مایکروسافت می‌تواند یکی از بهترین ویژگی‌های Xbox Series X را به بازی‌های رایانه شخصی بیاورد

مایکروسافت می تواند یکی از بهترین ویژگی های Xbox Series X را به بازی های رایانه شخصی بیاورد

مایکروسافت در طول چند سال گذشته، تلاش زیادی برای یکپارچه‌سازی بهتر بازی‌های پی سی و ایکس باکس انجام داده است، که اتفاق خوبی برای پی سی گیمرهاست. حال به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، تجربه‌های کنسولی بیشتری به ویندوز اضافه شوند.

این خبر را روآن سونس، رئیس بخش ایکس باکس، در مراسم رونمایی از ایسوس راگ فون 5 اعلام کرد. ظاهراً پی سی گیمینگ دستی باعث می‌شود تا در مورد تجربه‌ی گیمرهای ویندوز متفاوت فکر کنیم.

این می‌تواند معنای زیادی داشته باشد، اما سونی به طور خاص به Quick Resume اشاره کرده که به شما اجازه می‌دهد یک بازی را درست در جایی که رها کرده‌اید، بدون نیاز به حرکت در منوها یا انتظار برای بارگذاری آن، انتخاب کنید. ظاهراً ردموندی‌ها به فکر یکپارچه‌سازی همین ویژگی در ویندوز افتاده‌اند. این شرکت همچنین به این موضوع فکر کرده است که آیا می‌توان به صورت یکپارچه، از یک کامپیوتر مخصوص بازی به یک کنسول دستی روگ لایک منتقل شد یا خیر.

این یکی دیگر از کارهایی است که مایکروسافت می‌تواند برای بهبود برابری بین بازی ایکس باکس و ویندوز انجام دهد. این روزها چیزی به نام انحصاری واقعی ایکس باکس وجود ندارد، چرا که تمام عناوین اول شخص روی پی سی هم عرضه می‌شوند. پی سی گیمرها نیز در چند سال گذشته توانسته‌اند از گیم پلی و بازی‌های ابری لذت ببرند.

در واقع، بازی‌های ابری قبل از کنسول‌های ایکس باکس روی پی سی در دسترس بود و چند ماه قبل از اینکه این ویژگی روی کنسول‌های ایکس باکس در دسترس باشد، به ویندوز آمد.

Quick Resume یکی از بهترین ویژگی‌های ایکس باکس سری ایکس است و اینکه بتوانید آن را روی پی سی دریافت کنید، یک پیروزی برای پی سی گیمرها خواهد بود، چرا که باید منتظر ماند تا بازی‌ها از ابتدا بارگذاری شوند حتی اگر از روی یک SSD سریع اجرا شوند.

اگر مایکروسافت بتواند این ویژگی را برای کار در پلتفرم‌های PC تغییر دهد، پس همه چیز برای ما بهتر است، به خصوص اگر شرکت‌های دیگر از مثال ایسوس و والو در ساخت کامپیوترهای مخصوص بازی دستی خود پیروی کنند، حقیقت خواهد داشت.

ایسوس راگ فون یک کامپیوتر کامل است، اما بی‌نقص نیست. البته نه به عنوان رقیب آستین دک، به هر حال، عمر باتری فوق العاده نیست، عملکرد می‌تواند بهتر باشد، رابط کاربری خاصی وجود ندارد و ایسوس لیستی از بازی‌هایی که به طور خاص برای سیستم بهینه شده‌اند را ارائه نمی‌دهد.

Asus ROG Ally
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

همانطور که در بررسی ایسوس راگ فون ۴ ذکر شد، اگر تاکنون تجربه بازی کردن با یک کامپیوتر گیمینگ دستی نداشته‌اید، این دستگاه احتمالا شما را به چالش می‌کشاند. بهترین نقطه شروع برای نسخه‌های آینده این دستگاه، حداقل تجربه بازی کردن با آن است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *