پایان فصل دوم لوکی – پایانی پر از غافلگیری و تحول

پایان فصل دوم لوکی – پایانی پر از غافلگیری و تحول

قسمت پایانی فصل 2 لوکی پر از پیچ و تاب است و ما را با سؤالات زیادی برای امتحان و پاسخ باقی می گذارد.

فصل دوم لوکی منتشر شده است و بدون اینکه بخواهد اغراق آمیز به نظر برسد، ممکن است بهترین قسمت تلویزیونی مارول باشد که تا به حال ساخته شده است.

ما اغراق نمی کنیم آخرین ورودی فاز 5 مارول با عنوان “هدف باشکوه” که اتفاقا عنوان اولین قسمت لوکیشین هم هست، یک قسمت 10 از 10 قسمت است که نه تنها به نفرین نهایی برنامه تلویزیونی مارول پایان نمی دهد، بلکه دنیای سینمایی مارول (MCU)را به طور کامل روی سر خود می کشد.

برای ما زیاد پیش می آید که در مورد قسمت دوم لوکی صحبت کنیم، اما می دانیم که شما تنها برای یک چیز اینجا هستید: پاسخ دادن به بزرگ ترین سوالات خود پس از آن بارندگی، خم شدن ذهن و ورود تلخ و شیرین. در ادامه سعی می کنیم تا جایی که می توانیم پاسخ این سوال را بدهیم؛ از جمله اینکه آیا در صورت رخ دادن فصل سوم، صحنه ای پس از فیلم برداری وجود خواهد داشت یا خیر و نقش جدید لوکیشین در دنیای مارول چه خواهد بود.

ناگفته نماند که در پایان فصل دوم لوکی، با تمام وجود به دنبال او می روند. اگر تا به حال این مطلب را نخوانده اید، نمی توانیم به اندازه کافی آن را بیان کنیم.

پایان فصل دوم لوکی توضیح داد: آیا لوکی خدای جدید زمان است؟

نمایی نزدیک از لوکی خدای زمان در قسمت آخر فصل دوم لوکی
به لوکی، خدای جدید زمان سلام کنید (اعتبار تصویر: Marvel Studios/Disney Plus)

بله خدای مصدر مرده است؛ زنده باد خدای زمان

لوکی پس از گذراندن 5 قسمت اول فصل دوم (و 15 دقیقه اول قسمت 6)در تلاش برای نجات سازمان تنوع زمانی (TVA)، تعداد بی نهایت جدول زمانی، و دوستانش، با کمی کمک از بازگشت شگفت انگیز کسی که باقی می ماند، متوجه می شود که تلاش او برای هیچ است.

او به این نکته اشاره می کند که تمپورال لوم (The Temporal Loom)، وسیله ای که یکپارچگی تایم لاین به اصطلاح مقدس را حفظ می کند، وسیله ای بی خطر است. این طرح به گونه ای طراحی شده است که اگر زمان مقدس مورد تهدید قرار گیرد، چه به وسیله زمان های بسیار زیادی که سعی می کنند با هم بافته شوند و چه به وسیله یک نیروی خارجی دیگر. این همان اتفاقی است که در “قلب تی وی ای”، قسمت چهارم فصل دوم رخ داد و می توانید آن را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

پس لوکی و هم پیمانانش اگر به تلاش خود برای زنده نگه داشتن هر جدول زمانی ادامه دهند، نمی توانند مانع از نابودی لوم شوند و همه چیز موجود در این فرآیند را از بین ببرند. او توضیح می دهد که تنها گزینه دیگر برای جلوگیری از فروپاشی لوموند، ادامه روند عادی است. این بدین معنی است که لوکی باید نوع خود سیلوی را بکشد، که به این معنی است که او کسی را که در قسمت 6 لوکی باقی می ماند نمی کشد و باعث می شود تعداد نامحدودی جدول زمانی از تایم لاین مقدس منشعب شود. کشتن سیلوی به این معنی است که او می تواند به نظارت بر تایم لاین مقدس ادامه دهد، ثبات تایم لاین را حفظ کند و از رشد تایم لاین های جدید جلوگیری کند.

لوکی یکی از جدول زمانی MCU را در قسمت 6 فصل 2 Loki می گیرد
لوکی از قدرت های مبتنی بر جادوی خود برای نجات دنیای چندگانه مارول استفاده می کند (اعتبار تصویر: Marvel Studios/Disney Plus)

یا کسی که می ماند این طور فکر می کند لوکی با استفاده از توانایی گذر زمان خود که در فصل 2 قسمت 5 یاد گرفت آن را کنترل کند، به نقاط مختلفی در فصل های اول و دوم برنامه تلویزیونی سفر می کند تا از دوستانش در مورد اینکه در فصل بعدی چه کاری انجام دهد، مشاوره بگیرد. به زودی متوجه می شود که باید خود را برای خیر بزرگ تر فدا کند، اما این بدان معنا نیست که برای نجات همه چیز باید بمیرد.

لوکی به دوستانش می گوید که می داند چه نوع خدایی باید باشد و به پیاده رو می رود تا به لوم برسد. او از جادوی خود برای خلق لباس جدید آسگاردیان استفاده می کند که با تاج شاخدار نمادینش تکمیل می شود و از قدرتش برای نابود کردن لوم استفاده می کند. سپس لوکی شروع به گرفتن جدول های زمانی مختلف با دستان خود می کند، آن ها را با جادو برای راه اندازی مجدد جادو می کند، آن ها را به هم وصل می کند و در پایان زمان به سمت ارگ می رود.

در اینجا او در یک لحظه یک ارگ جدید ایجاد می کند و بر روی آن به عنوان خدای زمان جدید قرار می گیرد، جایی که او برای ابدیت باقی خواهد ماند تا ثبات هر جدول زمانی را با استفاده از ابرقدرت هایش حفظ کند. بعد از این همه مدت، لوکی تبدیل به یک پادشاه شده است و این تنها نقشی نیست که در سال 2011 تصور می کرد.

پایان فصل دوم لوکی توضیح داد: Yggdrasil، درخت جهانی که لوکی ایجاد می کند چیست؟

تصویری از Yggdrasil جدید MCU در فصل 2 Loki قسمت 6
Yggdrasil ریشه ahem خود را در اساطیر نورس دارد (اعتبار تصویر: Marvel Studios/Disney Plus)

هنگامی که او آن را بر روی خط زمانی مقدس ستایش می کند، ارگ را در پایان زمان ایجاد کرد تا رشته های MCU را مخفیانه بکشد. در این داستان افسانه ای او را جادوگر افسانه ای اوز تصور کنید؛ عروسکی که تنها کنترل هر چیزی که خلق کرده را در دست دارد.

با تبدیل شدن لوکی به MCU (یا حالا باید چند گانه سینمایی مارول باشد؟) خدای زمان 2، او ارگ را ویران می کند تا راه را برای یک پناه گاه امن جدید باز کند. او به طرز شگفت انگیزی آن را بعد از یگارداسیل، شاید مهم ترین و مقدس ترین شی در اساطیر نورس (که ثور، لوکی و هر آنچه که در تاریخ مارول با آسگارد انجام می شود براساس آن است)مدل می کند.

خب، یگدرسیل چیست؟ در اصل، این درخت جهان است، یک درخت مقدس و همیشه سبز که به عنوان مرکز اصلی نه قلمرو جهان شناسی نورس عمل می کند. در اینجا است که تمام زندگی در اسطوره های نورس خلق و حفظ می شود، بنابراین بسیار مناسب است که لوکی یکتاپرستی خود را ایجاد کند تا تعداد بی نهایت جدول زمانی را به یکتاپرستی متصل کند تا الف)حس نظم را حفظ کند و ب)همه آن ها را زنده نگه دارد. این موضوع زمانی جالب تر می شود که بدانید لوکی همیشه خود را در میان هم سن و سالان آسگاردی اش بیگانه می دید. در واقع، ما تصور می کنیم که استفاده او از این نماد، به عنوان راهی برای نجات جدول زمانی، ثور و پدرش اودین را مغرور خواهد کرد.

جالب است بدانید که یگدراسیل در اساطیر نورس نیز با مرگ همراه است. اعتقاد بر این است که پس از راگنارک، معروف به معادل نورس دووم، منشا زندگی جدیدی است که پیش از این شاهد نابودی آسگارد توسط سورتور در سال 2017 میلادی بودیم؛ ثور: راگناروک که یکی از بهترین فیلم های مارول است.

پس حضور یوری در فصل دوم لوکی تنها نماد تولد دوباره MCU از طریق اقدامات لوکی نیست. * به نظر می رسد فقط بحث زمان مطرح است تا شاید شورای نگهبان (بعدا درباره آن ها بیشتر توضیح می دهید؟ به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد , به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی , محمدجواد محمدی زاده اظهار داشت : با توجه به اینکه استان خراسان رضوی یکی از قطب های گردشگری کشور به شمار می رود , از این رو این استان به عنوان قطب گردشگری کشور شناخته می شود . مارول در حال انجام یک بازی بسیار طولانی با داستان چند وظیفگی خود است و شاید ورود یوری به فاز 6 باعث به تعویق افتادن آن شده باشد.

پایان فصل دوم لوکی توضیح داد: چه اتفاقی برای Renslayer افتاد؟ آیا او توسط Alioth کشته شده است؟

Ravonna Renslayer به Alioth خارج از دوربین در فصل 2 Loki قسمت 6 نگاه می کند
آیا زمان Renslayer در MCU تمام شده است؟ ما چندان مطمئن نیستیم که اینطور است (اعتبار تصویر: Marvel Studios/Disney Plus)

ما مطمئن نیستیم. یکی از آخرین صحنه های فصل دوم نشان داد که قاضی سابق TVA پس از هرس شدن در قسمت چهارم آن به Void فرستاده شده است. همان طور که او محیط اطرافش را بررسی می کرد، الیوت هیولای ابر بزرگ وویجر که توسط او خلق شده بود (البته خارج از دوربین)در صحنه ظاهر شد تا به نظر برسد برای همیشه به او پایان دهد.

یا اینکه ما را به این باور می رسانند در واقع ما راونا رنسله را نمی بینیم که در آلیوشا کشته شده باشد.

چرا؟ در کامیک های مارول (و همانطور که در فصل دوم لوکی به آن پرداخته شده است)، رنسلیر تاریخچه ای بسیار پیچیده و عاشقانه با کانگ فاتح دارد. این رابطه ای است که MCU هنوز به صورت عمیق به بررسی آن نپرداخته است؛ اما فکر می کنیم “هدف باشکوه”، پایه های مطالعه بزرگ تر هم کاری دوو را فراهم کرده است.

می بینید، قبل از اینکه الیوت در فصل دوم قسمت ششم ظاهر شود، ما رنزمه را از بالای شانه راست او می بینیم و یک هرم مصری را می بینیم و فکر می کنیم که این یک شوخی بسیار مهم است. چه طور؟ چرا که یکی از انواع کانگورو فردی به نام راما – توت است.

در کمیک ها، نسخه دیگری از کانگ وجود دارد که پس از پیدا کردن راهی برای بازگشت به زمان، مصر را به عنوان فرعون خود اداره می کرد. ضمنا پیش از این هم شاهد حضور راما – تو در یکی از صحنه های فیلم Ant – Man و The Witcher: Quantumanias بودیم، بنابراین این احتمال وجود دارد که هرمی که در Void می بینیم به او تعلق داشته باشد. می توانست توسط تی وی ای و کسی که در نقطه ای باقی می ماند هرس شود تا از جدا شدن جدول زمانی راما – توت از جدول زمانی مقدس جلوگیری کند، با این هدف که راما – توت را نیز هرس کند. با این حال، همان طور که در Ant – Man 3 می بینیم، او ممکن است از قبل برای پیوستن به هم نوعان خود فرار کرده باشد.

همچنین، هرم می تواند مقر شورای کانگ ها باشد. البته ما راما – توت و همنوعانش را در ساختاری شبیه به کولیسیوم در صحنه پایانی کوانتومانیا می بینیم، اما ممکن است که مخفیگاه واقعی آن ها یک هرم در جایی باشد که هیچ کس فکر نکند به آن نگاه کند. اگر این طور باشد، یک شاهکار خواهد بود و هیچ کس نمی تواند آن ها را پیدا کند و سعی کند آن ها را از اجرای هر طرح شرورانه ای که می خواهند اجرا کنند، باز دارد.

اینجاست که رنزمه وارد می شود. اگر الیوت متوجه شود که رنزمه همیشه عاشق کانگ ها در سراسر جهان است، ممکن است او را به ملاقات شورای کانگ ها در مقر هرمی آن ها ببرد. در آنجا، او می توانست به آن ها اطلاعات حیاتی در مورد آنچه در TVA اتفاق افتاد بدهد، که بدون شک به آن ها در راه اندازی مجدد جنگ چند ملیتی که در فصل اول به لوکی و سیلوی در مورد آن هشدار داده بود، کمک می کرد. او حتی می تواند به آن ها بپیوندد تا از کسانی که به او ظلم کرده اند، مانند لوکی و تی وی ای، انتقام بگیرد.

به طور خلاصه: فعلا رنسلیه را به عنوان یک مهره مهم در داستان MCU رد نکنید.

پایان فصل دوم لوکی توضیح داد: آیا یک صحنه تیتراژ پایانی وجود دارد؟

چت سیلوی و لوکی در فصل 2 لوکی قسمت 6
“متاسفم، سیلوی، این بار هیچ صحنه ای برای تماشا کردن وجود ندارد.” (اعتبار تصویر: Marvel Studios/Disney Plus)

نه، دلیلی ندارد که آن را کنار بگذاریم. با این حال، هنوز هم باید این اعتبار را تماشا کنید تا به صورت نمادین حجم عظیم کاری که بازیگران و خدمه آن در این فصل شگفت انگیز از تلویزیون انجام داده اند را تحسین کنید. اگر فقط آن ها را تماشا می کنید تا نگاهی به پروژه های آینده MCU بیندازید، به شدت ناامید خواهید شد.

پایان فصل دوم لوکی توضیح داد: آیا فصل سوم وجود خواهد داشت؟

لوکی، سیلوی و متحدانش در TVA به دنبال تمپورال لوم در فصل 2 لوکی قسمت 6 هستند.
آیا لوکی و متحدانش در TVA را در فصل سوم خواهیم دید؟ (اعتبار تصویر: Marvel Studios/Disney Plus)

خیلی بعید است. نقش جدید لوکیشین به عنوان خدای زمان به این معنی است که داستان او به طور کامل روایت شده است، بنابراین دلیل قانع کننده ای برای تجدید یکی از بهترین نمایش های دیزنی پلاس برای یک گردش دیگر وجود ندارد.

درواقع، کوین آر. رایت تایید کرد که ” فصل 1 و فصل 2 به عنوان دو فصل از یک کتاب توسعه و ایجاد شدند.” “اریک مارتین” نویسنده ارشد این کتاب در گفت وگویی با “سینمابلند” به این موضوع اشاره کرد و گفت: ” ما مانند دو نیمه یک کتاب به این موضوع نزدیک شدیم. فصل اول، نیمه اول فصل دوم، کتاب لوکی و تی وی ای را می بندیم. نمی دانم بعد از آن کجا می رود، من فقط می خواستم یک داستان کامل و کامل را در این دو فصل تعریف کنم.”

به عبارت دیگر، فصل های 1 و 2 لوکی دو نیمه از یک داستان هستند که اکنون به نقطه پایان خود رسیده اند. اگر یک دلیل واقعا مهم برای فصل سوم وجود نداشته باشد، نمی توانیم شاهد چراغ سبز بودن یکی از آن ها باشیم.

پایان فصل دوم لوکی توضیح داد: چگونه پروژه های آینده مارول مانند Deadpool 3 را راه اندازی می کند؟

ددپول و ولورین با لباس‌های کلاسیک کمیک خود در ددپول 3 در جاده‌ای خاکی قدم می‌زنند.
فصل 2 لوکی ممکن است رویدادهای Deadpool 3 را تنظیم کرده باشد (اعتبار تصویر: Marvel Studios)

در حالی که لوکی مقدار بی نهایت جدول زمانی MCU را ذخیره می کند، فصل دوم قسمت 6 سرنخ های وسوسه انگیزی در مورد چگونگی تاثیر پایان آن بر فیلم ها و برنامه های تلویزیونی مارول ارائه می دهد.

برای شروع، ما انتظار داریم که در ددپول 3، که فیلم بعدی MCU است و قرار است به سینماها بیاید، تاثیر داشته باشد. می دانیم که در کنار هیو جکمن که برای آخرین بار ولورین را در ددپول 3 به تصویر خواهد کشید، رایان رینولدز با یک مو به ایفای نقش خواهد پرداخت. همچنین می دانیم که این فیلم در دنیای چندنفره مارول ساخته خواهد شد و فعالان این صنعت احتمال می دهند که در دنیای MCU و X – Men نابود شده فاکس کان رخ دهد. اگر مارول قصد داشته باشد در طول این فیلم ددپول و ولورین را وارد MCU کند، تصمیم لوکی برای تبدیل شدن به خدای جدید زمان و درهم آمیختن این دو با یکدیگر به این دو اجازه می دهد تا وارد MCU شوند. اگر آن ها این کار را انجام دهند، انتظار دارند که TVA در حالی ظاهر شود که سعی می کند مانع از ایجاد هرج و مرج در جدول زمانی شود که قرار نیست در آن حضور داشته باشد.

فیلم های MCU و برنامه های دیزنی پلاس دیگری نیز وجود دارند که می توانند تاثیرگذار باشند. فیلم مارولز (Marvels)یکی از فیلم های جدید سال 2023 است که امروز (10 نوامبر)در سینماها اکران شد. چه می شد اگر؟ فصل دوم ظاهرا به موقع برای کریسمس به سرویس استریم اصلی دیزنی می رسد و باتوجه به اینکه یک برنامه تلویزیونی چندنفره است، ممکن است تحت تاثیر فصل دوم لوکیشین نیز قرار بگیرد.

علاوه بر این در فاز 5 سریال Daredevil: باز هم متولد می شود که ظاهرا دنیای تلویزیونی مارول را در MCU تبدیل خواهد کرد و فیلم های بعدی انتقام جویان یعنی سلسله کانگ و جنگ های مخفی در فاز 6 مارول و تاثیرات موج دار فصل دوم لوکی برای مدتی در MCU احساس خواهد شد. راهنمای ما در مورد چگونگی تماشای فیلم های مارول در حال پیچیده تر شدن است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *