تجربه صوتی فراگیر و بی‌نقص با تلویزیون‌های سونی و ربات نقشه‌برداری صدا

تجربه صوتی فراگیر و بی‌نقص با تلویزیون‌های سونی و ربات نقشه‌برداری صدا

کیفیت صدای تلویزیون گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود، و این در حالی است که من به عنوان کسی که تلویزیون‌ها را برای امرار معاش بررسی می‌کنم، به این موضوع پی برده‌ام. در حالی که می‌توانیم با مراجعه به معیارهای خود، حس دقیقی از عملکرد تصویر یک تلویزیون به دست آوریم، ارزیابی کیفیت صدا بسیار ذهنی‌تر است.

با این حال، وقتی برخی از بهترین تلویزیون‌های سونی را در این سال بررسی کردیم، کیفیت صدای آنها در تمامی جهات ما را تحت تأثیر قرار داد. دوباره، صدا معمولاً در آزمایش‌های ما برجسته نیست، اما ما نتیجه گرفتیم که تلویزیون‌هایی مانند تلویزیون OLED سونی Bravia XR A95L برخی از بهترین صداهایی را ارائه می‌کنند که در حال حاضر می‌توانید از یک تلویزیون بشنوید.

کیفیت صدای بهبود یافته تلویزیون‌های سونی هیچ اتفاقی تصادفی نیست. مطمئناً، می‌بینیم که هر تولیدکننده تلویزیون سعی می‌کند هر سال مجموعه‌های خود را به سطح بالاتری برساند، اما سونی سلاح مخفی‌ای دارد که به اطمینان از صدایی کامل و یکنواخت برای تلویزیون اختصاص دارد: ربات نقشه‌برداری صدا که این شرکت در داخل خانه ساخته است.

ماه گذشته به دفتر سونی در توکیو رفتم تا از نزدیک این “ربات” را ببینم. این یک وسیله مکانیکی 3 بازو است که روی محورهای X، Y و Z حرکت می‌کند تا فرکانس صدا را در 16500 نقطه اندازه‌گیری کند. وقتی در مقابل یک تلویزیون قرار می‌گیرد، به طور خاص یک تلویزیون 65 اینچی در اتاق کنترل، این اندازه‌گیری‌ها می‌توانند صدای واقعی را در 3D عینی کنند تا مشخص شود که آیا صدای تلویزیون به طور موفقیت‌آمیزی فیلد صوتی مناسب را پر می‌کند یا خیر.

به عبارت دیگر، ربات ناحیه‌ای را اندازه‌گیری می‌کند که قرار است محل نشستن اکثر مردم در مقابل تلویزیون خود را تکرار کند. در حداقل حالت، تلویزیون باید صدایی متعادل را از صفحه نمایش به هر صندلی روی کاناپه گسترش دهد. اکنون، با دستگاهی مانند ربات سونی، این شرکت می‌تواند به طور قطع از طریق تجسم صدا مشخص کند که آیا این مورد است یا خیر.

آیا هنوز به ساندبار برای تلویزیون سونی خود نیاز دارید؟

فقط به این دلیل که مجموعه جدید تلویزیون‌های سونی به تنهایی صدای خوبی دارند، به این معنی نیست که باید از یکی از بهترین ساندبارها صرف نظر کنید. اگر فضای سرگرمی شما اجازه دهد، ساندبار می‌تواند تجربه شنیدن هر چیزی که تماشا می‌کنید را ارتقا دهد.

شما می‌توانید تقریباً هر ساندباری را با یک تلویزیون سونی جفت کنید، اما اگر یک ساندبار سونی مانند Sony HT-s350 را با تلویزیون سونی خود جفت کنید، مزایای منحصر به فردی خواهید داشت. برای نمونه، جدیدترین تلویزیون‌های سونی دارای ویژگی Acoustic Center Sync هستند که بلندگوهای داخلی تلویزیون را با بلندگوهای ساندبار ترکیب می‌کند. این امر منجر به صدای خروجی با ارتفاع بهتر، به ویژه برای واژگان می‌شود. (برای بررسی جهت و میزان صدای خروجی، سونی از دوربین صوتی استفاده می‌کند که من نیز در دفتر آن دیدم.)

اگر می‌خواهید تنظیمات خود را یک گام فراتر ببرید، می‌توانید در یک سیستم 5 کاناله سرمایه‌گذاری کنید تا از ویژگی 360 Spatial Sound Mapping سونی بهره‌مند شوید. این ویژگی انعطاف‌پذیری بیشتری در نصب بلندگو ارائه می‌دهد، زیرا همیشه امکان داشتن یک چیدمان ایده‌آل وجود ندارد. این ویژگی با معرفی موقعیت‌های بلندگوی مجازی که می‌توانند صحنه صوتی اطراف گوش‌های شما را اصلاح و گسترش دهند، کار می‌کند. این بدان معناست که هر کجا بلندگوهای خود را قرار دهید، صدا برای فضای شما تنظیم می‌شود.

اما اگر تصمیم می‌گیرید که به ساندبار یا کانال‌های اضافی نیاز ندارید یا نمی‌خواهید، بر اساس آزمایش‌های ما و همچنین آنچه از آزمایش‌های سونی دیده‌ایم، مطمئن هستیم که تلویزیون‌های این شرکت به تنهایی صدای کافی دارند.

با استفاده از ربات نقشه‌برداری صدا، سونی به طور مداوم در حال بهبود کیفیت صدای تلویزیون‌های خود است و این امر باعث می‌شود که تلویزیون‌های سونی به گزینه‌ای عالی برای کسانی تبدیل شوند که به دنبال تجربه صوتی فراگیر و با کیفیت هستند.

در حالی که تلویزیون‌های سایر برندها نیز در حال بهبود کیفیت صدای خود هستند، ربات نقشه‌برداری صدا سونی یک مزیت رقابتی واقعی برای این شرکت است. این ربات به سونی کمک می‌کند تا صدایی را تولید کند که از تمام زوایا به طور یکنواخت پخش شود و تجربه صوتی بی‌نظیری را برای شما فراهم کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *