آیا نمایشگر پیکسل فولد واقعاً آسیب پذیر است؟ بررسی چالش‌ها و مشکلات صفحه نمایش این گوشی

آیا نمایشگر پیکسل فولد واقعاً آسیب پذیر است

اگرچه پیکسل فولد را به عنوان ‘بهترین استفاده ممکن از گوشی’ توصیف کرده‌اند، بخش پایینی صفحه نمایش آمولد آن در حال حاضر به صورت کاملاً سفید نمایش داده می‌شود و برخی از پیکسل‌ها در بالای آن نیز به شدت روشن‌تر از حالت عادی هستند. پیکسل‌های آسیب‌دیده نیز دیگر به ضربه‌ها واکنش نمی‌دهند و صفحه نمایش غیرقابل استفاده می‌شود.

تصویری که آسیب به صفحه نمایش داخلی یک Google Pixel Fold را نشان می دهد
(اعتبار تصویر: Ron Amadeo / Ars Technica)

آمادئو پس از بررسی گوشی، به نظر می‌رسد یک توضیح احتمالی در نزدیکی لبه نمایشگر پیدا کرده است. همانطور که در این تصویر نمایان است، شکافی بین پیکسل فولد و محافظ صفحه پلاستیکی وجود دارد که در آن صفحه نمایش لمینیت شیشه‌ای خالی در دید قرار می‌گیرد. یک لکه کوچک از گرد و غبار در این ناحیه میانی کوچک قابل مشاهده است که آمادئو فکر می‌کند احتمالاً در زمان بسته بودن، صفحه نمایش سوراخ شده است.

تصویری که آسیب به صفحه نمایش داخلی یک Google Pixel Fold را نشان می دهد
(اعتبار تصویر: Ron Amadeo / Ars Technica)

این فاصله بین محافظ صفحه نمایش و ناچ در گوشی‌های تاشو رایج است. اما بر خلاف گوشی‌های تاشوی دیگر که در آن‌ها بریدگی‌ها جهت جلوگیری از لمس هر دو طرف نمایشگر داخلی ایجاد می‌شود، حاشیه‌های پیکسل فولد بسیار کوتاه‌تر هستند و این نشان دهنده تماس احتمالی بیشتر بین یک طرف صفحه نمایش و طرف دیگر در زمان بسته بودن است.

امیدواریم که این موضوع بسیار نادر باشد.

بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدگی گوشی‌های تاشو، به دقت بیشتری توجه کنید تا لکه‌های قابل مشاهده و کثیفی روی نمایشگر داخلی باقی نماند. ظاهراً این توصیه نیازمند استفاده از یک محافظ یا گلس متمرکز بر روی شکاف محافظ است، به ویژه در مورد پیکسل فولد، تا از وقوع مشکلی شبیه به آمادئو برای صفحه نمایشتان جلوگیری شود.

در بررسی پیکسل فولد، با این مشکل روبرو نشدیم. در واقع، ما آن قدر از این گوشی راضی بودیم که آن را به عنوان بهترین گوشی تاشو در دسته‌بندی گوشی‌های سال ۲۰۲۳ انتخاب کردیم. با این حال، تا جایی که می‌دانیم، گلکسی زد فولد ۴ با این مشکلات کوچکی مواجه نشده است.

امروز روز عرضه رسمی گوگل پیکسل فولد است و اگر مطمئن هستید که می‌خواهید از بروز مشکلاتی مانند این جلوگیری کنید، اگرچه همچنان قصد سفارش قبل از موعد تحویل را دارید (هرچند باید از لغو احتمالی مطلع باشید)، راهنمای پیش‌سفارش پیکسل فولد را برای شما فراهم می‌کنیم.

با این حال، خوشبختانه این داستان به شما نشان می‌دهد که چرا قبل از خرید یک گوشی تاشو باید کاملاً مطمئن باشید که برای استفاده از آن آماده هستید. هرچند استفاده از این گوشی‌ها مفید و هیجان‌انگیز است، اما هنوز هم اجزای گران‌قیمت و حساسیت بیش از حد به مراقبت نیاز دارند.

حداقل گوگل اعلام کرده است که راهی آسان برای خرید لوازم یدکی جهت تعمیر پیکسل فولد در دسترس خواهد بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *