تلویزیون‌های ال‌جی C3 OLED و G3 OLED CES 2023 با سر و صدای زیاد در راه بازار!


نمایشگاه CES 2023 هنوز به صورت رسمی آغاز نشده است؛ اما این موضوع مانع از آن شد که ال جی تعدادی از تلویزیون های OLED جدید که در سال 2023 از راه می رسند، از جمله LG C3 و G3 OLED را معرفی کند.

براساس اطلاعات ارائه شده در مورد تلویزیون های به اشتراک گذاشته شده با Tobii؛ هر دو تلویزیون جدید OLED از پردازنده جدید انویدیا با نام AI Processor Gen6 استفاده خواهند کرد که علاوه بر تقویت صدای فراگیر 9.1.2 مجازی، باعث بهبود بزرگ نمایی و بهبود نقشه تن پویا می شود.

ال جی می گوید G3 OLED علاوه بر ارتقا به بزرگ نمایی و بازتولید صدا، با فن آوری Brightness Booster Max and Medash نیز همراه خواهد بود؛ ترکیبی از یک ساختار نورپردازی جدید و الگوریتم نورپردازی و Medash؛ که به روشن تر شدن 70 درصدی آن نسبت به قبل و یک والپیپر جدید کمک می کند.

در مورد ال‌جی C3 OLED، خوب، به نظر می‌رسد که در کنار پردازنده، تغییرات کوچک‌تری مانند Quick Media Switching VRR وجود دارد که ال‌جی می‌گوید «صفحه سیاه لحظه‌ای را که گاهی هنگام جابجایی بین محتوای پخش‌شده از منابع مختلف رخ می‌دهد، از بین می‌برد». اما چیز زیادی در مورد تفاوت آن با LG C2 OLED عالی سال گذشته نگفتم. اما متأسفانه ال‌جی می‌گوید که C3 با تیونر ATSC 3.0 عرضه نمی‌شود.

ال جی دیسپلی؛ همه چیز درباره تلویزیون های OLED در سال 2023

LG OLED evo
(اعتبار تصویر: LG)

در حالی که تلویزیون های LG C3 و LG G3 OLED از جمله مورد انتظارترین تلویزیون های جدید عرضه شده در سال 2023 هستند، تنها مدل هایی نیستند که از ال جی خواهیم دید.همچنین در اواخر سال آینده یک LG B3 OLED جدید و LG Z3 8K OLED را نیز شاهد خواهیم بود.

آل جی می گوید که احتمالا امسال A3 OLED جدیدی برای پی گیری LG A2 OLED سال گذشته وجود نخواهد داشت.

علاوه بر مدل‌های جدید OLED، سه مدل QNED در سال 2023 به فروش خواهند رسید – QNED85، QNED80 و QNED 75 – و مدل‌های کوچک‌تر اقتصادی.

در مورد تلویزیون های QD-OLED باید بگوییم که ال جی امسال هیچ CES را برگزار نمی کند و این یعنی احتمالا تا سال آینده شاهد هیچ کدام از آن ها نخواهیم بود.

ال جی تاکنون اطلاعات قیمت و تاریخ عرضه هیچ یک از تلویزیون های جدید معرفی شده در CES را اعلام نکرده است، اما می توان انتظار داشت که این اطلاعات به زمان عرضه آن ها در اواخر سال جاری میلادی نزدیک تر شود. اگر به یک OLED جدید برای تماشای فوتبال نیاز دارید، بهترین تلویزیون سال 2023 موجود در حال حاضر یعنی LG C2 OLED را بررسی کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *