ (Show encrypted or compressed NTFS files in color)
  • استفاده از جادوگر اشتراک‌گذاری (Use sharing wizard)

با این حال، از نظر فنی این پایان تنظیمات فوق نیست. شما هنوز می‌توانید به آن‌ها از طریق کلیدهای رجیستری دسترسی داشته باشید، البته برای کاربران عمومی ویندوز 11 این کار کمی گیج‌کننده است.

اما نگران نباشید، شما همچنان می‌توانید به تنظیمات موردنظر از طریق کلیدهای رجیستری دسترسی داشته باشید.

مایکروسافت نیز بازخوردها را درباره آخرین به‌روزرسانی File Explorer خود تشویق می‌کند. کاربرانی که به نسخه‌ی پیش‌نمایش دسترسی دارند، می‌توانند به Feedback Hub بروند (کلید WIN + QF را فشار دهند) و با انتخاب Files, Folders و Online Storage و سپس کلیک روی File Explorer نظرات خود را ارسال کنند.

به‌عنوان یک کاربر عادی ویندوز 11، تنها تنظیمی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، ویندوز به طور خودکار برای شما انجام می‌دهد. ولی اگر نیاز به تغییری دارید که در تنظیمات پیش‌فرض File Explorer وجود ندارد، ممکن است بخواهید به کلیدهای رجیستری مراجعه کنید یا از نرم‌افزارهای جانبی استفاده کنید تا به نیازهای خاص خود پاسخ دهند.

در کل، به‌روزرسانی ویندوز 11 باعث می‌شود تا File Explorer ساده‌تر و کارآمدتر شود. اگرچه برخی از کاربران حرفه‌ای ممکن است از حذف برخی تنظیمات ناراضی باشند، اما برای اکثر کاربران عمومی، این تغییرات احتمالا تأثیر چندانی ندارد و فقط باعث می‌شود تا تجربه‌ی کاربری ساده‌تر و زیباتر باشد.

همچنین لازم به ذکر است که مایکروسافت ممکن است در آینده به‌روزرسانی‌های دیگری ارائه دهد که برای بهبود تجربه‌ی کاربری و افزودن ویژگی‌های مفیدتر به File Explorer کمک کنند. بنابراین، بهتر است همیشه نسخه‌ی جاری سیستم‌عامل خود را به‌روز نگه دارید تا از بهترین ویژگی‌ها و امکانات بهره‌مند شوید.

آیا می‌توان این تنظیمات را دوباره فعال کرد؟

در حالت کلی، وقتی تنظیماتی در به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل حذف می‌شوند، معمولا راه‌های رسمی برای بازیابی آن‌ها وجود ندارد. با این حال، بسته به موضوع و محبوبیت تغییر، ممکن است افزونه‌ها، برنامه‌های جانبی یا راه‌های غیررسمی دیگری وجود داشته باشد که به شما کمک کنند تنظیمات حذف‌شده را دوباره فعال کنید.

توصیه می‌کنم قبل از اقدام به دنبال کردن راه‌حل‌های غیررسمی، همیشه از منابع معتبر و بررسی‌های کاربران دیگر استفاده کنید تا از امنیت سیستم و داده‌های خود مطمئن شوید. همچنین، پشتیبان‌گیری از داده‌های مهم و تنظیمات سیستم‌عامل قبل از اعمال تغییرات احتمالی، یک کار ضروری است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *