ترفند مخفی آیفون برای مسدود کردن تماس‌های ناشناس

ترفند مخفی آیفون برای مسدود کردن تماس‌های ناشناس

آیا از تماس‌های ناشناس خسته شده‌اید؟ اپل یک ترفند مخفی دارد که اسپمرها را خفه می‌کند.

آیا می‌دانستید که می‌توانید تماس‌های ناشناس را در آیفون مسدود کنید؟ بله، یک ویژگی مخفی وجود دارد که تنها با چند ضربه، اسپمرها را ساکت می‌کند.

از پیامک‌های مزاحم گرفته تا تماس‌های مزاحم تلفنی، همه‌ما احتمالاً سهم زیادی از تماس‌های ناخواسته را در زمان خود دریافت کرده‌ایم. و از آنجا که به نظر می‌رسد تماس‌های تلفنی ناخواسته به طور فزاینده‌ای رایج می‌شوند (و به طور فزاینده‌ای آزاردهنده می‌شوند)، این ترفند جالب که در تنظیمات شما یافت می‌شود می‌تواند یک پیام‌رسان واقعی باشد.

شایان ذکر است که پیش از شروع باید اشاره کنیم که این ویژگی iOS تماس‌ها را از تمام شماره‌های ناشناس حذف می‌کند.

بنابراین، اگر یکی از اعضای خانواده با شماره‌تلفن جدید نیاز به تماس با شما داشته‌باشد، باز هم می‌توانید جزئیات آن‌ها را در صورت نیاز پیدا کنید.

کاربران آیفون همچنین می‌دانند که این ویژگی گاهی‌اوقات به تماس‌گیرندگان ناشناس اجازه می‌دهد که شماره‌خود را به یک تماس خروجی اخیر مرتبط کنند، یا اینکه شماره‌خود را از یک ایمیل یا پیام متنی دریافت شده توسط سیری دریافت کنند. باز هم، این می‌تواند مفید باشد اگر یک عزیز یا کسی که می‌شناسید واقعاً در تلاش برای رسیدن به شما است، نه یک خرده‌فروش دائمی که ترجیح می‌دهید از او نشنوید.

با در نظر گرفتن این هشدار کوچک، اگر از تماس‌های مرموز “No Caller ID” که در آیفون شما ظاهر می‌شوند خسته‌شده‌اید، برای ساکت کردن اسپمرها این سه مرحله را دنبال کنید.

نحوه مسدود کردن تماس‌گیرندگان ناشناس در آیفون

  1. به تنظیمات گوشی بروید.
  2. تماس‌گیرندگان ناشناس را لمس کنید.
  3. تنظیمات “سکوت” را فعال کنید.

در ادامه می‌توانید دستورالعمل‌های دقیق‌تر برای هر مرحله را مشاهده کنید.

مرحله 1: به تنظیمات > تلفن بروید.

اسکرین شات نحوه مسدود کردن تماس گیرندگان ناشناس در آیفون را نشان می دهد
(تصویر: Future)

تنظیمات (Settings) را باز کنید و روی تلفن (Phone) ضربه بزنید.

مرحله 2: روی “خاموش کردن تماس‌گیرندگان ناشناس” ضربه بزنید.

اسکرین شات نحوه مسدود کردن تماس گیرندگان ناشناس در آیفون را نشان می دهد
(تصویر: Future)

به سمت پایین اسکرول کنید و روی گزینه “سکوت” کلیک کنید.

مرحله 3: “خاموش کردن تماس‌گیرندگان ناشناس” را فعال کنید.

اسکرین شات نحوه مسدود کردن تماس گیرندگان ناشناس در آیفون را نشان می دهد
(تصویر: Future)

کلید را فعال کنید و به سادگی روی دکمه‌های “خاموش” کلیک کنید.

و این تنها چیزی است که اکنون واقعاً می‌دانید چگونه اسپمرها را در آیفون خود خاموش کنید. اگر به هر دلیلی بخواهید این کار را معکوس کنید، همیشه می‌توانید به عقب برگردید و تنظیمات خود را تغییر دهید.

حالا که می‌دانید چگونه می‌توان تماس‌های ناشناس را در آیفون مسدود کرد، چرا بیشتر از آیفون خود استفاده نکنید؟ ما می‌توانیم نحوه حذف سریع تماس‌ها در آیفون و نحوه ارسال پیام متنی در آیفون را به شما آموزش دهیم. اگر متن‌های مشکوک شما را آزار می‌دهند، به این ترتیب می‌توانید متن‌های اسپم را در آیفون متوقف کنید و اگر کمی نگران امنیت هستید، به راحتی می‌توانید تنها در عرض چند دقیقه رمز عبور خود را در آیفون تغییر دهید.

آیا به یک آیفون جدید دست پیدا کرده‌اید؟ آموزش نحوه انتقال داده از آیفون به آیفون را مطالعه کنید و این 7 ویژگی مخفی iOS را که هر مالک جدید آیفون باید بداند، مطالعه کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *