شايد اپل به زودی یک مدل آیمک جدید را عرضه کند

شايد اپل به زودی یک مدل آیمک جدید را عرضه کند

دومین به‌روزرسانی مک‌بوک پرو برای امسال غیرقابل تصور نیست.

اگر صحبت های اخیر کوپرتینویی ها صحت داشته باشد، اپل می تواند در شرف عرضه آی مک جدید باشد؛ البته باتوجه به شایعاتی که در مورد عرضه این مدل از مک در اواخر ماه اکتبر به گوش می رسد.

به نظر می رسد که کارخانه شایعه سازی موافق عرضه آی مک جدید در ماه جاری میلادی یا حتی بیشتر از آن باشد اما مارک گورمن، یکی از افشاگران معتبر اپل، با قاطعیت معتقد است که آی مک جدید در راه است.

البته گورمن این موضوع را حدود شش ماه پیش گفته بود، اما در آخرین خبرنامه خود (برای بلومبرگ، از طریق MacRumors)، این افشاگر مجددا تایید می کند که آی مک 24 اینچی جدید در تاریخ 30 یا 31 اکتبر، یعنی دقیقا پیش از اعلام درآمد اپل (در تاریخ 2 نوامبر)معرفی خواهد شد.

با این حال، می تواند نوع دیگری از مک باشد، چرا که گورمن کاملا مطمئن نیست که همه چیز در حال رخ دادن است، اما می گوید که عرضه یک محصول مبتنی بر مک در اواخر ماه اکتبر اتفاق خواهد افتاد.

هیچ اشاره ای به اینکه چه تراشه ای قدرت آی مک مذکور را تامین خواهد کرد، نشده است؛ بنابراین می توانیم فرض کنیم که به جای استفاده از سیلیکون M3 جدید، از M2 استفاده خواهد شد.

گورمن به تراشه های M3 اشاره می کند، اما تنها در شرایطی که آن ها با مک بوک ایر بعدی در سال 2024 (از نظر تئوری)عرضه شوند، بنابراین باز هم این موضوع نشان می دهد که شاهد عرضه M3 با آی مک نخواهیم بود (و به هر حال انتظار آن را نداریم). علاوه بر این، شایعه اخیر دیگری نیز وجود دارد مبنی بر اینکه آی مک 24 اینچی با تراشه M2 عرضه خواهد شد و ارتقا نسبتا کمی خواهد داشت.

جالب است بدانید که گورمن هنوز هم جایی برای احتمال عرضه مک بوک پرو در ماه جاری باقی نمی گذارد، چرا که گفته می شود اپل در حال ساخت مدل های جدید 14 اینچی و 16 اینچی است. اما این افشاگر اشاره می کند که باتوجه به اینکه نسخه های تازه ای از پرو در ابتدای سال 2023 از راه می رسند، دور دیگری از نوسازی در همان سال غیر معمول اما نه غیرقابل تصور خواهد بود.

تجزیه و تحلیل: حدس و گمان بیش از حد

بنابراین، هنوز ابهاماتی در این مورد وجود دارد و این داستان تمام این افشاگری ها در مورد یک مک یا چندین مک است که احتمالا اواخر ماه اکتبر از راه می رسند. هیچ کس نمی تواند کاملا با این موضوع موافق باشد که کدام مدل (یا مدل)ممکن است وارد بازار شود، هر چند که به یک آی مک بیش از سایر احتمالات اشاره شده است، به خصوص حالا گورمن اعتقاد خود را مبنی بر اینکه همه چیز از راه خواهد رسید، دوباره مطرح کرده است.

این سردرگمی شاید به بهترین شکل با شایعه ای که اواخر هفته گذشته منتشر شد، از سوی مینگ چی کو، یکی دیگر از افشاگران معتبر اپل، نشان داده شود که مدعی است آی مک 24 اینچی تا سال 2024 عرضه نخواهد شد (اما با پردازنده M3 SoC عرضه خواهد شد).

بنابراین، به طور کلی این شایعه بسیار مبهم است، به خصوص که گورمن ظاهر مدل های مک بوک پرو را به طور قریب الوقوع رد نمی کند و در مورد آی مک صدق نمی کند (تنها بیانیه محکم در اینجا این است که اپل تا یک هفته دیگر عرضه محصول مبتنی بر مک را برگزار خواهد کرد).

اما گورمن شواهد بیشتری برای پشتیبانی از نظریه عرضه آی مک دارد. او اشاره می کند که خرده فروشی های اپل موجودی آی مک فعلی را کم کرده اند و تاخیر در سفارش های آنلاین وجود دارد (منابع دیگر نیز اخیرا این موضوع را مشاهده کرده اند). البته این کار می تواند خالی کردن انبارهای قدیمی تر برای یک تازه وارد باشد. (جالب است بدانید که گورمن می گوید همین موضوع در مورد مک بوک پرو 13 اینچی نیز صادق است)

علاوه بر این، به نظر می رسد آی مک به دلیل مدت زمانی که بدون مدل جدید عرضه شده است، گزینه مناسبی برای عرضه باشد. در واقع آخرین آی مک در آوریل 2021 معرفی شد و در حالی که فاصله های طولانی برای برخی از کامپیوترهای اپل غیرمعمول نیست، اکنون زمان معرفی یک مدل جدید فرا رسیده است.

در هر صورت، به زودی متوجه خواهید شد، زیرا پایان ماه اکتبر تقریبا به پایان رسیده است. البته اگر اصلا چنین اتفاقی رخ دهد، اعلام رویداد باید حتمی باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *