بررسی قهوه ساز Keurig K-Classic


نکات مثبت

  • آرام و سریع
  • فوق العاده آسان برای استفاده

نکات منفی

  • فقط تا 10 اونس دم می شود
  • طراحی بزرگ و حجیم
  • دماهای ناسازگار
  • طراحی بد سلیقه

برای استفاده از آن کافی است دستگاه را روشن کنید، یک K-Cup را وارد کنید و دکمه ای را بزنید تا شروع به کار کند.در میانه راه، دستگاه های کریگ ظاهرا فضای دستگاه قهوه ساز را اشغال کردند.اما آیا قهوه ساز Keurig هنوز هم جایگاه پرچمدار خود را تضمین می کند؟

مدل کلاسیک کریگ کی فاقد تمام رنگ و لعاب های یک قهوه ساز معمولی است و آن را با یک مخزن آب بزرگ و مجموعه کوچکی از دکمه ها جایگزین می کند.این راحتی ممکن است زمان زیادی را صرفه جویی کند، اما باعث می شود که بیشتر مورد نظر باشد.

بررسی قهوه ساز Keurig K-Classic: قیمت و در دسترس بودن

Keurig K-Clasic با قیمت 149 دلار به فروش می رسد، اما بسته به رنگ و فروشنده می توانید به راحتی یکی از آن ها را در محدوده قیمتی 69 تا 129 دلار پیدا کنید.از آن جایی که این نسخه پیش نمونه است، ما بسیاری از وسایل مربوط به این دستگاه را پیدا کرده ایم، بنابراین به طور گسترده در اینترنت در دسترس است.

این غلاف ها می توانند بین 7 دلار تا 14 دلار به ازای هر 12 دلار قیمت داشته باشند، دسته پایین تر غلاف های با برند زنجیره غذایی و دسته بالاتر با برند استارباکس است.با پرداخت 60 سنت تا 1.15 دلار به ازای هر Kreig K-Clasic با فیلتر K-Cup قابل استفاده مجدد سازگار است.

بررسی قهوه ساز Keurig K-Classic: ویژگی ها

برای مثال، نور آبی اضافه نشان می دهد که چه زمانی آب بیشتری برای دم کردن یک فنجان قهوه مورد نیاز است.همچنین یک شاخص Descale دارد که نشان می دهد چه زمانی دستگاه نیاز به تمیز کردن دارد.

Keurig K-Classic روی پیشخوان آشپزخانه
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

همچنین سه دکمه دارد که نشان می دهد آیا شما در حال آماده سازی ظرفیت باتری هستید یا خیر.

نمایش تنظیمات Keurig K-Classic
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

اگر از آن دسته افرادی هستید که اغلب فراموش می کنند قهوه ساز خود را خاموش کنند، ویژگی Auto On/Off می تواند مفید باشد.در حین استفاده از یک ردیاب انرژی، مشاهده کردیم که K-Clasic به حدود 110 کیلووات در ساعت نیاز دارد.دستگاه پس از دم کردن دوباره به طور خودکار گرم می شود، بنابراین افراد باید پس از دم کردن یک فنجان، دکمه خاموش را فشار دهند.

بررسی قهوه ساز Keurig K-Classic: طراحی

طراحی فیزیکی این دستگاه عالی نیست.این دستگاه حجیم بوده و بر روی دیگر لوازمی که ممکن است در نزدیکی خود داشته باشید قرار می گیرد.در کنار کتری برقی من که می تواند تقریبا 2.5 لیتر آب را در خود نگه دارد، K-Clasic بسیار بزرگ به نظر می رسید.طراحی آن نیز چندان هوشمندانه به نظر نمی رسد؛ چرا که بخش عمده ای از بدنه آن نه برای مخزن اختصاصی آب، بلکه برای قرار دادن قطعات الکتریکی آن با پلاستیک اضافی طراحی شده است.

Keurig K-Classic روی پیشخوان آشپزخانه
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

برای باز کردن کامل قفل کیس و قرار دادن یک کیس در داخل آن، باید کل دستگاه را به جلو می کشیدم تا به کابینت های بالا نرسد.

دستگاه K-Clasic حدود 13 اینچ ارتفاع دارد (17.6 اینچ با باز کردن قفل)، 13 اینچ عمق دارد و فقط 10 اینچ عرض دارد.قهوه ساز فعلی من، در مقایسه با هر یک از این ابعاد حدود 3 اینچ فاصله دارد و 12 فنجان قهوه در خود جای داده است.آن هایی که فضای زندگی کوچکی دارند یا مثل من، فضای پیشخوان به هم ریخته ای دارند، باید از این دستگاه دوری کنند.

Keurig K-Classic روی پیشخوان آشپزخانه
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

با این حال حداقل مخزن آب 48 لیتری قابل جداسازی است و من می توانم به راحتی آن را بیرون بکشم تا با آب فیلتر شده پر شود.این حقیقت که ماشین ظرفشویی قفسه بالایی آن نیز تمیز کردن آن را آسان تر می کند.

بررسی قهوه ساز Keurig K-Classic: عملکرد

اول، خوباگر یک دستگاه کریگ دارید، یک فنجان قهوه می خواهید و حالا آن را می خواهید.اگرچه این دستگاه در ابتدا حدود دو دقیقه طول می کشد تا آب خود را گرم کند، اما در هنگام کار با فرآیندی که شبیه به حرارت دادن کم آب به نظر می رسد، با هر فنجان متوالی کم تر از 40 ثانیه طول می کشد.زمان دم کردن و گرم کردن کیک ها جدا از هم است.ما متوجه شدیم که به طور متوسط به 47 ثانیه برای گرم کردن آب و حدود 35 ثانیه برای دم کردن نیاز دارد، کوچک ترین اندازه فنجان 25 ثانیه طول می کشد، بزرگ ترین آن 46 ثانیه طول می کشد.این سرعت قهوه سازی قابل توجه است، و مطمئنا منتظر می ماند تا قهوه خانه شما در صبح تمام شود.

البته این بدان معنا نیست که قهوه را باید در کم تر از یک دقیقه دم کرد.برای این بررسی، من از یک بسته کباب خانگی با نام پبلیکس برای دم کردن یک فنجان قهوه 6 هزار و 8 هزار تومانی و 10 هزار تومانی استفاده کردم.کریگ توصیه می کند که یک فنجان کوچک تر را دم کنید تا یک فنجان شدیدتر به دست آورید، اما من هنوز فنجان 6oz را فاقد عمق یافتم.طعم اینجا کهنه و یکنواخت است

Keurig K-Classic روی پیشخوان آشپزخانه
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

دما در قهوه اهمیت دارد و انجمن ملی قهوه می گوید که فنجان بهینه بین 195 تا 205 درجه فارنهایت دم می شود.بلافاصله پس از یک شستشو سریع برای تمیز کردن فیلتر آن، K-Select اولین فنجان قهوه 10 تنی من را در 186F دم کرد.با استفاده از دماسنج، من هر فنجان متوالی را اندازه گیری کردم و متوجه شدم که آن ها در دمای بسیار پایین تر، بین 172F تا 178F دم می کنند.بنابراین، انتظار نداشته باشید که این ماشین یک فنجان داغ لوله کشی بسازد.

اگر چه کریگ چند دستگاه تولید می کند که گزینه هایی مانند تنظیمات دما و قدرت دم کردن را فراهم می کنند، اما K-Clasic نمی تواند به اندازه یک فنجان قهوه سازگار تولید کند.K-Clasic همچنین قادر به ساخت کرم نیست، لایه ای از فوم ساخته شده از حباب های کوچک که به قهوه یک دم نوش کامل و آبدار می دهد.کرما از ترکیبی از دما و فشار داغ در طول فرآیند دم کردن ساخته می شود که کریگ نمی تواند آن را فراهم کند.با این حال، بیشتر دستگاه های قهوه ساز قطره ای نیز قادر به تولید کرم نیستند.با این حال، کریگ در نهایت نمی تواند یک فنجان خوش مزه ارائه دهد که مثلا یک نسپرسو می تواند با روش دم کردن تحت فشار خود آن را تهیه کند.

بررسی قهوه ساز Keurig K-Classic: سادگی در استفاده

استفاده از K-Clasic بسیار بدون دردسر است.آن را روشن می کنید، یک K-Cup را وارد می کنید، منتظر می مانید تا آب گرم شود، و یکی از سه دکمه آبی درخشان آن را فشار می دهید تا نشان دهد چه اندازه قهوه دوست دارید: 6oz،8oz، یا 10ozچفت آن به راحتی باز می شود و به راحتی می توان آن را با یک فشار ملایم بست.

نگهدارنده غلاف Keurig K-Classic
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

با این حال حفظ یک K-Clasic کمی سخت تر است.برای تمیز کردن دستگاه خود باید هر سه تا شش ماه یک بار یک محلول ضدعفونی کننده خریداری کنید.این یک پروسه طولانی است که حدود یک ساعت از وقت شما را می گیرد، حتی اگر با دقت دستورها کریگس را دنبال کنید.خارج از خشکشویی، شما باید مخزن خود را با دست یا در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی خود بشویید.شما همچنین باید نگهدارنده غلاف K-Cap را تمیز کنید، با استفاده از یک گیره کاغذ صاف شده برای از بین بردن هر گونه زمینه قهوه شل پیدا شده در اطراف سوزن ورودی این همان چیزی است که برای سوراخ کردن هر K-Cup استفاده می شود.

بررسی قهوه ساز Keurig K-Classic: نتیجه

K-Clasic یک ماشین قهوه ساز سریع و ساده است.این دستگاه یک دستگاه بدون فن با دسترسی آسان به مخزن آب 48 اونسی، یک ویژگی خودکار که می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند و توانایی دم کردن یک فنجان قهوه در کم تر از یک دقیقه است.با این حال، مانند بسیاری از دستگاه های کریگ، این دستگاه با طراحی تکه تکه ای که با فضا مقابله می کند و ناتوانی در دم کردن یک فنجان قهوه خوش مزه در دمای مناسب، درهم می شکند.

K-Clasic برای کسانی که دائما در حال نوشیدن قهوه هستند و ممکن است آماده کردن و راه اندازی یک قهوه ساز برای دم کردن اولین چیز در صبح را آزاردهنده بدانند، بهترین گزینه است.استفاده از آن نیز بهتر از این نیست؛ غلاف های K-Cup قهوه پیش زمینه را به صورت تک پایه در بسته بندی دریافت می کنند که دم کردن آن بسیار آسان است، یک کودک می تواند این کار را انجام دهد.شما همچنین می توانید آن غلاف K-Cup را نیز بازیافت کنید.

اگر فضای پیشخوان زیادی داشته باشید، K-Clasic یک مقدمه ساده برای تجربه قهوه تک فنجانی است.اما کسانی که به دنبال جایگزین کردن تجربه درست کردن قهوه در خانه هستند، ممکن است به دلیل نبود گزینه های دم کردن، طعم دهی ضعیف و دمای ناسازگار، از این کار منصرف شوند.اگر به دنبال گجتی بهتر و ارزان تر از کی برد هستید، K-Select را بررسی کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *