راهکارهای سریع برای خنک کردن آیفون: پیشنهاداتی از اپل و متخصصان

بهترین (و بدترین) راه ها برای خنک کردن آیفون

برای ما در نیمکره شمالی، تابستان همراه با آب و هوای گرمتر را به همراه دارد که حفظ خنکی تکنولوژی و جلوگیری از داغ شدن گوشی های هوشمند به چالشی بزرگ تبدیل می‌شود.

اپل در iOS یک سیستم هشدار دما را پیاده‌سازی کرده است. اگر آیفون شما بیش از حد گرم شود، پیام زیر ظاهر می‌شود: “آیفون باید قبل از استفاده خنک شود “. اما نگران نباشید، در ادامه بهترین راه‌ها برای خنک کردن آیفون خود را به اشتراک می‌گذاریم.

آیفون‌ها در دماهای بین 32 تا 95 درجه فارنهایت (0 تا 35 درجه سانتیگراد) بهترین عملکرد را دارند. اما وقتی این پیام ظاهر می‌شود، عملکرد آیفون به شدت کاهش می‌یابد و تنها تماس‌های اضطراری امکان‌پذیر هستند تا آیفون خنک شود.

پس چطور می‌توانید جلوی داغ شدن بیش از حد آیفون خود را بگیرید؟ و اگر با پیغام هشدار دمای اپل مواجه شدید، چه باید کرد؟ در مقاله اصلی، راه‌های جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی هوشمند را شرح دادیم. اما در اینجا، راهنمای ویژه اپل برای حفاظت از آیفون محبوبتان در برابر خطرات ناشی از گرما را به اشتراک می‌گذاریم.

اولین و مهمترین راه برای محافظت از آیفون در برابر داغ شدن بیش از حد، اجتناب از استفاده طولانی مدت از آن در معرض نور مستقیم خورشید است. گرمای خورشید نه تنها باعث افزایش دمای آیفون می‌شود، بلکه نور خورشید نیز می‌تواند شما را وادار کند تا روشنایی صفحه نمایش آیفون خود را به حداکثر برسانید که به نوبه خود خطر داغ شدن بیش از حد را بیشتر می‌کند.

اپل آیفون SE 2020
هشدار: این کار را نکنید (اعتبار تصویر: Future )

همچنین، انجام بازی‌های موبایل توان‌سرشار یا پخش ویدیوهای با کیفیت بالا به مدت طولانی نیز می‌تواند باعث گرم شدن آیفون شما شود، اما این عوامل به تنهایی معمولاً به پیام هشدار دمای مذکور منجر نمی‌شوند، مگر اینکه شما نیز در زیر نور خورشید قرار داشته باشید.

البته، چک کردن پیام‌ها یا تعویض آهنگ‌ها در هنگام نشستن در نور آفتاب به آیفون شما آسیب نمی‌رساند، اما منصفانه است از این روش بیش از ۵ دقیقه استفاده نکنید. به جای آن، به اینستاگرام وقت بگذارید!

با فعال کردن حالت Low Power Mode آیفون خود (با سوئیپ به سمت پایین در مرکز کنترل و انتخاب آیکون باتری) خطر داغ شدن بیش از حد اپلیکیشن‌ها را کاهش دهید. اگر آیکون باتری را نمی‌بینید، می‌توانید با رفتن به مسیر تنظیمات Qمرکز کنترل Qسفارشی کردن کنترل‌ها و سپس اضافه کردن حالت Low Power Mode به آن، آن را به مرکز کنترل اضافه کنید.

یک آیفون در پس‌زمینه نارنجی که حالت کم مصرف را در تنظیمات نشان می‌دهد
سریعترین راه برای یافتن حالت کم مصرف در مرکز کنترل آیفون شما است، اما در تنظیمات > باتری (در بالا) نیز وجود دارد. (اعتبار تصویر: Apple)

اما اگر آیفون شما بیش از حد داغ شده است، چطور؟ بهترین راه برای بازگرداندن آن به حالت کاری عادی چیست؟ به گفته جیمز براون، مدیر بخش حفاظت از حباب (از طریق خورشید)، دو روش خنک کردن آیفون وجود دارد که قطعاً نباید از آن‌ها استفاده کنید.

براون می‌گوید: حتی اگر گوشی شما بالاترین درجه مقاومت در برابر آب را داشته باشد، ایده بدی است که آن را در آب سرد غوطه ور کنید تا به زور خنک شود.

همچنین، قرار دادن آیفون در یخچال، فریزر یا کولر آبی نیز توصیه نمی‌شود. براون هشدار می‌دهد: “انجام این کار باعث ایجاد تراکم در داخل گوشی شما خواهد شد که در طولانی مدت ممکن است به دستگاه آسیب برساند.”

توصیه رسمی اپل برای خنک کردن یک آیفون بیش از حد گرم بسیار ساده‌تر است: برای استفاده هرچه سریع‌تر از دستگاه خود، آن را خاموش کنید، به یک محیط خنک‌تر (دور از نور مستقیم خورشید) منتقل کنید و اجازه دهید تا خنک شود.

در عمل، توصیه می‌کنیم آیفون داغ شده خود را در یک مکان خنک قرار دهید، به مدتی منتظر بمانید و بعداً آن را روشن کنید. همچنین، ممکن است در برخی از موارد لازم باشد آیفون خود را از شارژر وصل شده جدا کنید تا بتواند خنک شود.

در نهایت، اگر مشکل داغ شدن آیفون شما ادامه دارد و باعث کاهش کارایی دستگاه می‌شود، بهتر است به خدمات پشتیبانی اپل مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص دهند و راهنمایی لازم را ارائه کنند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *