بررسی PSVR 2: استانداردی جدید برای واقعیت مجازی


در مشخصات PSVR 2 ترکیبی از ویژگی های برتر است که در برخی از بهترین هدست های واقعیت مجازی دیده می شود، همراه با تکنولوژی صوتی و لمسی اختصاصی سونی، که همگی به یک کنسول بازی قدرتمند در PS5 با اکوسیستم توسعه دهنده قوی مرتبط هستند.

این موضوع نه تنها به این معنی است که فکر می کنم PSVR 2 یکی از بهترین تجربه های واقعیت مجازی حال حاضر را ارائه می دهد، بلکه وعده های زیادی در جیب پشتی خود دارد. اما آیا تمام این ها 549 دلار ارزش دارد که حتی از خود PS5 هم بیشتر است؟ بگذارید در بررسی PSVR 2 بیشتر برایتان بگویم.

می دانستم که سونی PSVR 2 به درستی من را در یک دنیای مجازی غوطه ور کرده است. چیزی که ممکن است یک دنباله سرراست برای PSVR اصلی از سال 2016 به نظر برسد، بیشتر یک سیستم کاملا جدید است، چرا که PSVR 2 واقعا یک تغییر مرحله ای برای واقعیت مجازی به نظر می رسد.

قیمت و تاریخ عرضه PSVR 2

در حال حاضر می توانید PSVR 2 را پیش خرید کنید. اما حواستان باشد، باید آماده پاشیدن پول نقد باشید.

به این دلیل که PSVR 2 دارای قیمت عرضه 549.99 دلار / 529.99 دلار / 599.99 دلار / 879 دلار است.بنابراین برای به دست آوردن دستگاهی که برای اجرا به PS5 نیاز دارد، باید بیشتر از هزینه یک PS5 استاندارد پرداخت کنید. اگر از این ایده صرف نظر کنید، کاملا درک می کنم؛ به هر حال، می توانید Meta Quest 2 را با سیستم واقعیت مجازی All – in – One با قیمت 399 دلار / 399 دلار / AU629 دلار تهیه کنید.

اما برچسب قیمت PSVR 2s نیاز به زمینه ای دارد. برای شروع، این یک هدست نیست که با فن آوری موبایل کار کند، بلکه یک کار پر هزینه تر با هدف استفاده از قدرتی است که شما واقعا به یک کامپیوتر بازی 1.000 دلاری برای آن نیاز دارید. با برگه مشخصات آن (بعدا) PSVR 2 می تواند با هدست های واقعیت مجازی بسیار گران قیمت تری مانند Vive Cosmos Elite معامله کند.

نمی خواهم بگویم PSVR 2 به خودی خود ارزش بالایی دارد، اما با هزینه ای در حدود 1،050 دلار می توانید یک دستگاه واقعیت مجازی پیشرفته روی یک کنسول بازی نسبتا پیشرفته تهیه کنید.

(اعتبار تصویر: Future )

طراحی و راحتی PSVR 2

جای تعجب نیست که PSVR 2 تکامل طراحی PSVR ها است.این هدست با چند تغییر مانند یکپارچه سازی دکمه رها کردن سربند و قرار دادن چرخ در یکی از قسمت های پشت گوشی، همان سربند پلاستیکی قبلی خود را حفظ کرده است.

ایربادهای سیمی آنلاک که همراه با PSVR عرضه می شوند، به پشت باند هدست ها وصل می شوند.و در حالی که در پشت بود، کابلی که PSVR 2 را از طریق USB-C به PS5 متصل می کند، در سمت چپ هدبند جا خوش کرده است.این کابل در مقایسه با کابل های هدست های واقعیت مجازی دیگر نسبتا نازک است و من متوجه شدم که به ندرت سر راه قرار می گیرد یا حواسم را پرت می کند.اما برای سهولت ذخیره سازی، من یک کابل جداشدنی را ترجیح می دادم؛ در نهایت عالی می شد اگر PSVR 2 بی سیم بود، اما فن آوری برای بازی واقعیت مجازی با سرعت پایین هنوز وجود ندارد.

در داخل سربند، بالشتکی برای پشت سر و پیشانی سرنشینان تعبیه شده است.یک لاستیک کمی نرم تر و انعطاف پذیرتر برای حفاظ نور استفاده می شود که چشمان کاربران را احاطه می کند. اینجا است که اولین تفاوت بزرگ بین PSVR 2 و PSVR آشکار می شود: هدست جدیدتر در مقایسه با نسل قبلی خود هیچ نور خارجی را وارد نمی کند، که من متوجه شدم نور کافی اجازه می دهد تا تا حدودی حواس پرت کننده باشد.این موضوع بلافاصله PSVR 2 را از PSVR جذاب تر می کند.

(اعتبار تصویر: Future )

با رفتن به اپ PSVR 2s، در بالای آن دکمه ای برای تنظیم میزان نزدیکی آن به سر و یک دکمه چرخان برای تنظیم لنزها به گونه ای که روی چشمان شما قرار بگیرند، خواهید یافت.در پایین، سه دکمه وجود دارد: یکی برای پاور، یکی برای دسترسی به تنظیمات، و یک دکمه عملکردی که می تواند حالت مخفی را فعال کند تا بتوانید نگاهی به محیط واقعی دنیای خود، البته به رنگ سیاه و سفید داشته باشید.

در جلوی نمایشگر، چهار دوربین وجود دارد که برای ردیابی هدست و اسکن محیط اطراف شما به کار می روند.در عوض PSVR 2 دارای یک صفحه سفید تمیز است.در مجموع، هدست نسبتا خوب به نظر می رسد و با زیبایی دو چندان PS5 همخوانی دارد.

هدستی راحت و نه چندان سنگین (به جز کابل ها حدود 560 گرم وزن دارد)البته فراموش نکنید که آن را در دست دارید.و در حالی که حفاظ لاستیکی چشم دقیقا صورتم را در نرم ترین مواد نرم نمی کند، آن را آنقدر راحت یافتم که بتوانم بیش از یک ساعت آن را بپوشم.با توجه به اینکه صورتم گرم شده بود و می توانستم فشار بالای سپر را روی پیشانی ام حس کنم، اما یک تنظیم سریع خیلی زود خیالم را راحت کرد.

من متوجه شدم که این یکی از هدست های واقعیت مجازی راحت تری است که امتحان کرده ام و بسیار خوشحال بودم که آن را برای مدت طولانی روی سرم داشتم.

بسته به اینکه چقدر با هدست های واقعیت مجازی سر و کار داشته باشید، مسافت طی شده برای استفاده از PSVR 2 متفاوت خواهد بود.اما متوجه شدم که این یکی از هدست های واقعیت مجازی راحت تری است که امتحان کرده ام و بسیار خوشحال بودم که آن را برای مدت طولانی روی سرم داشتم.کیفیت ساخت نیز با پلاستیک نرم و دکمه های لمسی، مطابق با استانداردی است که از سونی انتظار می رود.

کنترلرهای PSVR 2

(اعتبار تصویر: Future )

کنترلرهای PSVR 2s Sense را می توان به صورت تلاقی بین کنترلر دوال سنس و کنترلرهای کوئست 2 خلاصه کرد.آن ها یک شکل مشابه اما بزرگ تر دارند، با یک دسته تپانچه مانند که به یک حلقه برای ردیابی حرکت گسترش می یابد.تفاوت اینجا است که در PSVR 2 حلقه به جای اینکه مانند کوئست 2 به انتهای کنترلر بچسبد، بیشتر پشت مچ قرار می گیرد و تقریبا دور مچ حلقه می زند.

همراه با ظاهر دو تکه، کنترلرهای Sense از زیبایی خاصی برخوردار هستند.من فکر می کنم آن ها نسبتا جذاب هستند، اگرچه گاهی اوقات من به کسری از ثانیه نیاز دارم تا بفهمم کدام کنترلر برای کدام دست است.

در بالای هر کنترلر، یک دکمه قابل کلیک، یک دکمه پلی استیشن، یک دکمه کوچک برای تغییر جهت نمای رو به جلوی هدست، و یک جفت دکمه: دایره و X برای کنترلر راست و مربع و مثلث برای سمت چپ وجود دارد.وظایف L1 و R1 توسط یک دکمه در دسته کنترلرها انجام می شود و تقریبا زیر انگشت میانی قرار می گیرد.و L2 و R2 به شکل تریگرهایی با فن آوری تطبیقی مشابه کنترلر دوال سنس هستند.

کیفیت ساخت در اینجا قابل قبول است، با انگشت شست و دکمه هایی که کلیک لمسی را ارائه می دهند اگرچه هر دو کمی کوچک تر از دکمه های کنترلر استاندارد هستند و به مراتب از قطعات معادل کوئست ها برتر هستند.

تنها شکایت جزئی این است که بنده ای مچ دست را باتوجه به محل قرارگیری حلقه روی کنترلرها، کمی دشوار می دانم.اما اگر ثابت شود که آزار دهنده هستند، می توان آن ها را حذف کرد.

(اعتبار تصویر: Future )

من متوجه شدم که ردیابی حرکت در کنترلرها بسیار عالی است و PSVR 2 همچنین قادر به تشخیص برخی از حرکات انگشت من، مانند زمانی که دستم را باز کرده بودم، است.اما ستاره واقعی نمایش، هپتیک ها هستند.

همانند کنترلر دوال سنس، از هپتیک های پیشرفته برای انتقال بهتر حس، کشش روی یک کمان مجازی استفاده می شود و باعث می شود اکشن در بازی ها پویاتر، واقع گرایانه تر و در نتیجه همه جانبه تر به نظر برسد؛ شما چیزهای بیشتری از آن دنیا را خواهید شنید.هپتیک ها چیز جدیدی نیستند، اما بسیار شبیه به دوال سنس هستند، من احساس می کنم که سونی این بار را بالا برده و در مقایسه با سیستم های دیگر، بعد بیشتری به تجربه واقعیت مجازی اضافه کرده است.

و در مجموع کنترلرهای PSVR 2s بسیار توانمندتر از کنترلرهای حرکتی پلی استیشن وی آر هستند.

PSVR 2 اگرچه یک کنترلر نیست، اما از ردیابی چشم به عنوان بخشی از طرح کنترل پشتیبانی می کند.سونی می گوید که چنین ویژگی به بازیکنان اجازه می دهد تا واکنش ها و احساسات بهتری در گیم پلی داشته باشند، اما از آنجایی که این قابلیت پیش از این در دسترس بود، نتوانستم آن را امتحان کنم.با این حال این فن آوری کمی لیز است و به من اجازه می دهد تا با یک نگاه به منوها هدایت شوم.این ردیابی در برخی از بازی ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد، مثلا برای کمک به NPC ها برای حفظ ارتباط چشمی با بازیکن؛ به نظر می رسد که یک ویژگی مناسب بعدی است که می تواند تمام شیوه های تعاملات مجازی را در بازی های آینده باز کند.

صفحه نمایش PSVR 2

(اعتبار تصویر: Future )

PSVR 2 نیز مانند PSVR دارای صفحه نمایش OLED است.اما برخلاف نسل قبلی که با رزولوشن کلی 1080p ساخته شده بود، صفحه نمایش PSVR 2 با ارائه 2000 * 2040 برای هر چشم به 4K می رسد.این یک ارتقا بزرگ است و همه چیز در PSVR 2 شارپ تر و واضح تر به نظر می رسد.در نتیجه احتمال خستگی چشم و سردرد به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

PSVR 2 نیز مانند نسل قبلی خود از صفحه نمایشی با نرخ نوسازی 90 هرتز تا 120 هرتز بهره می برد.به این ترتیب، هدست می تواند از نرخ فریمی پشتیبانی کند که به اندازه کافی بالا باشد تا بیماری حرکت تجربه شده با برخی هدست های واقعیت مجازی را کاهش دهد.در حال حاضر حالت تهوع مرتبط با واقعیت مجازی را به راحتی تجربه نمی کنم بنابراین این موضوع برای من زیاد مهم نیست، اما صفحه نمایش PSVR 2 با کمی لرزش یا اعوجاج، نرم و پاسخگو به نظر می رسد تا من را از دنیای مجازی که در آن بودم، دور کند.

میدان دید 110 درجه ای (FOV)براساس 100 درجه PSVR ایجاد می شود، اگرچه FOV بالای 100 درجه کاملا قابل قبول است.صفحه نمایش PSVR 2 بینایی ام را پر کرده بود و به ندرت این احساس را داشتم که به جای گشت و گذار در دنیای مجازی، با عینک به صفحه نمایش خیره شده ام.

مدتی است که از یک PSVR استفاده می کنم، اما احساس می کنم PSVR 2 OLED در کنترل رنگ ها بهتر است، که به تکمیل وضوح آن کمک می کند.و صفحه نمایش OLED پنل های LCD سایر هدست های واقعیت مجازی مورد استفاده را شکست می دهد.

تنظیمات PSVR 2

راه اندازی PSVR 2 بیشتر بدیهی است در عوض هدست دوم به پورت USB-C در جلوی PS5 وصل می شود.برای جفت کردن کنترلرها باید آن ها را با استفاده از کابل USB-C به Type-A موجود در جعبه PSVR 2s به پورت USB-A در PS5 متصل کنید؛ کافی است دکمه پلی استیشن را روی کنترلر متصل فشار دهید و در عرض چند ثانیه آن را با PS5 جفت کرده و تکرار کنید و آماده ادامه تنظیمات شوید.

پس از چند سوایپ سریع روی نمایشگر که PS5 به آن متصل می شود، از شما خواسته می شود تا اتاق خود را برای سطوح روشنایی اسکن کنید PSVR 2 ظاهرا نور زیادی را دوست ندارد و پس از آن، از شما خواسته می شود که هدست را روشن کرده و دستورالعمل های صفحه نمایش را دنبال کنید.در این حالت می توانید محدوده و موقعیت لنز را طوری تنظیم کنید که همه چیز تقریبا در مقابل شما قرار داشته باشد و نمایشگر در فوکوس باشد.

(اعتبار تصویر: Future )

پس از بالا آمدن و اجرای PSVR 2 اتاق شما را اسکن خواهد کرد تا فضای مورد نیاز برای حرکت را مشخص کند، حتی اگر قصد استفاده از هدست در هنگام نشستن را داشته باشید.واقعیت مجازی در مقیاس اتاق عرضه می شود، اما شما به فضایی شفاف 2 متر در 2 متر نیاز خواهید داشت، که برای کسی مانند من که در آپارتمان کوچکی در شرق لندن زندگی می کنم، واقعا مناسب نیست.

اما من توانستم یک فضای کوچک تمیز برای استفاده از PSVR 2 آماده کنم که به لطف آن اتاقم را اسکن کردم تا ایده ای از فضای قابل استفاده به دست آورم.این بخش را می توانید با استفاده از کنترلرها به سرعت و به راحتی ویرایش کنید.اگر ایده چنین برخوردی شما را نگران می کند، نگران نباشید؛ چرا که هدست هنگام رسیدن به لبه یک منطقه واقعیت مجازی تعیین شده به کاربران هشدار می دهد؛ اگر بیش از حد دور شوید، هدست شما را به واقعیت خود باز خواهد گرداند.

برای افرادی که از بار حسی اولیه می ترسند، فشردن سریع دکمه عملکرد روی هدست باعث می شود تا نمای مناسبی از اتاق خود داشته باشید که برای یک فید تک رنگ کاملا واضح است، اما تصویر می تواند در نور کم نویز داشته باشد.

پس از راه اندازی، به منوی پلی استیشن در مقابل چشمان شما و گزینه بارگذاری یک بازی PSVR منتقل خواهید شد؛ فقط در نظر داشته باشید که برخی از بازی ها خواستار کالیبراسیون بیشتر خواهند شد.

PSVR 2 علی رغم داشتن دسترسی های پیش از راه اندازی، در قسمت تنظیمات بسیار لیز بود، بدون هیچ خطای واقعی یا لرزشی که باعث سردرد من شود.در مقایسه با برخی هدست های واقعیت مجازی مبتنی بر پی سی، PSVR 2 رسیدن از راه اندازی به یک بازی واقعیت مجازی را بسیار ساده می کند.

تجربه مجازی PSVR 2 VR

علی رغم اینکه واحد بررسی من از قبل در حال اجرا بود، من واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم که کل تجربه واقعیت مجازی چقدر محکم بود.هدست های دیگری که من تست کرده ام در مورد نیاز به درایورهای خاص دچار خطا شده اند یا ناله کرده اند؛ ماهیت گیم پلی PSVR 2 این موضوع را از بین می برد.

به ندرت PSVR 2 من را از یک گجت خارج می کرد و احتمالا خطای من در عبور از منطقه تعیین شده واقعیت مجازی بود.حتی زمانی که این اتفاق می افتد بازی به سادگی متوقف می شود و به راحتی می توان به درون آن پرید.

صحبت از فضا شد، در حالت ایده آل هرچه فضای بیشتری برای واقعیت مجازی داشته باشید بهتر است.در بازی هایی که کمی حرکت جانبی وجود دارد، بازوهای من به مرزه ای حوزه واقعیت مجازی تجاوز می کنند.این برای متوقف کردن اکشن کافی نبود، اما هشدارهای کوچکی به شکل حلقه های قرمز دور دستان مجازی ام دریافت کردم؛ تنظیم دقیق فضای بازی واقعیت مجازی من باید به کاهش این موضوع کمک کند.افرادی که فضای بیشتر یا یک منطقه واقعیت مجازی اختصاصی دارند، اصلا نباید مشکلی داشته باشند.

(اعتبار تصویر: Sony Interactive Entertainment via YouTube)

همان طور که گفته شد، ردیابی حرکت بدون تاخیر قابل تشخیص در تجربه من عالی است.اما مانند هر سیستم واقعیت مجازی، یک روش یادگیری وجود دارد که باید در مورد درک احساس عمق و اینکه تا چه حد می توانید برای گرفتن اشیا مجازی به آن دست پیدا کنید، انجام شود.

تنها مشکل من با PSVR 2 به طور کلی این است که گوشی هایی که با آن ها بسته بندی می شود، بسیار خوب هستند.آن ها صدای قوی ارائه می دهند و با صدای Sonys 3D کار می کنند.اما توصیه من این است که هدست بی سیم Pulse 3D را انتخاب کنید چرا که صدای بزرگ تری را فراهم می کند و جلوی بسیاری از صداهای مزاحم را از هر چیزی که ممکن است تجربه واقعیت مجازی شما را مختل کند، می گیرد.

تنها چیزی که احساس می کنم برای PSVR 2 کم است، نوعی منوی تعاملی یا محیط هاب است، همانند دیگر پلتفرم های واقعیت مجازی.در حال حاضر، تنها چیزی که دریافت می کنید یک نمای شناور از رابط اصلی PS5 است که کاربردی اما به سختی پویا است.همچنین می خواهم اضافه شدن سونی را در یک رابط سینما مانند ببینم تا بتوانم 4K Blu-rays یا امثال HBOs The Last of Us را روی یک صفحه نقره ای مجازی تماشا کنم.این را می توان به عنوان یک بروزرسانی نرم افزاری پس از عرضه PSVR 2 اضافه کرد، بنابراین انگشت ها برای آن عبور کردند.

بازی های PSVR 2

اما قدرت واقعی PSVR 2 بازی های آن خواهد بود.به طور خلاصه، بازی های واقعیت مجازی موجود که به هدست جدید پورت شده اند، به خوبی کار می کنند.اما قصد دارم روی Horizon Call of Duty تمرکز کنم که از پایه برای PSVR 2 ساخته شده و حاصل هم کاری توسعه دهنده Firesprite با گوریلا گیمز است.

در حالی که Call of Duty یک بازی کامل است نه تنها یک تجربه کوتاه واقعیت مجازی، بلکه نمایشی فوق العاده از تکنولوژی و کیفیت PSVR 2s است.

در بازی Call of Duty: Infinite Warfare شما می توانید با کمک به دشمنان سابق خود و تلاش برای پیدا کردن یک فرد گم شده در کوه، جسد ریواس، سرباز سابق و بدنام را در سفر رستگاری پر کنید.البته، اسراری هم در راه است که با پیشروی در قله های منظومه شمسی به دنبال کشف آن ها خواهید بود.

(اعتبار تصویر از: Sony)

و به لطف PS VR2، هرگز احساس غوطه ور شدن در زمین پسا – آخرالزمانی افق را نداشته ام.

به دلیل نیاز به اجرا در 4K و نرخ فریم سریع، Call of Duty نمی تواند از نظر گرافیک محض کاملا با غرب ممنوعه برابری کند.اما هنوز هم با دره های رنگارنگ، کوه های پوشیده از برف، NPC های گویا و دوز خوبی از افکت های حجمی عالی به نظر می رسد.و به لطف PSVR 2، هیچ وقت احساس نکردم که در زمین پسا – آخرالزمانی هورایزن غرق شده ام.

با دیدن چهره من در بازی، به جای دیدن همه چیز از زاویه سوم شخص، سرزمین آفتاب تابان بسیار جذاب تر است.تقریبا مستقیم، تماس با کوه به شما حس مقیاس واقعی می دهد، چه به بالا نگاه کنید، چه به پایین، و چه به سمت افق.در سکانس آغازین، یک ماشین عظیم الجثه تالک از میان جاده ریاس رد می شود و من چاره ای جز خیره شدن به آن نداشتم.و حتی اگر آن را در حال آمدن می دیدم، هنوز به طور فیزیکی مانند یک استورمبرد جاخالی می دادم، یک ماشین پرنده بزرگ شبیه به عقاب، بالای سرم به پرواز در می آمد.

(اعتبار تصویر: Sony)

چنین چیزهایی در دنیای واقعیت مجازی چیز جدیدی نیستند.اما بازخورد لمسی در کنترلرها و هدست ها، به همراه فن آوری صوتی Dolby Atmos سونی، سطحی از عمق را برای انتقال حس واقعیت اضافه می کند.

با این حال، به همان اندازه که ندای کوهستان مرا تحت تاثیر قرار داده، استاندارد بالایی را نیز برای بازی های PSVR 2 تعیین کرده است.در زمان نگارش این مطلب، بازی های زیادی برای تست PSVR 2 وجود ندارد.آن هایی که خوب کار کرده ام، اما بیشتر پورت بازی های قبلی PSVR، Steam VR یا Quest 2 هستند.

باتوجه به تعداد بازی های واقعیت مجازی موجود در حال حاضر به طور کلی و همچنین بازی های PSVR اصلی، PSVR 2 نباید فاقد بازی های واقعیت مجازی باشد؛ بیش از 30 بازی برای عرضه در بازه زمانی فوریه تا مارس در نظر گرفته شده است.اما با در نظر گرفتن برچسب قیمت و PS5 بودن آن، امیدوارم شاهد بازی های اختصاصی و جدید PSVR 2 باشیم که بتوانند به طور کامل از تکنولوژی آن استفاده کنند.

(اعتبار تصویر: Capcom)

با بروزرسانی واقعیت مجازی برای گرن توریسمو 7 و دهکده رزیدنت اویل، باید به زودی تجربه های واقعیت مجازی طولانی تری برای PSVR 2 وجود داشته باشد.اما واقعا امیدوارم سونی از قدرت استودیوهای درجه یک خود مانند ناتی داگ و سانتا مونیکا برای ساخت بازی های PSVR 2 استفاده کند.سونی می گوید بیش از 100 بازی PS VR2 در دست توسعه است، بنابراین با احتیاط خوش بین هستم که PSVR 2 شاهد حجم بیشتری از بازی های با کیفیت بالاتر نسبت به نسل قبلی خود باشد.

همچنین، سونی می تواند PSVR 2 را برای اتصال به کامپیوتر باز کند، مثلا ایجاد یک رابط واقعیت مجازی مبتنی بر ویندوز.باتوجه به اینکه سونی بازی ها را روی پی سی پورت می کرد، این موضوع غیر منطقی نیست، اما من به زودی روی اتصال PSVR 2 PC شرط نمی بندم.

بررسی کلی PSVR 2

بهترین راه برای خلاصه کردن تجربه ام با PSVR 2 این است که منتظر عرضه دوباره آن باشم.در حالی که من همیشه از واقعیت مجازی لذت می بردم، این واقعا چیزی نیست که بتوانم در مورد هدست های واقعیت مجازی قبلی بگویم.

PSVR 2 از بسیاری جهات بهترین تکنولوژی واقعیت مجازی را با برخی از هپتیک ها و صدای عالی PS5 ترکیب می کند، به سیستمی که استفاده از آن آسان و به طرز شگفت انگیزی قوی است.به نظر من، این ترکیب بلافاصله واقعیت مجازی را جذاب تر می کند، به خصوص که با تنظیمات بازی فعلی PS5 من ادغام می شود.

مطمئنا برچسب قیمت برای فقیر شدن همه ما کافی است.اما اگر به واقعیت مجازی علاقه دارید و می خواهید تجربه PS5 خود را ارتقا دهید، فکر می کنم PS VR2 ارزشش را دارد. اگر به واقعیت مجازی علاقه دارید و می خواهید تجربه PS5 خود را ارتقا دهید، فکر می کنم PSVR 2 ارزشش را دارد.از سوی دیگر بدیهی است که برای کسانی که چندان علاقه ای به کاوش عمیق تر در دنیای مجازی ندارند، PSVR 2 ممکن است محیطی بسیار گران قیمت به نظر برسد.

با این حال، اگر سونی بازی های واقعیت مجازی با کیفیت تری را دنبال کند که از قدرت PS5 ها استفاده می کنند، پس من فکر می کنم PSVR 2 نه تنها یک سیستم بازی اضافی را بر روی کنسول متصل خود ارائه خواهد داد، بلکه شروع به تنظیم یک استاندارد برای سایر پلتفرم های واقعیت مجازی خواهد کرد.و این واقعا هیجان انگیز است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *