استفاده حداکثری از برگ‌های افتاده در پاییز

استفاده حداکثری از برگ‌های افتاده در پاییز

در حالی که دما به آرامی پایین می‌آید، نشانه‌های واضحی از ورود به فصل پاییز وجود دارد — مهم‌ترین آن‌ها، افتادن برگ‌ها از درختانی که در تابستان به خوبی رشد کرده‌اند. و اگرچه این اتفاق طبیعی می‌تواند رنگ و زیبایی به حیاط ما بیاورد، اما ممکن است مشکل‌ساز هم شود. هر درخت معمولاً تعداد زیادی برگ دارد که اگر در زمان کوتاهی افتاده شوند، می‌توانند به یک توده بزرگ (به معنای واقعی کلمه) در حیاط‌های ما منجر شوند. و جمع‌آوری این برگ‌های خشک مرده می‌تواند کاری خسته‌کننده باشد، حتی اگر یاد گرفته باشید چگونه برگ‌ها را به راحتی با پاک کردن برگ‌ها جمع‌آوری کنید.

حتی اگر ما سریع به پاکسازی درختان خود بپردازیم، برگ‌های خشک و مرده به راحتی ممکن است روز به روز به حیاط‌های ما بوسیله باد منفجر شوند، بنابراین این می‌تواند مثل یک وظیفه بی‌پایان به نظر برسد. اما قبل از اینکه بروید و برگ‌های جمع‌آوری شده را به دور ریخته‌کنید، بدانید که آن‌ها کاربردهای خود را در حیاط شما دارند. از بهبود شرایط خاک تا عایق کردن گیاهان ما، برگ‌های افتاده می‌توانند چیزهای بیشتری از جزئیات حیاط شما انجام دهند. در اینجا 7 کاربرد از این نوع برگ‌ها را گردآوری کرده‌ایم تا در پاییز از آن‌ها بهره‌برید.

اگر حیاط شما پس از گرمای تابستان به نظر می‌آید کمی خالی است، در اینجا چگونه می‌توانید در پاییز چمن خود را بذر کاشته و زمان مناسب برای انجام آن را بیاموزید.

7 روش برای استفاده از برگ‌های افتاده در باغ

قبل از شروع، ارزش دارد به یاد داشته باشید که اگرچه برگ‌های افتاده کود خوبی هستند، ابتدا باید آن‌ها جمع‌آوری و پردازش شوند. این به این معناست که نباید آن‌ها را فقط روی حیاط خود بگذارید، بنابراین شما همچنان باید تعداد زیادی برگ‌ها را با ریختن مکرر از پشت حیاط خود مدیریت کنید. جمع‌آوری برگ‌ها بخش مهمی از مراقبت از چمن است تا اطمینان حاصل شود که چمن شما برای بهار سال سالم و سبز باقی بماند. در غیر این صورت، لایه‌ای ضخیم از برگ‌ها می‌تواند برگ‌های چمن را خفه کند و از آن‌ها به عنوان مغذی‌های ضروری که برای رشد نیاز دارند، محروم کند. با این توضیحات، وارد شیوه‌های استفاده از برگ‌های افتاده شویم.

1. کود سازی برگ‌ها

کمپوست کردن برگ ها در سطل زباله
کمپوست کردن برگ ها در سطل چوبی (اعتبار تصویر: Shutterstock)

به پشته‌های برگ‌های جمع‌آوری شده به پشته کود اضافه کرده و آن‌ها را با مواد دیگری که از ماهیچه‌های سبز تر و خوراکی نظیر چمن‌ها تشکیل شده‌اند، مخلوط کنید. به طور معمول، کود با مخلوطی از مواد خشک سبز و برگ‌های خشک کار می‌کند (مانند برگ‌ها). اگر برگ‌ها را قبل از اضافه کردن به پشته برگ‌ها خرد کنید، تجزیه و تحلیل آنها سریع‌تر اتفاق می‌افتد، اما می‌توانید به همه برگ‌ها را به صورت کامل به پشته اضافه کنید و نتایج عالی (فقط زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل لازم دارد) بگیرید. همواره باید تازه مانده و به یاد داشته باشید که به طور منظم آن را بچرخانید تا اجازه ورود هوا داشته باشد که در فرایند تجزیه و تحلیل کمک کند. اگر این کار انجام شود، برخی از کودها ممکن است در زیر یک ماه آماده به کار باشند.

2. مالچ کردن برگ‌ها

مالچ کردن برگها برای خاک
مالچ کردن برگ‌ها برای بهبود خاک (تصویر از: Shutterstock)

مالچ برگ‌ها یک روش محبوب برای دوباره استفاده از برگ‌هاست و دارای تعدادی مزایاست. این مالچ نه تنها می‌تواند به عنوان یک ترکیب خاکی عالی عمل کند، بلکه همچنین می‌تواند رشد علف‌های هرز را در اطراف باغ شما مهار کند. کریس بونت، بنیان‌گذار گاردنینگ اکسپرس، به عنوان روش موثر برای انجام این کار می‌گوید: “شما همچنین می‌توانید آن را به صورت دستی با یک تکه ریسه یا چرب کن بکنید، اما این روش زمان‌برتر است. برگ‌های خرد شده را به بسترهای گل اضافه کنید و آن‌ها را دور از درختان و درختچه‌ها به ضخامت 2 تا 3 اینچ پخش کنید.”

3. گرم نگه داشتن گیاهان

کودکی در حال کاشت گیاه نعناع فلفلی
کودکی در حال کاشت گیاه نعناع فلفلی (اعتبار تصویر: Shutterstock)

برگ‌ها می‌توانند به عنوان عایقی برای گیاهان عمل کرده و آن‌ها را از برودت و دماهای شدید در طول زمستان محافظت کنند. بونت توصیه می‌کند: “فقط گیاه را با سیم‌کشی احاطه کنید و آن را با برگ‌ها پر کنید که گیاه را محافظت می‌کند.” وقتی بهار می‌آید، می‌توانید حصار را بردارید، برگ‌ها را جمع‌آوری کنید و دوباره برای کودسازی استفاده کنید.

4- تغذیه چمن را از برگها تهیه کنید

چمن زنی با ماشین چمن زنی
مالچ کردن برگ‌ها با یک ماشین کنساره‌گیری چمن (تصویر از: Shutterstock)

برگ‌های خرد شده می‌توانند برای تغذیه چمن شما و بهبود کیفیت خاک استفاده شوند. به سادگی برگ‌های خود را با یک ماشین کنساره‌گیری مالچ کنید، مانند ماشین کنساره‌گیری برقی 17 اینچی 13 آمپری سان جو و تکه‌های کوچک آنها را با یک چماق به زمین بفشارید. این باعث می‌شود چمن شما از تابستان تا بهار سال سالم بماند. فقط از یک لایه ضخیم از برگ‌ها روی چمن جلوگیری کنید، زیرا این می‌تواند چمن را خفه کرده و از بین ببرد.

5. تهیه برگ مولد

برگ ها در سبد سیمی ذخیره می شوند
برگ‌ها ذخیره شده در سبد سیمی (تصویر از: Shutterstock)

برگ مولد به نظر نمی‌آید خیلی جذاب باشد، اما می‌تواند کیفیت و ساختار خاک را با کمک نگه داشتن آب بیشتر بهبود ببخشد. مشابه کود، برگ مولد شکل تاریک و خرد کمی دارد که معمولاً زمانی ظاهر می‌شود که برگ‌ها به تنهایی بمانند و تجزیه و تحلیل پیدا کنند. برای تهیه برگ مولد، به راحتی برگ‌ها را قبل از ذخیره‌سازی در یک سبد چوبی یا سیمی یا یک کیسه زباله با چندین سوراخ هوا تر و تمیز کنید. اگر خشک شدند، به مدت کمی آب بدهید. تخلیه کامل معمولاً حدود شش تا دوازده ماه طول می‌کشد، سپس آماده به استفاده در خاک می‌شود.

6- دکوراسیون داخلی

دکور پاییزی از جمله برگ های افتاده در نمایش و کدو تنبل
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

هر چند که در اینجا برگ‌ها را در باغ خود استفاده نمی‌کنید، اما ما همچنان فکر می‌کنیم که ارائه این نکته ارزش دارد. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از برگ‌های افتاده برای تزئین دور خانه‌تان استفاده کنید، و با توجه به رنگهای شگفت‌آور قرمز و زردی که دریافت می‌کنید، به شما امکان می‌دهد تا رنگهای جذابی را به نمایش بگذارید.

به عنوان مثال، می‌توانید با فشردن بهترین برگ‌ها به عنوان آثار هنری دیواری خود ایجاد کنید. برای انجام این کار، به سادگی آن‌ها را بین دو لایه روزنامه در یک کتاب سنگین برای چند هفته فشار دهید — شاید نیاز به وزن دادن داشته باشید. یک بار کاملاً خشک شدند، آماده به نمایش هستند. مطمئن شوید که قبل از فشردن یا در محیطی مرطوب فشرده نشوند، در غیر این صورت ممکن است به جای تجزیه و تحلیل انتهای یابند.

در غیر این صورت، می‌توانید به سادگی از برگ‌ها برای تزئین در خانه‌تان استفاده کنید. آن‌ها می‌توانند به عنوان یک افزودنی جذاب به تزئینات هالووین یا حتی به صورت پراکنده در میان قفسه‌هایتان برای ایجاد احساس پاییزی استفاده شوند. اگر برگ‌ها هنوز به شاخه‌ها متصل هستند، می‌توانید آن‌ها را در وازه‌ها نیز نمایش دهید. تخیل شما واقعاً محدودیت ندارد.

7- آنها را به اشتراک بگذارید یا برای بعد ذخیره کنید

برگ های پاییزی روی چمنزار
برگ‌های پاییزی روی چمن (تصویر از: Shutterstock)

هر چند برگ‌های افتاده ممکن است به عنوان یک مزاحمت به نظر برسند، اما وقتی به آن فکر می‌کنید که دقیقاً یک کود رایگان روی چمن شما قرار دارید، چرا باید هیچ کدام را دور بریزید؟ اگر شما از اینکه برگ‌ها پر شده‌اند، خسته شده‌اید، ادامه دهید و آن‌ها را جمع‌آوری کنید و به همسایگانتان ارائه دهید تا از آنها استفاده کنند. اگر آن‌ها دسترسی محدودتری به برگ‌ها دارند، ممکن است آنها از شما برگ‌ها را بگیرند. در برخی شهرداری‌ها، مجموعه‌ی محلی رایگان از برگ‌ها برای تبدیل آنها به کود یا انرژی قابل تجدید استفاده وجود دارد.

اگر همچنان از این کار خسته نشده‌اید، می‌توانید برگ‌ها را ذخیره و برای استفاده در آینده نگه دارید. آن را به عنوان مواد خشک اضافه برای پشته کود خود ببینید. مطمئن شوید که آن را در یک مکان خنک و خشک در کیسه‌ها یا کیسه‌ها نگهداری کنید.

در نهایت، شما باید از برگ‌های افتاده از یک روش یا دیگر بهره ببرید. مطمئن شوید که از مزایا به دست آمده از روش‌های فوق بهره‌برداری کنید. بهترین روش سریع برای جمع‌آوری برگ چیست؟

جمع‌آوری سریع برگ‌ها

چنگ زدن برگ ها به شکل برزنت آبی
چنگ زدن برگ ها روی یک برزنت آبی (اعتبار تصویر: Shutterstock)

برگ‌ها را روی یک شیت بزرگ از ترپالین در حیاط‌تان بگذارید. برگ‌ها را با دستکش یا باد پاکسازی کنید. بلافاصله پس از جمع‌آوری، گوشه‌های ترپالین را جمع کنید، آن‌ها را بچسبانید و منتقل کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *