مایکروسافت و فناوری ذخیره‌سازی مبتنی بر شیشه برای مقابله با حملات باج افزار

مایکروسافت و فناوری ذخیره‌سازی مبتنی بر شیشه برای مقابله با حملات باج افزار

مایکروسافت مقاله ای برای فن آوری ذخیره سازی مبتنی بر شیشه منتشر کرده است که از آن برای جایگزینی فن آوری مرسومی استفاده می کند که امروزه در بهترین هارد دیسک ها و بهترین SSD ها نصب می شود.

این مقاله دانشگاهی 16 صفحه ای که در بیست و نهمین سمپوزیوم ACM در مورد اصول سیستم های عامل ارائه شد، اصول پشت برنامه های شرکت برای ساخت یک سیستم ذخیره سازی طولانی مدت و بسیار کارآمد را تشریح می کند.

واحدهای ذخیره سازی که از شیشه کوارتز ساخته شده اند، برای استفاده در فضای ابری آماده خواهند شد که به این معنی است که مشتریان آژور اولین کسانی خواهند بود که از این فن آوری بهره خواهند برد و احتمالا تنها کسانی خواهند بود که تا زمانی که این فن آوری در طبیعت جنینی باشد، از آن بهره مند خواهند شد.

پروژه Silica سال ها است که در حال ساخت است و مایکروسافت تا سال 2019 نمونه اولیه آن را به نمایش می گذارد. از آن زمان به بعد کار خود را گسترش داد و سیستمی را طراحی کرد که بسیار شبیه به ذخیره سازی مبتنی بر سرامیک که Cerabyte در حال ساخت آن است، عمل می کند.

ذخیره سازی مبتنی بر شیشه چگونه کار می کند؟

نویسندگان این مقاله می نویسند: ” این مقاله سیلیکا را ارائه می دهد: اولین سیستم ذخیره سازی ابری برای داده های آرشیوی که توسط شیشه کوارتز پشتیبانی می شود، یک رسانه بسیار انعطاف پذیر که اجازه می دهد داده ها به طور نامحدود در محل باقی بمانند.”

” سخت افزار و نرم افزار سیلکا به صورت مشترک از رسانه تا سطح خدمات با پایداری به عنوان هدف اصلی طراحی و بهینه سازی شده اند.”

داده ها در یک صفحه شیشه ای مربعی با لیزرهای فوق سریع فمتوثانیه ای از طریق واکسل نوشته می شوند. این ها تغییرات دائمی در ساختار فیزیکی شیشه هستند و اجازه می دهند که چندین بیت داده به صورت لایه هایی روی سطح شیشه نوشته شوند. سپس این لایه ها به صورت عمودی در صدها لایه خود قرار می گیرند.

آن ها برای خواندن داده ها از فن آوری میکروسکوپ پلاریزه برای تصویر کردن پلاتر استفاده می کنند، در حالی که درایو خوانش بخش ها را در الگوی Z اسکن می کند. سپس تصاویر برای پردازش و رمزگشایی ارسال می شوند که به مدل یادگیری ماشین برای تبدیل سیگنال های آنالوگ به داده های دیجیتال متکی است.

این محیط به دلیل ماهیت امن ذخیره سازی شیشه ای آرشیوی برای بسیاری از صنایع حساس از جمله امور مالی، تحقیقات علمی و مراقبت های بهداشتی مناسب است به این معنی که سازمان ها در این بخش ها ممکن است بتوانند در برابر حملات باج افزاری که داده های ذخیره شده در فضای ابری را هدف قرار می دهند، مقاومت کنند.

مایکروسافت در حال حاضر باتوجه به الگوهای استفاده از ذخیره سازی ابری آژور، در حال بررسی چگونگی پیکربندی کتابخانه فیزیکی است که در آن شیشه ذخیره می شود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *