ال‌جی از ربات هوش مصنوعی جدید «همراه» رونمایی می‌کند که نوید بهبود حال و هوای شما را می‌دهد

ال‌جی از ربات هوش مصنوعی جدید «همراه» رونمایی می‌کند که نوید بهبود حال و هوای شما را می‌دهد

وعده یک “خانه بدون کار” را به واقعیت تبدیل کنید، ال جی با یک ربات جدید و جذاب به CES خود شروع می‌کند. این ربات جذاب ال جی حدود یک فوت قد دارد و بر روی دو پا حرکت می‌کند، اجازه می‌دهد که در منزل شما برای حل مشکلات نظارت داشته باشد، حیوان خانگی شما را نگه دارد و حتی احساسات شما را بخواند تا تجربه کلی بهتری از زندگی در خانه داشته باشید. با کمک پلتفرم Robotics RB5 شرکت Qualcomm، این ربات از هوش مصنوعی برای یادگیری علایق و رفتارهای شما استفاده می‌کند و با گذر زمان در ارائه خدمات به عنوان یک ربات خانگی دوستانه بهتر می‌شود.

در یک بیانیه، ال جی ربات خود را یک “هاب هوشمند منزل متحرک” نامیده و گفته است که طراحی شده تا “مشتریان را از کارهای خانگی آزاد کند”. و به نظر می‌رسد که در نگاه اول، واقعاً این کار را انجام می‌دهد.

ربات که در هفته آینده در CES 2024 معرفی خواهد شد، قادر به اتصال به تمام دستگاه‌های هوشمند خانه شما است و حتی می‌تواند آنها را خاموش کند اگر در حال استفاده نیستند یا شما در خانه نیستید. و در مورد زمانی که در خانه نیستید، دستگاه قادر به حرکت از اتاق به اتاق است تا بررسی کند که آیا پنجره‌ها بسته هستند یا چراغ‌ها روشن هستند و اعلان‌هایی به شما بفرستد.

علاوه بر این، ال جی اعلام کرده است که رباتش هوشمند به اندازه کافی هوشمند است که حیوانات خانگی شما را در حالت غیاب شما نظارت کرده و به شما امکان دسترسی به ویدئوی زنده را فراهم کند تا ببینید که وقتی در خانه نیستید، چه کارهایی انجام می‌دهند. و در صورت نگرانی از عدم عملکرد گرمایش خانه‌تان، ربات قادر به تجزیه و تحلیل دما، رطوبت و کیفیت هوای داخلی خانه شما است و شما را مطلع می‌کند که زمانی که مشکلی پیش آمده است.

مفید یا ترسناک؟

ربات عامل هوش مصنوعی خانه هوشمند ال جی
(اعتبار تصویر: LG)

اما زمانی که به خانه باز می‌گردید، این ربات کوچک و جذاب تبدیل به چیزی شبیه به “ترسناک” می‌شود. به گفته ال جی، دستگاهش می‌تواند شما را در درب‌ها ملاقات کند و چهره، صدای شما و اطلاعات دیگر را تجزیه و تحلیل کند تا وضعیت عاطفی شما را ارزیابی کند. سپس موسیقی یا صداهای دیگر را پخش کند تا حال شما را بهبود بخشد. آه، و اگر شما یکی از افرادی هستید که جدول زمانی داروی خود را فراموش می‌کنند، می‌تواند همین کار را انجام دهد.

برای دستیابی به این همه، ربات ال جی دارای اجزای مختلفی است، از جمله دوربین، بلندگو و حسگرهایی که به آن کمک می‌کند تا کیفیت هوای داخلی و امور دیگری در خانه را ارزیابی کند. و با کمک نرم‌افزارهای تشخیص صدا و تصویر، به همراه پردازش زبان طبیعی، مشکلات را هنگام وقوع تشخیص می‌دهد.

جزء گسترده‌ترین تلاش‌های ال جی برای گسترش محصولات هوشمند خانگی

ربات فقط یکی از دستاوردهای ال جی در حوزه گسترش محصولات هوشمند خانگی است که از شما خارج می‌شود. به عبارت دیگر، این ربات فقط یکی از دستاوردهایی است که ال جی قول داده است که یک لاین‌آپ پایدار از دستگاه‌ها را ارائه خواهد داد که به این مفهوم “خانه بدون کار” می‌پردازد.

اما آیا شما می‌خواهید یک ربات را طول روز پشت سر خود (و سگ خود) داشته باشید یا خیر، سخت است به گفتن است. ال جی قصد دارد این ربات را در غرفه خود در CES نمایش دهد. اما این شرکت قیمت یا دسترسی را فاش نکرده است.

نتیجه‌گیری

با این همه قابلیت و هوشمندی، ربات هوشمند ال جی به نظر می‌رسد که یک همراه خوب برای خانه هوشمند شما خواهد بود. اما آیا باعث حس ترس یا اطمینان می‌شود، این به اندازه خودتان است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *