بهبود حریم خصوصی در iOS 17 و جلوگیری از ردیابی در Safari

iOS 17 وب سایت ها را از ردیابی شما باز می دارد

در iOS 17، وب سایت‌ها از ردیابی شما جلوگیری می‌کنند. iOS 17 به همراه iPadOS 17 و macOS Catalina، یک سیستم جدید ضد ردیابی را به مرورگر Safari اضافه می‌کند تا کاربران از ردیابی از طریق هایپرلینک‌ها جلوگیری کنند.

همانطور که در نطق اصلی WWDC 2023 اپل خلاصه شد، برچسب‌های ردیابی URL حالا به صورت خودکار حذف می‌شوند هنگامی که شما در تب خصوصی Safari مرور می‌کنید یا از برنامه‌های Mail و Messages استفاده می‌کنید. این برچسب‌ها به صورت خودکار به انتهای یک URL ضمیمه می‌شوند، به همان شکلی که کوکی‌های مرورگر عمل می‌کنند، تا منبع ترافیک به یک صفحه وب خاص شناسایی شود.

این برچسب‌ها به طور معمول برای وب‌سایت‌ها مفید هستند و اجازه می‌دهند تا تبلیغات شخصی‌سازی شده را ارائه دهند یا ردیابی کنند که کدام منابع بیشترین تأثیر را در هدایت کاربران به یک وب‌سایت دارند. با این حال، این ردیابی کاربران در سراسر وب است که بسیاری از افراد، از جمله خود اپل، به آن علاقه ندارند.

این تغییر برای کاربران خوب است و در عین حال به تبلیغ کنندگان ضرر میزند.

در نسخه‌های قبلی iOS، iPadOS و macOS، ما شاهد سیستم‌های ضد ردیابی مشابهی بودیم، به عنوان مثال اپل گزینه شفافیت ردیابی برنامه‌های خود را معرفی کرد. اگرچه ویژگی خاص Safari تأثیر بزرگی بر روی هر برنامه آیفون ندارد، اما همچنان می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر حریم خصوصی کاربر داشته باشد.

به عنوان جبران برای تبلیغ کنندگان، اپل ارزش کلی‌تری برای اندازه‌گیری کلیک خصوصی ارائه می‌دهد. این کار اطلاعات فردی را لو نمی‌دهد، اما با این حال نشانه‌هایی از هدایت کاربران به صفحه‌ای خاص را نشان می‌دهد.

WWDC 2023 ویژگی‌های جدیدی را به ما معرفی کرد که باید منتظر آن‌ها در اکوسیستم نرم‌افزاری اپل باشیم. بهترین ویژگی‌های iOS 17 که تاکنون دیده‌ایم، شامل یک اپلیکیشن جدید و یک حالت استندبای می‌شود، در حالی که در iPadOS 17 شاهد بازبینی در صفحه قفل و پشتیبانی از دوربین خارجی هستیم. macOS Catalina از طریق همکاری جدید با توسعه‌دهندگان و یک سیستم تبدیل جدید برای کمک به اجرای عناوین پی‌سی روی مک‌ها، ویجت‌های دسکتاپ و پیشرفت‌هایی را به بازی‌های مک اضافه می‌کند.

با این تغییرات، اپل بهبود قابل توجهی در حفظ حریم خصوصی کاربران خود به ارمغان می‌آورد و امیدواریم که این تراکم برای شما مفید باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *