عملکرد پیکسل 7a در مقابل نور خورشید: نرخ تازه‌سازی 90 هرتز در شرایط نوری چالش‌برانگیز

عملکرد پیکسل 7a در مقابل نور خورشید: نرخ تازه‌سازی 90 هرتز در شرایط نوری چالش‌برانگیز

گوگل پیکسل 7a یکی از بهترین گوشی‌های با قیمت مناسب است که در حال حاضر می‌توانید خریداری کنید. این گوشی با قیمت 99 دلاری خود، مجموعه‌ای گسترده از ویژگی‌های ویژه، عکس‌های با کیفیت بالا و عملکرد قوی را ارائه می‌دهد. با این حال، صفحه نمایش آن ممکن است در برابر نور خورشید شدید نسبت به یک گوشی با فناوری پیشرفته، ضعف داشته باشد.

پیکسل 7a به عنوان یک گوشی آپدیت پذیر، نرخ تازه‌سازی آن به 90 هرتز محدود نیست. اما یک کاربر با نام Pawlikx_Iron متوجه شده است که این همیشگی نیست. به نظر می‌رسد که نور خورشید شدید باعث می‌شود صفحه نمایش پیکسل 7a به 60 هرتز برسد، اما هنگامی که در سایه قرار می‌گیرید، به 90 هرتز بازمی‌گردد.

Pawlikz_Iron اشاره کرده است که هنگامی که نرخ تازه‌سازی کاهش می‌یابد، گوشی همچنان خنک است، اما دیگر افشاگران اظهار کرده‌اند که به نظر می‌رسد این مشکل ممکن است به علت طراحی باشد. نور خورشید قوی می‌تواند باعث گرم شدن سریع تمامی موارد شود و دمای بالا معمولاً باعث کاهش کارایی باتری می‌شود.

اخیراً مشخص شده است که پیکسل 7a از نسخه کم مصرف‌تر چیپست تنسور G2 استفاده می‌کند که ممکن است باعث افزایش دمای گوشی نسبت به سایر دستگاه‌های پیکسل 7 شود. این نشان می‌دهد که گوگل ممکن است به طور فعال‌تری تلاش کرده باشد تا پایداری بیشتری برای پیکسل 7a ایجاد کند.

یکی از افشاگران به کد منبع اندروید اشاره کرده است که وقتی شدت نور از 50 لوکس بیشتر می‌شود، نرخ نوسازی را در 60 هرتز قفل خواهد کرد. آن‌ها اظهار داشته‌اند که به نظر می‌رسد سایر گوشی‌های پیکسل برای این منظور طراحی شده‌اند، در حالی که یک دیدگاه دیگر به مشکلات گسترده نرخ تازه‌سازی در پیکسل 4 اشاره می‌کند.

لید واید شات گوگل پیکسل 4
پیکسل 4 نیز از کاهش نرخ به روز رسانی رنج می برد (اعتبار تصویر: Future )

مدت کوتاهی پس از عرضه، کاربران متوجه شدند که پیکسل 4 مشکلاتی در حفظ نرخ تازه‌سازی 90 هرتز دارد و مشکل در شرایط نوری است. تنظیم روشنایی صفحه نمایش کمتر از 75 درصد منجر به کاهش به 60 هرتز می‌شود، البته در شرایطی که نور محیط کافی باشد. گوگل ادعا کرده است که این اقدام یک راهکار برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی است.

مشخص نیست که آیا گوگل کاری مشابه برای پیکسل 7a انجام خواهد داد یا خیر، اما شما می‌توانید اقداماتی در این زمینه انجام دهید. همانطور که یکی از کاربران ردیت اشاره کرده است، می‌توانید به بخش گزینه‌های توسعه‌دهنده بروید تا گزینه‌ای برای تنظیم حداکثر نرخ تازه‌سازی را مشاهده کنید.

گزینه‌های توسعه‌دهنده به طور پیش‌فرض پنهان هستند، اما با رفتن به مسیر تنظیمات، درباره تلفن، و سپس هفت بار ضربه زدن بر روی شماره ساخت و وارد کردن پین، می‌توانید آنها را فعال کنید. سپس می‌توانید منوی گزینه‌های توسعه‌دهنده را در بخش System تنظیمات یافت یا با جستجوی آن، آن را پیدا کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *