نقد و بررسی کفش اسپورت نایک مدلZoomX Invincible Run Flyknit 2


اگر مرا به یک جزیره بیابانی فرستادید و فقط اجازه دادید یک کفش دویدن انتخاب کنم، کفش نایکی ZoomX Invinction Run Flyknit 2 را برمیدارم. مطمئنا کفش های سبک تری برای دویدن وجود دارند (و احتمالا کفش هایی که برای دویدن روی شن طراحی شده اند)، اما هیچ کدام از بهترین کفش های دویدن موجود در بازار به راحتی کف پا و نرمی که در این کفش ارائه می شود، نزدیک نمی شوند.

زمانی که نایکی اولین نسخه از این کفش را عرضه کرد، نایکی آن را به عنوان کفشی برای تمرین دوندگان در یک ماراتن قرار داد و به دنبال یک کفش نرم برای روزهای دویدن آسان بودند. پس از کیلومترها آزمایش، به این نتیجه رسیدم که این کفش بسیار بیشتر از آن است که دلیلی وجود نداشته باشد که مبتدیان نتوانند این کفش را تهیه کنند. طراحی شده برای جذب حداکثری ضربه، مملو از فوم مقاوم که از اولین قدم شما احساس نرمی و راحتی می کنید. من در مورد آزمایش تکرار دوم نگران بودم که چگونه مقایسه می شد و آیا این تغییرات یکی از بهترین کفش های دویدن نایک را در بازار خراب می کرد؟

شایان ذکر است، نسخه جدیدی از این کفش با نام Nike Instinct 3 در تاریخ 2 فوریه برای اعضای نایکی و 9 فوریه به صورت آنلاین و در فروشگاه های آنلاین در دسترس خواهد بود.در حال حاضر در حال تست این کفش هستیم و به زودی بررسی کاملی از آن در وب سایت بازار مگ خواهیم داشت.اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستید، اکنون زمان خوبی برای سرمایه گذاری در شرکت نایکی است؛ چرا که احتمالا با عرضه کفش جدید تخفیف داده خواهد شد.

بررسی کفش نایکZoomX Infinite Run Flyknit 2: قیمت و در دسترس بودن

نایکی زوک اج ران فلایت 2 در ژوئن 2022 راهی بازار شد.این کفش با قیمت 164.95 / 180 دلار به فروش می رسد که قطعا در انتهای بازار کفش های دویدن روزمره قرار دارد، اما همان قیمت نسخه اول کفش است.همانند نسخه اول، این قیمت نیز قابل توجیه است چرا که این کفش حاوی فوم نایک زوم ایکس است که فوم ویژه مورد استفاده در کفش های دویدن سریع تر نایک است (البته هدف آن در این کفش سبک بودن و پاسخگویی به گونه ای است که بخشی از بار را از روی پاهای شما بردارد، نه اینکه شما را به سمت یک کفش جدید سوق دهد).

در زمان نگارش، این کفش در سه رنگ مختلف در مردان و چهار رنگ در نسخه زنان موجود است.در کفش های مردانه، دیس آنرد 2 به رنگ های قرمز، مشکی و سفید و در کفش های زنانه به رنگ های سفید، مشکی و آبی دیده می شود.بازی Injustice 2 تنها در یک عرض عرضه می شود، اما از نظر طراحی، کف پای پهن تری دارد، بنابراین برای تمام دوندگان مناسب خواهد بود، مگر اینکه پاهای پهنی داشته باشید.این کفش در نسخه زنان 5 تا 12 دلار و در نسخه مردان 6 تا 15 دلار قیمت دارد.

اگر بودجه کافی دارید، اکنون زمان خوبی برای خرید اولین نسخه از این فبلت است، چرا که تغییرات زیادی در آن ایجاد نشده و احتمالا در حال حاضر به فروش می رسد.

عکسی از Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2
(اعتبار تصویر: Future/Tom’s Guide )

بررسی کفش نایکZoomX Infinite Run Flyknit 2: طراحی و راحتی

Infinite Run Flyknit 2 از طراحی کفش اصلی پیروی می کند که لایه ضخیمی از فوم خارجی دارد که تقریبا مثل یک حلقه لاستیکی دور پای شما می پیچد.این کفش دارای تودوزی پهنی است که در نسخه دوم بسیار پهن تر شده است و حالتی شبیه به توده ای از فوم دارد که از کنار آن بیرون زده است.همچنین یک پاشنه پهن با یک سانتی متر کف در اطراف پاشنه پا وجود دارد.تازه از جعبه بیرون می آیید و خیلی راحت در این کفش فرو می روید به طوری که من با هیچ کفش راحتی اینچنینی ندارم.

این کفش متناسب با سایز نایکی است.من در کفش های ورزشی معمولی ام 4 انگلیسی هستم اما در این کفش 5 انگلیسی می پوشم.در ادامه با راهنمای خرید کفش های ورزشی و نحوه مناسب آن ها آشنا می شویم.

عکسی از قسمت بالایی Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2
(اعتبار تصویر: Future/Tom’s Guide)

قسمت بالایی ران 2 در مقایسه با نسخه اول کفش کمی بهبود یافته است.قسمت دوم بند نازک تری دارد، که من در طول آزمایش متوجه شدم که بهتر است محکم بسته شود.اولین نسخه از این کفش، بند طنابی ضخیم تری داشت، در حالی که به نظر می رسد نایک به بند سنتی تر کفش دویدن روی کفش جدیدتر بازگشته است.

نایک همچنین میزان شل شدن دور یقه کفش را کاهش داده و زبان را کمی شل کرده است. آن ها تغییرات کوچکی در زیر کفش هستند که بسیار شبیه به نسل قبلی خود هستند و همان حس قفل شدن را در روزهای دویدن آسان و زمانی که سرعت را افزایش می دادم، داشتند.

عکسی از فوم میانی در Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2
(اعتبار تصویر: Future/Tom’s Guide )

جادوی این کفش در قسمت میانی نهفته است که بسیار نرم و صاف است. برخلاف بسیاری از بهترین کفش های دوی موجود در بازار، هیچ پوشش استروبل در زیر کفی کفش وجود ندارد، بنابراین پای شما مستقیما روی کفی قرار می گیرد و به شما اجازه می دهد تا واقعا در کفش فرو بروید.

فوم معمولا برای کفش های سریع تر در مجموعه خود نگهداری می شود، مانند Nike ZoomX Vaporfly Next Q2، و Nike Alphafly Next Q هر دوی این کفش های اسپرت دارای صفحات فیبر کربنی هستند و بدون این صفحات، به نظر می رسد که فوم در دوییدن های طولانی معنای متفاوتی پیدا می کند. به جای پیش بردن پا به جلو، فوم واکنش پذیر ضربه هر مرحله را برای دویدن راحت تر کاهش می دهد.این کفش همچنین همان هندسه گهواره ای را دارد که در بسیاری از نوآوری های جدیدتر نایکی دیده ایم، اما باز هم این کار برای آسان تر کردن دویدن است، نه کمک به حرکت سریع تر پا. نایک می گوید فوم زوم بیشتری را به اینورتر ران اضافه کرده است، هرچند که زیر پا بسیار شبیه به آن احساس می شود.

ریل های پلاستیکی که دور پاشنه کفش می پیچند به گونه ای طراحی شده اند که به کفش کمک بیشتری می کنند.من به عنوان دونده ای که هنگام دویدن روی پاهای خسته، بیش از حد عصبانی می شود، از این موضوع قدردانی کردم.

همان طور که در مقدمه اشاره کردم، نایک این کفش را برای ماراتون هایی طراحی کرده که در مسافت های طولانی مایل های آسانی را می پیمایند، اما بازخوردها و محبوبیت این کفش ثابت کرده که برای موارد بسیار بیشتری مناسب است.فوم زومکس در عین حال که گام های شما را نرم می کند، ضربه را از طریق باسن، زانو و مچ پا کاهش می دهد. احتمالا نمی خواهید با این کفش مسابقه دهید، اما دلیلی وجود ندارد که نتوانید یک دویدن آسان و یک جلسه ضرباهنگ را در آن انجام دهید.

عکسی از زیره در Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2
(اعتبار تصویر: Future/Tom’s Guide)

مشکل اصلی من در دوییدن، بیرون زدگی بود در حالی که انعطاف پذیر بودم، تکه های کوچک برای جلوگیری از لیز خوردن من در هنگام دویدن روی زمین خیس، کار زیادی انجام نمی دادند و به سرعت فرسوده می شدند.

بررسی کفش نایکZoomX Infinite Run Flyknit 2: کارآیی

در حالی که نایک در ظاهر تغییر چندانی با Injustice Run 2 نکرده، اما خوشحالم. کفش دویدن فوق العاده ای است که می تواند به راحتی دو نقش را در مجموعه کفش های شما ایفا کند و پاهای شما را راحت نگه دارد و به فشار تمرینات از راه دور کمک کند. با این اوصاف، فوم زوم به اندازه ای پاسخگو است که به شما اجازه می دهد در جلسات طولانی تر سرعت را افزایش دهید. هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید در آن مسابقه دهید، اما احتمالا کفش های بهتری در بازار برای این کار وجود دارد.

اگر به دنبال یک کفش فوق العاده برای محافظت حداکثری از ضربه هستید، باید عاشق این کفش باشید.من اولین ران شکست ناپذیر (من سه جفت کفش دارم)را از ترس این که نایک کفش را عوض کند، اما بندها متفاوت باشند، آن ها تقریبا زیر پایی یک سان دارند، که خبر فوق العاده ای برای طرفداران کفش است.

با این حال، معایب آن ها با نسخه اول یکسان است.به خصوص در مورد قیمت کفش، این محصول باید محکم تر و بادوام تر باشد.

عکسی از Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2
(اعتبار تصویر: Future/Tom’s Guide)

کفش نایکZoomX Inquisition Run Flyknit 2 در مقابل نایکZoomX Inquisition Run Flyknit: کدامیک را باید بخرید؟

آیا ارزش سرمایه گذاری روی مدل جدیدتر را دارد؟برای اولین بار است که هر دو کفش فوق العاده راحت و عالی هستند، اما اگر بودجه دارید، پول خود را پس انداز کنید و نایکی ZoomX Instruction Run را بخرید.

به عنوان یک آزمایش، من با یکی از نسخه های قدیمی تر کفش در پای چپ و Inquisition 2 در پای راست دویدم.بعد از یک مایل متوجه تفاوت بین این دو کفش نشدم.من مطمئنم که رهگذران، اما اهمیت می دهند.

بررسی کفش نایکZoomX Infinite Run Flyknit 2: خلاصه

این کفش برای دوندگان مبتدی و باتجربه بسیار مناسب است.اگر به دنبال کفش دویدن نرمی هستید که شما را در دویدن همراهی کند، بهتر از این نیست.

اگر علاقه ای به صرف هزینه زیاد برای یک کفش دویدن روزمره ندارید، اکنون زمان خوبی برای خرید یک جفت کفش نایک Infinite Run Flyknit است، همانطور که در بالا اشاره کردیم، این دو کفش بسیار شبیه به هم هستند، اما کفش قدیمی تر احتمالا در معرض فروش قرار خواهد گرفت.این در حالی است که کفش های اسپرت دیگری نیز وجود دارند که قیمت پایین تری دارند.

در حالی که هیچ کفشی نمی تواند از آسیب دیدن شما جلوگیری کند، نایک برای آن روزهایی که با پاهای خسته می دوید، یک کفش دویدن بسیار زیبا و حمایت کننده ساخته است.به همین دلیل، من معتقدم که نایکی ZoomX Run Flyknit 2 در مجموعه کفش های هر دونده ای جایی دارد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *