عرضه تبلت پیکسل گوگل نزدیک است! – تاریخ عرضه، قیمت و مشخصات منتشر شده تا کنون

معرفی تبلت گوگل پیکسل در IO 2022

گوگل می خواهد تبلت های اندرویدی را بهتر کند. پیکسل تبلت می تواند یک جانشین میان رده برای نکسوس ۷ باشد

Google Pixel Tablet حالا پس از زمان Google I/O 2022 – البته با فاصله زمانی طولانی – رسمی شده است. گوگل پیش از این گفته بود که اولین تبلت این شرکت از زمان معرفی پیکسل اسلیت تا سال ۲۰۲۳ عرضه نخواهد شد، اما هنوز در مورد مشخصات و نقاط کلیدی فروش آن حرفی به میان نیاورده است.

با این حال، توسعه دهنده ای به نام Kuba Wojciechowski توانسته با بررسی کد AOSP به جزئیاتی در مورد این تبلت دست پیدا کند و با کنار هم قرار دادن آن ها به دستگاهی اشاره می کنند که احتمالا به جای آیپد پروها و تبلت های سامسونگ گلکسی تب اس 8 ، بازار میان رده ها را هدف قرار داده است.

برای مثال، به نظر می رسد به جای بهره مندی از آخرین نسخه سیستم روی یک تراشه گوگل تنسور، پیکسل تب قرار است از تراشه نسل اول استفاده کند که به گوگل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو قدرت می بخشد. در حالی که این تراشه ها دقیقا کند نیستند، اما تا زمان قدیمی شدن تبلت بیش از یک سال عمر خواهند کرد – و احتمالا اگر “۲۰۲۳” به معنای “تعطیلات ۲۰۲۳” باشد، بسیار بیشتر خواهد بود.

هرآنچه تاکنون در مورد تبلت پیکسل برنامه ریزی شده گوگل می دانیم، خوشبختانه به اندازه کافی خوب خواهد بود تا در لیست بهترین تبلت های بازار جایی برای خود دست و پا کند.

سایر تبلت های پرفروش

تبلت گوگل پیکسل: آخرین اخبار (13 شهریور)

  • مشخصات تبلت گوگل پیکسل منتشر شده است و انتظار می رود دارای پردازنده Tensor در یک بسته مقرون به صرفه باشد. 
  • اطلاعات منتشر شده از سخت‌افزار دوربینی که می‌توانیم در تبلت پیکسل ببینیم، حکایت دارد. این شامل دو دوربین 8 مگاپیکسلی – یکی در جلو و دیگری در پشت است.
  • گزارشی حاکی از آن است که تبلت پیکسل در زمان اتصال به عنوان یک صفحه نمایش هوشمند عمل می کند .

به همین جهت، به نظر می رسد این تبلت تنها ۴ گیگابایت حافظه رم داشته باشد که در نوع خود کم نظیر است؛ به خصوص وقتی در نظر بگیرید که گوگل پیکسل ۶ a با قیمت ۴۴۹ دلاری خود، ۶ گیگابایت حافظه رم دارد. و در حالی که تعداد کمی از تبلت ها برای عکاسی استفاده می کنند، جالب است بدانید که به نظر می رسد هر دو سنسور جلو و عقب از نوع IMX۳۵۵ دوربین سلفی پیکسل ۶ باشند.

شاید جالب تر این باشد که به نظر نمی رسد پیکسل تب اصلا از GPS یا داده های سلولی پشتیبانی کند. ووجیچوفسکی می نویسد: “این اطلاعات همچنین عدم وجود سنسورهای مجاورت و فشارسنج و همچنین عدم پشتیبانی از پردازش سنسور” با دقت بالا ” را تایید می کند.

در واقع شاید بتوان گفت که Pixel Tablet، در حالی که مشخصا قابل حمل است، تنها برای قابلیت حمل گاه و بیگاه در نظر گرفته شده است. ووجیچوفسکی شواهدی پیدا می کند که به نظر می رسد گزارش های قبلی مبنی بر روشن شدن تبلت آینده گوگل به عنوان نوعی نست هاب جداشدنی صحیح باشد.

او می نویسد: ” به نظر می رسد کدی که گوگل در کد اختصاصی خود نسبت به اندروید اضافه کرده است نیز این داستان را تایید می کند و به نظر می رسد تیم سخت افزاری گوگل کاملا از این ایده استقبال کرده و دستگاه را حول این مفهوم طراحی کرده است.”

به نظر می رسد گوگل قصد دارد همچون گوشی های پیکسل با قیمت بسیار مناسب، از نبرد مستقیم با بزرگان بازار تبلت اجتناب کند و در عوض با اتخاذ برخی تصمیمات معقول و البته غیر متعارف، در بازار میان رده ها به رقابت بپردازد.

کمی شبیه به احیای روح نکسوس است – دستگاه هایی که به خوبی طراحی شده اند، با مشخصاتی که “به اندازه کافی خوب” و با قیمت جذاب هستند. با شروع بحران تورمی، این استراتژی می تواند به خوبی یک شاهکار باشد.

تبلت گوگل پیکسل: گمانه زنی های قیمت و تاریخ عرضه

تاکنون اطلاعات زیادی درباره تبلت پیکسل نمی دانیم؛ اما تاریخ عرضه آن را می دانیم و سال ۲۰۲۳ است.

بنابراین می توانیم هر زمانی در آن سال شاهد عرضه آن باشیم، اما در واقع بعید است که گوگل این تبلت جدید را اوایل سال ۲۰۲۳ وارد بازار کند. به نظر می رسد تبلت پیکسل در فصل بهار یا پاییز عرضه شود؛ زمانی که گوگل به صورت سنتی سخت افزار آن را عرضه کرده است.

تصویر تبلیغاتی تبلت Google Pixel از Google I/O 2022

این مورد به خصوص زمانی محتمل به نظر می رسد که در نظر داشته باشید آخرین تبلت گوگل یعنی پیکسل اسلیت در اکتبر سال ۲۰۱۸ عرضه شد. قبل از آن، گوگل تبلت پیکسل سی را در دسامبر ۲۰۱۵ عرضه کرد. بنابراین اگر رفتار گذشته شاخص باشد، انتظار می رود در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ شاهد عرضه تبلت گوگل پیکسل بعدی باشیم.

تبلت گوگل پیکسل: طراحی

در رویداد Google I/O 2022 که در آن از این تبلت رونمایی شد، نگاهی کوتاه به برخی عکس های تبلیغاتی این تبلت انداختیم و آن ها نشان دادند که این تبلت بسیار زیبا خواهد بود.

براساس این تیزر، انتظار یک تبلت ساده با لبه های گرد و حاشیه های نسبتا ضخیم را داریم. به وضوح یک دوربین در جلو و عقب وجود دارد، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم که چقدر خوب هستند.

متاسفانه حاشیه های اطراف نمایشگر برجسته تر از آن چیزی است که ما دوست داریم، بنابراین امیدواریم گوگل بتواند آن ها را از حالا تا زمان عرضه کوچک کند.

گوگل پیکسل تب همچنین می تواند به عنوان یک تبلت گوگل با نام “تانگو” در وب سایت طرح جهانی استایلوس (USI) قرار گیرد. باتوجه به اینکه پیکسل تب تنها تبلتی است که به صورت رسمی می دانیم گوگل در حال حاضر روی آن کار می کند، به نظر می رسد که این دستگاه امکان ورود قلم را فراهم خواهد کرد.

اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، می تواند به پیکسل تب شکلی جذاب بدهد که با تبلت های دیگر، به ویژه سامسونگ گلکسی تب اس 8 و آیپدهای اخیر رقابت کند.

همچنین شایعه وجود یک نست هاب با صفحه نمایش جداشدنی نیز وجود دارد، هرچند این می تواند یکی از ویژگی های تبلت پیکسل باشد. در کد اندروید به داک گوگل با قابلیت شارژ تبلت اشاره شده است؛ زمانی که تبلت متصل می شود، می تواند به عنوان یک صفحه نمایش هوشمند عمل کند.

تبلت گوگل پیکسل: مشخصات

براساس جزئیات موجود در کد AOSP، تبلت گوگل پیکسل قرار است از نسل اول تراشه تنسور (Tensor) بهره ببرد که مجموعه ای از عملکردهای هوش مصنوعی و هوشمند را فراهم می کند؛ درحالی که ۴ گیگابایت حافظه رم باید هزینه ها را کاهش دهد.

در حالی که تعداد کمی از تبلت ها برای عکاسی استفاده می کنند، جالب است بدانید که هر دو سنسور جلو و عقب از نوع IMX۳۵۵ از دوربین سلفی پیکسل ۶ هستند.

با این تفاسیر، تبلت پیکسل احتمالا به جای تلاش برای رقابت با امثال آیپد پرو، بازار تبلت های اقتصادی یا میان رده را هدف گرفته است.

تبلت گوگل پیکسل: اندروید 13

تبلت گوگل پیکسل توسط همان افرادی توسعه میابد که روی اندروید کار می کنند و گوگل آن را در جریان رویداد I / O ۲۰۲۲ خود به عنوان نمونه ای از تلاش این شرکت برای بهبود تجربه استفاده از اندروید روی تبلت ها مطرح کرد.

تصویر تبلیغاتی تبلت پیکسل گوگل از Google I/O 2022

این بخشی از یک تبلیغ بزرگ تر برای تمام ویژگی های جدیدی بود که در اندروید ۱۳ آمده بود، از جمله برخی از آن ها که باید در تبلت گوگل پیکسل می درخشیدند.

مهم تر از همه، گوگل متعهد شده است که بیش از ۲۰ اپلیکیشن خود را به روزرسانی کند تا در دستگاه های اندرویدی “با صفحه نمایش بزرگ” مانند تبلت ها (در مقابل دستگاه های “با صفحه نمایش کوچک” مانند گوشی ها) مفیدتر و قابل استفاده تر باشد. علاوه بر این، رابط کاربری کلی تبلت دست خوش تغییراتی شده است، چرا که در یک نگاه می توانید اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید و همیشه به نوار وظیفه ای که در پایین آن قرار دارد، دسترسی داشته باشید. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، قابلیت کشیدن و رها کردن نیز بین برنامه ها وجود خواهد داشت.

گوگل همچنین در حال هم کاری با توسعه دهندگان ثالث است تا اپلیکیشن های خود را کاربردی تر کند. این شامل زوم، تیک تاک، فیسبوک و Canva می شود. و فروشگاه گوگل پلی پیدا کردن برنامه های بهینه شده برای تبلت را آسان تر خواهد کرد.

در حالی که ما هنوز در حال آموختن آنچه که باید از اندروید 13 انتظار داشته باشیم هستیم، می دانیم که این تبلت با پشتیبانی از ویژگی هایی مانند صدای فراگیر مجازی، آیکون های ثالث با تم، صدای بلوتوث LE، مجوزهای اطلاع رسانی و ابزارهای بهتر برای مدیریت مصرف باتری از راه خواهد رسید. و از آنجایی که اندروید 12L بهبودهای بسیار کوچکی در تجربه کلی استفاده از اندروید روی یک تبلت ایجاد کرد، احتمالا اندروید 13 این روند را ادامه خواهد داد.

تبلت گوگل پیکسل: دوربین ها

در مورد مشخصات دوربینی که می توانیم در تبلت گوگل پیکسل ببینیم، اطلاعات زیادی در دست نیست. لوکر و توسعه دهنده ای به نام کوبا ووجیچوفسکی سخت افزار احتمالی دوربین را توییت کرده اند که می توانیم آن را در تبلت پیکسل ببینیم. این شامل دو دوربین 8 مگاپیکسلی – یکی در جلو و دیگری در عقب – می شود.

برای مقایسه، مدل های آیپد پرو از دوربین ۱۲ مگاپیکسلی در جلو و پشت خود بهره می برند، در حالی که آیپد پرو از دوربین ۸ مگاپیکسلی در عقب و ۱۲ مگاپیکسلی در جلو بهره می برد.

تبلت گوگل پیکسل: چشم انداز

هنوز برای اظهار نظر در مورد تبلت پیکسل گوگل زود است؛ اما آنچه تاکنون دیده ایم، به طرز غیرقابل انکاری جذاب است.

گوگل در سال ۲۰۱۹ و پس از نمایش احتمالا ناامیدکننده پیکسل اسلیت، نشان داد که تلاش های توسعه تبلت خود را کاهش داده است، بنابراین هیجان انگیز است که گوگل بزرگ! آستین ها را بالا بزند و در طراحی تبلت اندرویدی ایده آل، یک قدم دیگر بردارد.

بازار تبلت های اندرویدی نیز می تواند از این رقابت استفاده کند، تنها کافی است نگاهی به لیست بهترین تبلت های اندرویدی که می توانید خریداری کنید بیاندازید و برتری تبلت های سامسونگ را در آن مشاهده خواهید کرد، از جمله گلکسی تب اس 8 و گلکسی تب اس 8 اولترا. خوب است ببینیم گوگل رقیب تازه ای را به میدان می آورد که بهترین تبلت های سامسونگی را با قیمتی کمتر کنار بزند؛ فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا تبلت پیکسل می تواند این کار را انجام دهد یا خیر.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *