استندبای MagSafe: امکانی جدید برای تبدیل آیپد به مرکز کنترل هوشمند

حالت آماده به کار iOS 17 شگفت انگیز به نظر می رسد

هنگامی که اپل اعلام کرد که حالت استندبای iOS 17 به عنوان یکی از بزرگترین ویژگی‌های iOS 17 که در انتهای امسال برای آیفون منتشر می‌شود، من به آیپد مینی محبوبم که همیشه در کوله‌پشتیم هست، فکر کردم و متوجه شدم که اپل یک فرصت بزرگ را از دست خواهد داد با ورود استندبای به آن.

حالت استندبای آیفون، آن را به یک صفحه نمایش هوشمند با اندازه‌ها و سبک‌های مختلف تبدیل می‌کند، شامل ویجت‌ها، گزارش آب‌وهوا و اسلایدشوهای عکس. همچنین به عنوان یک هاب سیری بدون نیاز به دست عمل می‌کند، بنابراین اصولاً شما می‌توانید از دستیار صوتی اپل سوال بپرسید و دستگاه‌های خانه‌هوشمند مجهز به HomeKit را با صدای خودتان کنترل کنید.

بر اساس آنچه دیده شده، به نظر می‌رسد استندبای یک رویکرد حسی برای ارائه بیشترین کاربرد به آیفون باشد. همانطور که گفته شد، استندبای با استفاده از پایه‌های MagSafe آیفون بهینه شده است، که شما می‌توانید آن را روی پایه یا اطراف خانه‌تان قرار دهید (البته به نظر می‌رسد استفاده از MagSafe برای استفاده از استندبای الزامی نیست).

در حالت استندبای، آیفون شما تشخیص خواهد داد که در زمان خاصی از روز چه اطلاعاتی را می‌خواهید مشاهده کنید. اگر چندین پایه MagSafe در اطراف شما وجود داشته باشد، آیفون شما تنظیم خواهد کرد تا نمایشگر را با اطلاعاتی که شما ترجیح می‌دهید در آن موقعیت نمایش دهد.

این موضوع من را به یاد تبلت Google Pixel می‌اندازد که با یک پایه شارژ مغناطیسی و بلندگو عرضه می‌شود و به راحتی تبلت را به یک مرکز فرمان خانه‌هوشمند تبدیل می‌کند. امیدوار بودم که اپل نیز روی چنین تجربه‌ای برای تبلت‌ها – به عنوان یک صفحه‌نمایش هوشمند – کار کند، اما به جای آن، آن را برای آیفون دریافت کردیم.

نمایشگر 6.7 اینچی آیفون 14 پرو مکس بدون شک بزرگ برای یک گوشی هوشمند است، اما من معتقدم استندبای واقعاً برای iPadOS 17 طراحی شده است و نه فقط برای iOS. صفحه نمایش 8.3 اینچی آیپد مینی 6 باعث یادآوری اندازه نمایشگر اکو شو 8، صفحه‌نمایش هوشمند منتخب من می‌شود.

به عنوان مثال، می‌توان آن را به عنوان یک ساعت زنگ‌دار در کنار تخت‌خواب و به عنوان یک کنترل‌کننده خانه‌هوشمند با صفحه‌نمایش لمسی استفاده کرد. همچنین به عنوان مکانی برای تماشای ویدیو، تماس تصویری و غیره عمل می‌کند. با توجه به اینکه آیپد مینی همیشه همراه من است، یک دستگاه استندبای عالی با قابلیت سازگاری بیشتر از صفحه‌نمایش هوشمند فعلی من است.

آیا امکان دارد استندبای برای iPadOS نیز عرضه شود؟

از آنجایی که ما در WWDC 2023 شاهد معرفی iOS 17 و iPadOS 17 بودیم، این به این معنا نیست که اپل در حال کار روی ویژگی‌های جدید برای هر دو نسخه نرم‌افزاری است. در واقع، این شرکت در رویداد سالانه سپتامبر اپل، بهبود سیستم‌عامل را برای معرفی سخت‌افزار جدید حفظ کرده است.

با توجه به شایعات مربوط به عرضه آیپد مینی 7 در اواخر امسال یا بهار آینده، اپل می‌تواند عرضه این محصول را برای آیپد متوقف کند. به نظر می‌رسد آمدن استندبای به iPadOS 17 همراه با یک تبلت جدید برای اهداف تبلیغاتی ممکن است، اما این تنها حدس و گمان من است.

البته تا زمانی که آیپد به MagSafe مجهز نشود، برای تکمیل تجربه باید یک استند یا پایه دیگری وجود داشته باشد.

در غیر این صورت، شاید فقط باید منتظر یک آیفون بزرگتر باشم تا تجربه استندبایی که در ذهنم دارم را ایجاد کنم. هیچ تغییر اندازه‌ای برای آیفون 15 پرو مکس در نظر گرفته نشده است؛ اما گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد خانواده آیفون 16 بزرگترین گوشی‌های هوشمند اپل خواهند بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *